Ankara Ticaret Avukatı

Ankara ticaret avukatı, adından da anlaşılacağı üzere ticaret alanında donanım ve tecrübe kazanmış avukattır. Ticaret hukuku olarak adlandırılan alanda uzmanlık kazanan avukatlar, her türlü ticari uyuşmazlıkların hukuki çözümünde rol oynamaktadır. Bu hususta ön plana çıkan poliçe, çek ve senet gibi evrakların uyuşmazlığında ticaret avukatından yardım alabilirsiniz. 

Ankara Ticaret Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar?

Ankara ticaret avukatı, en temelde borçlar hukukuna oldukça hakim olan ve hukukun pek çok alanında faaliyet yürüten kişidir. Ticari alandaki kamu veya tüzel şirketlerle birlikte kamu kurumları ve bireyler arasındaki ilişkileri hukuki şartlarda düzenlemektedir. Ticaret hukukunun kapsamı içerisinde detaylı hizmet veren avukatlar temelde şu işleri yapmaktadır;

 • Ticari alandaki sözleşmeleri hazırlar,
 • Ticari ilişkilerde meydana gelebilen uyuşmazlıkların çözümünde rol alır,
 • Çek gibi kıymetli evrakların hukuksal sorunlarını giderir,
 • Ticari şirketlerde bölünme ve birleşme gibi hususları inceler,
 • İflas gibi durumlarda hak ve mağduriyetin oluşmasını engeller,
 • E-ticaret ile ilgili hukuki çalışmaları sağlar.

Ticaret Davalarına Hangi Mahkeme Bakar?

Ticaret davalarına bakan mahkeme Asliye Ticaret Mahkemeleridir. Bu mahkemeler davanın tutar ve değerine bakmadan ticari davalarla ilgilenmektedir. Bu tür ticari davalar tazminat, senet ve şirketlerle ilgili davalar olarak ön plana çıkmaktadır. 

Ticaret Avukatı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ticaret avukatı seçerken, diğer alanlarda da olduğu gibi deneyim ve tecrübe hususuna dikkat etmek oldukça önemlidir. Alanında uzmanlaşmış ve deneyim kazanmış avukat seçimi, tüm işlem ve davaların verimli geçmesini sağlayacaktır. Olumlu sonuçlar almak için seçimlerde ticaret hukukunun içerisinde yer alan ticari sözleşme, şirket devir ve birleşme, uluslararası ticaret gibi hususlarda bilgi sahibi avukatları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda eğitimi, iletişimi ve referanslarını inceleyebilir, Ankara ticaret avukatı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avukat Görkem Demircan Ticaret Avukatlığı Hizmetini Nasıl Sunmaktadır?

Avukat Görkem Demircan, Ankara ticaret avukatı hizmetini ihtiyaç doğrultusunda profesyonel şekilde vermektedir. İş sektöründen doğan birçok problem ve uyuşmazlığın giderilmesinde rol oynayan Demircan, ticaret avukatlığı hizmetini şu şekilde sunar;

 • Danışmanlık hizmeti sağlar.
 • İlgili sözleşmenin hazırlanması ve incelenmesinde aktif rol oynar.
 • Şirket hususunda birleşme ve devralma işlemlerinde gerekli hukuksal ihtiyaçları giderir. 
 • Ticaret uyuşmazlıklarından kaynaklanan problemlerin çözümünü yürütür. 
 • Çeşitli mal ve hizmet piyasalarını kapsayan rekabet hukukuna yönelik kurallar çerçevesinde işlemlerini gerçekleştirir. 
 • Şirket içi uyum ve dinamiği hukuki açıdan destekler. 
 • Davaların takibini gerçekleştirerek müvekkilinin haklarını gözetir. 

Ankara Uzman Ticaret Avukatı

Ankara uzman ticaret avukatı, kanun yönetmeliğini esas alarak ticaret hukuku alanında profesyonellik kazanan kişidir. Ticaret ile ilgili anlaşmazlıklarda arabuluculuk ve dava takiplerini yerine getirerek kişi ihtiyaçlarını giderir. 

Ticaret Davaları Ne Kadar Sürer?

Ticaret hukuku, ekonomik alanda işletmelerin kendi içerisinde ya da çeşitli ilişkilerinde meydana gelebilen olumsuz durumların oluşmasında ön plana çıkmaktadır. Firma ya da şahısların icra ettiği ticari faaliyetlerde hak kaybına uğramaması için Ankara ticaret avukatı devreye girmektedir. 

Mevzuatın her detayına hakim olan avukatlar, ticaret davalarının süresinde belirleyici etken olabilmektedir. Kendi içerisinde çeşitlenen ticaret davaları mutlak, nispi ve havale gibi konuları içererek birbirinden ayrılmaktadır. Genel olarak ticaret davaları, dava kapsamı ve detayına göre ortalama 1 sene sürebilmektedir. 

Ticaret Hukuku Avukatının Sunduğu Hizmetler?

Ticaret avukatı, tüm işlemlerini hukuk usullerine uygun şekilde yerine getirmektedir. Davalarda meydana gelen uyuşmazlıkların çözümü için çalışmalarını yürüten ticaret hukuku avukatının sunduğu hizmetler genel olarak şu şekildedir;

 • Her türlü ticari işletme faaliyetlerinde sözleşmeleri hazırlayarak gerekli durumlarda fesheder. 
 • Müvekkilinin menfaatini gözeterek karşı tarafa ihtar gönderir. İhtar gelmesi durumunda ise cevaplamasını yapar. 
 • Arabuluculuk işlem ve dosyalarında şirket adına yönlendirmelerde bulunur. 
 • Şirketlerle ilgili her türlü hukuki desteği sağlar. 
 • Gümrükle ilgili detaylı analiz yaparak ilgili işlemleri titizlikle yürütür. 
 • Gerekli durumlarda icra takibi başlatarak süreci takip eder. 
 • Tüketici haklarının korunmasını sağlar. 
 • Şirket kurulmasında hukuki görev alır. 

Neden Ticaret Hukuku Avukatı Tutulmalıdır?

Şirketi en verimli şekilde yönetmek, hak ve zaman kaybı gibi hususların önüne geçebilmek için ticaret hukuku avukatı tutmak oldukça önemlidir. Mesleki açıdan donanımlı ve bilgi sahibi olan bu kişiler öngörü sahibi olup, tüm sürecinizde sizlere destek olmaktadır. Aynı zamanda meydana gelebilecek sorunların tespitini yaparak gerekli önlemleri alabilmektedir. 

Ticari alanda sıklıkla ortaya çıkan hukuki uyuşmazlık konusunda, Ankara ticaret avukatı devreye girmektedir. Şirketlerin işçi ve müşterileriyle yaşayabileceği hukuki sorunları avukatlar netliğe kavuşturmaktadır. Şirketlerin ticaret hukuku avukatı ile birlikte hareket etmesi, ticari faaliyetlerini güvence altına almaktadır. 

Ankara En İyi Ticaret Avukatı

Ankara en iyi ticaret avukatı, ticari alanda hukuksal şartları gözeten ve kişi menfaatlerini koruyan uzman kişilerdir. Ticaret hukuku alanında tecrübe ve yetkinlik kazanan avukat, şahıs ve şirketle ilgili hukuki süreçleri titizlikle yürütmektedir. Anlaşmazlık ve uyuşmazlık durumlarında Ankara ticaret avukatı tavsiye edilerek, ihtiyaçlarınıza hızlı şekilde çözüm üretmektedir. Ticaret hukuku davalarında önem arz eden avukatlarla çalışmak sizlerin lehine olacaktır.

Ankara Ticaret Avukatı Tavsiye

Ankara ticaret avukatı tavsiye durumu, her türlü ticari anlaşmazlıklarda ön plana çıkabilmektedir. Profesyonel ve uzman avukattan destek almak isteyen kişiler, tavsiye hususlarını araştırmaktadır. Geniş ve detaylı bir alan olan ticaret hukukunda doğru ve güvenilir avukatı seçmek oldukça önemlidir. Ankara ticaret avukatı referans ve değerlendirmelerini inceleyebilir, sağladığı hizmetlere göz atabilirsiniz.

Ankara Ticaret Avukatı Ücretleri

Ankara ticaret avukatı ücretleri sabit olmayıp değişkenlik gösterebilmektedir. Avukatın uzmanlığından davanın içeriğine kadar birçok detay ücrete etki etmektedir. Karmaşık ve detaylı konuları içeren ticaret hukukunda ücretlendirme davanın içeriği ve detaylarına göre belirlenebilmektedir. İlgili avukat ile görüşerek ücretlendirme ve süreç hakkında net bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Ticari Dava Nedir?

Ticari dava, ilgili mahkeme tarafından görülen davalardır. Bu tür davaların ilgili mercisi Ticaret Mahkemeleridir. Ticari hakların ihlali, tehlikesi ve haksızlığa uğraması sonucu görülen ticari dava, TTK’nın 4. Maddesinde yer almaktadır. Özel hukuktan meydana gelen ticari dava, kendi içerisinde çeşitlenmekte ve hukuki kurallara uygun olarak yürütülmektedir. 

Ticari Davalarda Yetkili Mahkeme Hangisidir?

Ticari davalarda yetkili olan mahkeme Asliye ticaret mahkemeleridir. TTK’nın 6102 sayılı maddesinde de belirtilen bu husus, aksi olmadığı sürece davanın değeri ve tutarı gözetilmeksizin bu mahkeme tarafından yürütüleceği yönündedir. 

Ticari Dava Türleri Nelerdir?

Ticari dava türleri kendi içerisinde 3 grupta incelenmektedir. Bunlar;

 • Mutlak ticari,
 • Nispi ticari,
 • İşletmeyi ilgilendirme şartı bulunan ticari dava şeklindedir. 

Ticari Dava Şartı Nedir?

Ticari dava şartında davanın nispi olması için iki farklı şartın gözetilmesi gerekmektedir. Bunlardan ilki, uyuşmazlık durumunda iki tarafın ticaretle uğraşan kişi olması, ikinci ise uyuşmazlık durumunda yine iki tarafında ticari işletme ilgisinin olmasıdır. 

Arabuluculuk olarak düzenlenen şartlarda ise TTK’nın 4. maddesinde ‘‘konusu bir miktar para olan alacak, tazminat, itirazın iptali, menfi tespit ve istirdat davalarında, dava açılmadan önce arabulucuya başvurulmuş olması dava şartıdır.’’ olarak geçmektedir.

Ticari dava şartları ve dava süreçleriyle ilgili Ankara ticaret avukatı ile iletişime geçebilir, süreç ve detaylar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Call Now Button