Ankara Gümrük Avukatı

Ankara gümrük avukatı gümrük hukuku alanında ortaya çıkan olumsuzluklarda hukuki destek sağlamaktadır. Bu alanda birçok konuda olumsuzluk ortaya çıkabilmektedir. Çünkü gümrük mevzuatları karmaşıktır ve gümrük vergileri de bazı durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Alan içerisinde hizmet verebilmek için ticari ilişkiler hakkında da bilgi birikimlerine sahip olmak gerekmektedir.

Ankara’da gümrük hukuku alanında sorunla karşılaşan bir müvekkil Ankara gümrük avukatı tavsiyeleri arasından kendine danışmanlık hizmeti sağlaması için bir avukat seçimi yapabilmektedir. Seçimi yapmış olan müvekkil süreçte ortaya çıkabilecek Ankara gümrük avukatı ücretleri hakkındaki bilgiyi de bu avukattan alabilmektedir. Bunun yanı sıra oluşacak dava durumlarındaki dava süreci dava içi belge ücretleri hakkındaki bilgiler de bu avukat tarafından verilmektedir.

Gümrük Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar?

Gümrük avukatı aynı zamanda dış ticaret avukatı olarak nitelendirilmektedir. Çünkü bu avukat gümrük hukuku ve mevzuatlarının yanı sıra dış ticaret ilişkileriyle de ilgilenmektedir. Bu doğrultuda ithalat ve ihracat işlemleriyle ilgili hukuki danışmanlık sağlamak Ankara gümrük avukatının hizmet alanları arasındadır. 

Tüm bunların yanı sıra gümrük hukuku ve dış ticaret hukukunun kapsamları arasında yer alan uluslararası taşımacılıkta ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklarda arabuluculuk yapmak veya davaya taşınan süreçte müvekkili temsil etmek de Ankara avukatı görevlerindendir.

Gümrük Avukatının Sorumlulukları Nelerdir?

En genel anlamda gümrük avukatının sorumluluklarını oluşturan asıl etken dış ticaret ilişkileridir çünkü gümrük avukatlarının asıl sorumlulukları dış ticaret alanıyla ilgilidir. Ankara uzman gümrük avukatının sorumluluklarından bazıları şunlardır:

  • İstenen dillere göre sözleşme hazırlamak
  • Gümrük mevzuatı ihlalinde müvekkilini savunmak
  • Müvekkilleri gümrük ve dış ticaret hukukuyla ilgili bilgilendirmek
  • Dava sürecine girmeden arabuluculuk yapmak
  • Vergi yükümlülükleri hakkında bilgilendirmek
  • İthalat ve ihracat süreçlerinde hukuki destek

Bunların yanı sıra Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na göre yapılan cezai işlem yargılamalarında da Ankara uzman gümrük avukatı görev almaktadır.  

Gümrük Avukatı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gümrük avukatı seçerken Ankara gümrük avukatının mesleği yeterliliğine dikkat etmek gerekmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken tek unsur bu değildir. Avukatın dil bilgisi, referanslarının dönütleri, çözüm üretebilme yeteneği ve arabuluculuk düzeyi de dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında sayılmaktadır.

Ankara en iyi gümrük avukatı seçimleri için gerekli bu noktaların her birine dikkat edilerek hazırlanan Ankara gümrük avukatı tavsiye listelerinden faydalanmak daha doğru olacaktır. Çünkü birçok alanda araştırma yapmak yerine tüm bilgilere bu listeler yardımıyla kolaylıkla ulaşılabilmektedir. 

Ankara Gümrük Avukatı Alanında Avukat Görkem Demircan’ın Verdiği Hizmetler

Ankara uzman gümrük avukatı olarak hizmet veren Görkem Demircan gümrük hukuku ve dış ticaret hukuku alanında bilgi ve birikimlere sahiptir. Müvekkillerine sunmuş olduğu hizmetlerde son derece profesyonel olarak ilerlemektedir. Çünkü bu alanda verilen hizmetler en ufak bir hatayı dahi kabul etmemektedir. 

Ankara gümrük avukatı başlığı altında yer alan bu avukat daha önceki çalışmalarının büyük çoğunluğunda başarılar göstermiştir. Verdiği hizmetler arasında ithalat ve ihracat işlemleri, gümrük vergileri, gümrük mevzuatı gibi konularda danışmanlık ve hukuki destek sağlamak yer almaktadır. Gümrük avukatlığı alanında hizmet veren bu avukatla iletişime geçmek için iletişim bilgilerini kullanmak yeterli olmaktadır.

Ankara Gümrük Avukatı Ücreti 

Ankara gümrük avukatı ücretleri avukata ve avukatın özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Çünkü her avukat vermiş olduğu hizmetler neticesinde farklı fiyatlandırmalardan yararlanmaktadır. Bazı avukatlar ücretlendirmeyi sabit tutarken bazıları beklenmedik durumlar oluştukça daha çok sorumluluk altına girdiği için ücrette artış sağlamaktadır.

Tüm bunlar neticesinde müvekkile Ankara gümrük avukatı ücretleri hakkındaki bilgi seçilen avukat tarafından dava öncesinde belirtilmektedir. Ancak belirtilen bu ücretin sabit bir ücret olduğu bilgisi verilmediği taktirde süreç sonunda daha az veya daha çok ücret çıkabilmektedir. Çünkü süreç karşı tarafın vermiş olduğu ifadeler ve dava sürecine katılımlarına göre de şekillenebilmektedir. Sürecin içinde gerçekleşen her durumun ücretin üzerinde önemli ölçüde etkisi bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara gümrük avukatı ve iletişim bilgileri ile ilgili soruların cevapları aşağıda bulunmaktadır.

Avukat Görkem Demircan ile nasıl iletişime geçebilirim?

Ankara’ gümrük avukatı olarak hizmet veren Görkem Demircan’la yer alan telefon numaraları veya adres bilgileri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Gümrük avukatları hangi davalara bakar?

Gümrük avukatları gümrük hukuku ve mevzuatları alanındaki davalarla ilgilenmektedir.

Call Now Button