Ankara İdare Hukuku Avukatı

Ankara idare hukuk avukatı, anayasanın en temel hukuk dallarından biri olan idare hukukuyla ilgili tecrübe ve uzmanlık kazanan kişidir. Kamu yararı göz önünde bulundurulduğunda idari işleyiş ve bu hususla ilgili kişilerin ilişkileri, idari hukuk alanına girmektedir. Anlaşmazlık sonucunda ortaya çıkan idari davalar, Ankara idare hukuku avukatı tarafından yürütülmektedir. Belli mevzuat üzerinden ilerlemeyen idare hukuku dağınık ve karmaşık olabilmekte, profesyonel avukat tarafından çözüme kavuşmaktadır. 

Ankara İdare Hukuku Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar?

Ankara idare hukuku avukatı, kamu ile ilgili kuruşlarla hukuki açıdan uyumsuzluk yaşayan kişiler arasındaki sorunları gideren kişidir. Özel veya kamu tüzel kişilerin adlarına hukuki işlemleri yerine getirerek davaları yürütür. İdari davalarda rol alan Ankara uzman idare hukuku avukatı, açtığı davayı titizlikle yürüterek müvekkil lehine sonuç alınması için çalışır. 

Profesyonel olan Ankara idare hukuku avukatı, idari birimlerle yapılan sözleşme ve ihlaller konusunda da hukuki destek sağlamaktadır. İdari işlemlere davaların açık olması, bu dava konularının çok çeşitli olmasına yol açmaktadır. İdare tarafından haksızlığa uğrayan vatandaşlara profesyonel olarak hizmet sunan Ankara idare hukuku avukatı ilgilendiği işler şu şekildedir;

 • Ankara idare hukuku avukatı yasa, mevzuat ve yönetmelik gibi kapsamlı konularda kamu kurumlarına danışmanlık hizmeti vermektedir. Sorunların giderilmesi için hukuki süreçleri titizlikle yürütmektedir. 
 • Ankara uzman idare hukuku avukatı, kamu kurumlarıyla ilgili dava süreçlerinin yönetilmesinde rol alır. Kurum ve firmaları temsil eden avukatlar, yargı süreçlerinde hak kaybının oluşmasını engellemektedir. 
 • Kamu kurumları adına yasa ve mevzuatlara uygun şekilde hukuki belgeleri hazırlamaktadır. 

Avukat Görkem Demircan Ankara İdare Hukuku Avukatlığı Hizmetini Nasıl Verir?

Avukat Görkem Demircan, Ankara idare hukuku avukatı alanında uzmanlaşmış kişidir. Hukukun gerekliliğini yasal prosedüre uygun şekilde yerine getirmektedir. Danışan ve müvekkillerinin haklarının korunmasını sağlayarak idare hukuku alanındaki konuların aydınlatılmasını sağlar. 

Görkem Demircan, Ankara idare hukuku avukatı olarak her türlü idari işlemde hukuka uygun şekilde hareket ederek gerekli bulduğu konularda sizler adına dava açmaktadır. Kanun süreçlerini takip ederek, müvekkillerinin kamu kurumlarıyla olan ilişkilerini yönetmektedir. Her ihtimale karşı, olası yüksek durumlarda hukuki problemlere karşı tüm önlemleri almaktadır. İdari kurumlar ile gerekli tüm görüşme ve yazışmaları yaparak müvekkillerini yönlendirmektedir. 

Uzmanlığını ve yetkisini kullanan Ankara idare hukuku avukatı, idare hukukuna aykırı tüm durumlarda gerekli mercilere karşı iptal davası yürütmektedir. Dilekçe hazırlamaktan tam yargı davasının açılmasına kadar olan sürede tüm işlemleri özenli şekilde gerçekleştirmektedir. 

İdare Hukuku Avukatı Nasıl Seçilir?

İdare hukuku avukatı seçmek, etkili ve verimli hukuki destek için önem arz etmektedir. Bu durumda ön plana çıkan Ankara idare hukuku avukatı, idari konulardaki uzmanlık ve deneyimi ile müvekkillerine hizmet vermektedir. Tüm hakların korunması için iyi bir avukattan destek almak, kişilerin hak kaybının oluşmasını engeller. Avukatın tecrübeli olması, ihtiyaçların karşılanması ve olumlu sonuçların alınma ihtimalini artırmaktadır. 

Ankara en iyi idare hukuku avukatı seçerken iletişim becerisinin yüksek olmasına dikkat edebilirsiniz. İletişimi yüksek olan uzman, talepleriniz hakkında sizleri aydınlatarak önemli hususların üzerinde durmaktadır. Her türlü sorularınızı yanıtlayarak süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlar. Seçim yaparken avukatın referanslarını inceleyebilir, yaptığı ve yürüttüğü davalar hakkında ön fikir edinebilirsiniz. 

Ankara En İyi İdare Hukuku Avukatı

Ankara en iyi idare hukuku avukatı, idare hukuku konusunda sahip olduğu bilgi, deneyim ve tecrübeyle müvekkillerine üstün bir hizmet sunmaktadır. Bu hukuk dalında idari yargı birimine başvurmak gerekir. Bu sebeple mutlaka Ankara uzman idare hukuku avukatı tercihinde bulunmalısınız. Ankara idare hukuku avukatı, uyuşmazlıkların giderilmesinde oldukça etkili olacaktır. Bu alanda meydana gelen uyuşmazlıklar, dilekçe ya da uzlaşma yoluyla çözülemeyeceği gibi idari yargıya taşınmaktadır. Üst makama başvuru yaparak Ankara en iyi idare hukuku avukatı ile hareket etmelisiniz. 

Ankara Uzman İdare Hukuku Avukatlarımızla Tanışın!

Ankara uzman idare hukuku avukatlarımızla tanışarak hukuki destek ve avukatlık hizmeti alabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı en hızlı şekilde gideren uzmanlar, profesyonelliğini konuşturarak sürecin en verimli şekilde geçmesini sağlayacaktır. Ankara idare hukuku avukatı, idare hukuku alanından çıkan her türlü problem üzerine odaklanarak müvekkillerine kaliteli hizmetleri sağlayacaktır. 

İdare Hukuku Davaları Ne Kadar Sürer?

İdare hukuku davalarındaki süre ilk olarak mahkemenin yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Fakat genel olarak bu süreler İdare hukuku davalarında ortalama 1 yıla kadar sürebilmektedir. Bölge idare mahkemesi ve danıştay da geçirilen süre 1. derece mahkemelere göre ortalama 8 ay ve 1 yıl arası olarak değişebilmektedir. Ankara idare hukuku avukatı yardımıyla idare hukuku davalarından verim alabilir, süreyi lehinize çevirebilirsiniz. 

İdare Davalarına Hangi Mahkeme Bakar?

İdare davalarına bakan mahkeme İdare Mahkemeleridir. Bu tür davalarda mahkeme idarenin yürüttüğü tüm işlemleri inceleyerek hukuka uygun davranmasını sağlamaktadır. 

Ankara İdare Hukuku Avukatı Tavsiye

Ankara idare hukuku avukatı tavsiye edilmesi, hukuki uyuşmazlıkların çözümü ve hakların korunması için oldukça önemlidir. Zor ve karmaşık olabilen idari davalar, avukatlar sayesinde daha verimli sonuçların alınmasını sağlar. İdare hukuku avukatı, İdare hukuku içerisinde vatandaşlara karşı üstün kamu gücü bulunan idarenin, mağduriyet oluşturmasını engellemek ve kişilerin hak kaybına uğramasının önüne geçmek için mahkemede gerekli savunmaları yapmaktadır. Tüm bu süreçler için Ankara idare hukuku avukatı tavsiye edilmektedir. 

İdari Dava Açma Süresi Ne Kadardır?

İdare hukuku davaları süresi merak edilen ve sıklıkla araştırılan hususlar arasındadır. Açılan davaların süresi ve sonuçlanması, idari yargılama usulü kanunun 2577 sayılı 7. Maddesinde detaylı olarak belirtilir. Bu kanunda belirtilen dava açma süresi idari mahkeme ve danıştay kurulunda 60 gündür. Vergi mahkemelerinde ise 30 gündür.

İdari Dava Dilekçeleri Nereye Verilir?

İdari dava dilekçelerinin verildiği yer çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Bu dilekçe bulunduğunuz yerde idare ve vergi mahkemesi bulunuyorsa direkt mahkemeye verilebilmektedir. Fakat bulunduğunuz yerde bu mahkemeler mevcut değilse bulunduğunuz yerdeki asliye hukuk mahkemesine gidebilirsiniz. Elden teslim edebileceğiniz bu dilekçe ile ilgili Ankara idare hukuku avukatı yardımına başvurabilir, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

İdari Dava Nasıl Takip Edilir?

Vatandaş portalı sitesi aracılığıyla TC kimlik numarası bulunan herkes, idari dava dosyalarını takip edebilmektedir. Yine UYAP avukat portalı aracılığıyla da Ankara idare hukuku avukatı, vekaleti bulunan idari dava dosyalarını takip edebilmektedir. Ayrıca idari davanızla ilgili durumları ve süreci avukatınızdan da öğrenebilirsiniz. 

Ankara İdare Hukuku Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Tüm idari davaları açabilme yetkisine sahip Ankara idare hukuku avukatı bu alandaki davaların sürecinde rol oynamaktadır. Baktığı davalar;

 • İhraç davası,
 • Tam yargı davası,
 • KHK davası,
 • İptal davası,
 • Kamu hizmeti erişim davası,
 • İdari yaptırım itiraz ve idari sözleşme davası,
 • Disiplin davası,
 • Kamuya ilişkin ihale davası.

İdare Hukuku Avukatı Danışma Ücreti Ne Kadar?

İdare hukuku avukatı danışma ücreti sabit olmayıp değişkenlik göstermektedir. Ankara idare hukuku avukatı ücretleri, konu ve süre gibi çeşitli faktörlere göre netleşmektedir. Ankara idare hukuku avukatı ücretleri bilgisi için Ankara idare hukuku avukatı ile iletişime geçebilirsiniz. 

İdari Dava Nedir?

İdari dava, devlet kurumları tarafından faaliyet gösteren işlere karşı açılan dava türüdür. Bu tür davalarda hukuka uygunluk denetlenmektedir. 

İdari Dava Türleri Nedir?

İdari dava türleri genel olarak 3 ayrı başlık halinde incelenmektedir. Bunlar tam yargı davası, idari sözleşme kaynaklı uyuşmazlıklara yönelik davalar ve iptal davalarıdır. 

İstinaf ve Temyiz Nedir ve Hangi Mahkemelere Başvuruda Bulunulabilir?

İstinaf, birinci derece mahkemeler tarafından verilmiş olan kararların maddi ve hukuki yönden Bölge Asliye Mahkemesi tarafından denetlenmesi olarak tanımlanmaktadır. Temyiz ise istinaf mahkemesi tarafından verilmiş kararlardaki hükümlerin yeniden incelenmesi adına yapılan kanun yoludur. İstinaf ve temyiz için Bölge adliye mahkemesine Ankara idare hukuku avukatı yardımıyla başvurabilirsiniz. 

İdari Dava Nasıl Açılır?

İdari dava idare mahkemesi, danıştay ve vergi mahkemesine yazılmış imzalı dilekçeler yoluyla açılabilmektedir. Dilekçe içeriğinde ad-soyad, davacı TC kimlik numarası, dava konusu, idari işlemin tebliğ tarihi, miktar gibi bilgiler yer almaktadır. 

Dava Dilekçeleri Nereye Verilir?

Dava dilekçeleri bulunduğunuz yerdeki idare ve vergi mahkemesine verilmektedir. 

İdare Hukuku Avukatıyla Nasıl İletişim Kurabilirim?

İdare hukuku avukatıyla birçok şekilde iletişim kurabilirsiniz. İletişim numaraları üzerinden iletişime geçebilir, g-e-posta yoluyla bilgi alabilirsiniz. İdare hukuku avukatı ücretleri hakkında da detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Call Now Button