Ankara İflas Avukatı

Ankara iflas avukatı, icra ve iflas hukuku konularına hakim olan ve çeşitli davalara bakan kişidir. İflas sürecinde olan şahıs veya şirketlere hukuki danışmanlık başta olmak üzere çeşitli hizmetleri sunmaktadır. İflas ve icra hukuku alanında deneyimli olan Ankara iflas avukatı, hukuki sürecinizi titizlikle yürütecektir. 

Ankara İflas Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar?

Ankara iflas avukatı, icra ve iflas hukukunda uzmanlaşmış kişidir. Ankara iflas avukatı uzmanı, borçlu olan kişinin borcunu ödememesi üzerine icra takip işlemlerinin başlamasını ve yürütülmesini sağlar. Aynı zamanda borcun tahsilatını alabilmek için müvekkilinin adına hukuki işlemleri gerçekleştirir. Borçlu olanın taşınır ya da taşınmaz her türlü malına haciz konulmasını talep etmektedir. 

İflas Davalarına Hangi Mahkeme Bakar?

İflas davalarına bakan mahkeme Asliye ticaret mahkemeleridir. Bu mahkemelerin yetkisi kesindir. Asliye hukuk mahkemeleri, kişinin bulunduğu yerde ayrı bir ticaret mahkemesinin olmaması durumunda Asliye ticaret mahkemesi görevi de yapmaktadır. İflas davaları başta olmak üzere ticari davalara da bakabilmektedir. 

İflas Avukatı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ankara iflas avukatı seçerken dikkat etmeniz gereken temel hususlar bulunmaktadır. Diğer alanlarda çalışan avukat seçimlerinde olduğu gibi iflas avukatı seçerken de tecrübe ve deneyimlerini göz önünde bulundurmalısınız. Referanslarını inceleyerek yürütmüş olduğu işleri ve dava türlerini inceleyebilirsiniz. Ankara uzman iflas avukatı seçerken iletişim becerilerini de dikkate alarak hareket edebilirsiniz. Soru sormaktan çekinmemeli, danışmak istediğiniz hususları rahatlıkla belirtebilir olmalısınız. Ankara iflas hukuku avukatı ücretleri de seçim yaparken dikkat edilmesi gereken durumlar arasındadır. Fiyat araştırması yaparak avukatınızla bu durumu konuşabilirsiniz. 

Avukat Görkem Demircan İflas Avukatlığı Hizmetini Nasıl Sunmaktadır?

Ankara avukat olarak ön plana çıkan Görkem Demircan, tecrübe ve bilgi deneyimiyle müvekkillerine hukuki destek vermeye devam etmektedir. Ankara iflas hukuku avukatı, iflas öncesi ve sonrası durumlarında sizlere dava ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu davalar iflas davaları başta olmak üzere;

 • İflas itirazı davası,
 • İflas kararına karşı kanun yollarının tüketilmiş olması,
 • İhale feshi davası,
 • Menfi tespit davası,
 • Tasarrufun iptali ve istirdat davası şeklindedir. 

İflas hukuku içerisinde yer alan tüm işlem ve işlerde danışmanlık hizmetinde bulunan Ankara en iyi iflas avukatı iflas ve kayıt işlemleri, iflas sürecinin planlanması, şirket anlaşmasının düzenlenmesi, yeniden yapılandırma, iflas etmekte olan kişi ya da şirketin birleşme ve satma süreçlerinin yönetilmesi gibi hususlarda yardımcı olmaktadır. Ankara iflas avukatı tavsiye edilmesinde Görkem Demircan ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ankara Uzman İflas Avukatı

İflas konusunda uzman olan Ankara iflas avukatı, alacak tahsili ve iflas süreçlerini yerine getirerek icra takibi gibi konularda hizmet vermektedir. İflas hukuku üzerine uzmanlaşmış kişiler, karmaşık olabilen bu süreçte bilinmeyen detayları açıklığa kavuşturarak müvekkillerine destek sağlamaktadır. 

İflas Davası Ne Kadar Sürer?

İflas davaları da tıpkı diğer davalarda olduğu gibi net bir süreye sahip değildir. İflas mahkemelerinde görülen davalar için iflas masası ve komisyonu kurulmaktadır. Bu sebeple iflas süreci en ince detayına kadar incelenerek işlenmektedir. Süreç bundan dolayı uzun sürebilmektedir. Fakat iyi bir avukatın iflas davasına etkisi büyüktür. Sizler de iflas davaları için Ankara uzman iflas avukatı desteğinden faydalanabilir, süreci en verimli şekilde geçirebilirsiniz. 

İflas Eden Bir Şirketin Borçları Ne Olur?

İflas eden bir şirketin borçları ne olur sorusu da sıklıkla araştırılan hususlar arasında yer almaktadır. Şirketler, borçları dolayısıyla malvarlıklarıyla sorumlu olmaktadır. Ödenmemiş olan kamu borçları için Ankara iflas avukatı icra yoluna gidebilmektedir. Bu icra yoluyla da şirket malvarlığından borçları tahsil edilmektedir. 

Ankara İflas Avukatı Tavsiye

İflas hukuku konusu oldukça detay hususları barındırabilmekte, bu sebeple de karmaşık hale gelebilmektedir. Bu sebeple hukuki olan bu süreç içerisinde Ankara iflas avukatı tavsiye edilmektedir. Alanında uzmanlaşmış olan kişiler müvekkillerine danışmanlık yaparak yol gösterici olmaktadır. İflas ve icra hukuku kapsamındaki tüm sorunlar için Ankara iflas avukatı yardımına başvurabilirsiniz. 

Ankara En İyi İflas Avukatı

Ankara en iyi iflas avukatı, icra ve iflas hukuku konusunda tecrübe ve deneyim kazanmış kişidir. Her türlü ihtimale karşı hukuki güvence sağlayan bu avukatlar, müvekkillerine danışmanlık hizmeti vererek çeşitli davaları yürütür.

Ankara İflas Avukatı Ücretleri

Ankara iflas avukatı ücretleri, belirli prosedür ve işlere göre değişebilmektedir. Avukatın iş sorumluluğu, dava yükü ve zaman faktörleri ücretler üzerinde belirleyici hususlar arasındadır. Bu sebeple Ankara iflas avukatı ücretleri için Türkiye Barolar Birliği ücret tarifesini inceleyebilir, netliğe kavuşması için de avukatınızla görüşme gerçekleştirebilirsiniz. 

İflas Sebepleri Nelerdir?

İflas sebepleri, iflas kararının gerekçesine verilen addır. Kendi içerisinde 2 gruba ayrılan iflas sebepleri genel ve özel sebepler olarak iki şekilde incelenmektedir. Genel iflas sebepleri arasında borçlu olan kişinin borcunu ödememesi hususu bulunmaktadır. Özel iflas sebepleri ise daha çeşitlidir. Bunlar şu şekildedir;

 • Ödemede zorlanan ve güçlük çeken borçlu kişi, mahkemeye başvurarak iflasını isteyebilmektedir. 
 • Borçlu olan kişi, ödemelerini tatil ettirebilmektedir. 
 • Terekenin borca batık halde olması. 

Bu hususlar özel iflas sebepleri arasındaki başlıca olan hususlardır. Özel iflas sebepleri daha detaylı olabilmektedir. İflas sebepleri ile ilgili detaylı bilgileri Ankara iflas avukatı aracılığıyla öğrenebilirsiniz. 

İflasın Sonuçları Nelerdir?

Ticaret mahkemesi tarafınca borçlu olan kişiye iflas kararı verildikten sonra iflas açılmış olmaktadır. Bu andan itibaren ise kişi, belirli meslekleri yapamama ve belli haklarından istifade etmeyi içeren müflis sıfatını almaktadır. İflas durumunun özel ve kamu hukuku açısından oldukça önemli sonuçları bulunmaktadır. Özel hukuk bakımından iflasın sonuçları;

 • Tasarruf ehliyeti açısından kısıtlanır,
 • Üçüncü kişiler iyi niyetli olsa dahi yapmış oldukları işlemler iflas masasına karşı geçersiz sayılır,
 • Müflis olan kişiye karşı yapılan takipler düşer veya durur.
 • Müflisin taraf olması durumunda bazı hukuk davaları durur. 

Kamu hukuku bakımından ise adi, taksirli ve hileli iflas meydana gelebilmektedir. 

Avukat Görkem Demircan ile Nasıl İletişime Geçebilirim?

Ankara iflas avukatı yetkisine sahip olan Avukat Görkem Demircan, yüksek iletişim becerisi ve müvekkil iletişimiyle ön plana çıkmaktadır. Müvekkillerine her konuda destek olan Görkem Demircan’a ulaşmanın birçok yolu bulunur. E-posta ile iletişime geçebilir, iletişim numaraları üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. 

İflas Davası Basit Yargılama Mı?

İflas davası basit yargılamadır. Mahkeme, icra dosyasını celbeder ve basit yargılama usulüne göre duruşma yapar. İflas talep ve itirazları gibi çeşitli hususları hükümler açısından inceleyerek karara varır. 

İflas Davası Ne Zaman Açılır?

Alacaklı kişinin yetkili olan icra dairesine başvuru yaparak iflas talep etmesi üzerine süreç başlamaktadır. İcra dairesi ise borçlu olan kişiye iflas ödeme emri göndermektedir. Yedi gün içerisinde borçlu olan kişi borcunu öderse takip son bulmaktadır. Fakat borçlu olan kişi borcunu ödemezse, alacaklı olan kişi ticaret mahkemesine başvuru yaparak iflas davası açabilir ve iflasa karar verilmesini isteyebilmektedir. İflas davası ile ilgili tüm süreçler için Ankara iflas avukatına başvurabilir, tüm bu süreçleri lehinize çevirebilirsiniz. 

Call Now Button