Ankara Trafik Kazası Avukatı

Ankara trafik kazası avukatı, trafik kazası davalarıyla ilgili hukuki olarak her türlü danışmanlık ve görevleri yerine getirmektedir. Trafik kazaları Türkiye’de oldukça fazla yaşanmakta, can ve mal kaybı gibi sonuçları meydana getirmektedir. Maddi ve manevi tazminatlar başta olmak üzere birçok hukuki yol mevcuttur. Kaza sonucu, Ankara trafik kazası avukatı hukuki açıdan hak kaybının önüne geçilmektedir. 

Trafik Kazası Avukatı Ne İş Yapar?

Ankara trafik kazası avukatı, trafik kazalarından kaynaklı hukuki danışmanlık başta olmak üzere çeşitli hizmetleri sağlayan kişilerdir. Trafik boyutunun yasal boyutu başta olmak üzere değerlendirmeler yaparak müvekkillerinin haklarını savunmaktır. Ankara uzman trafik kazası avukatı ilgilendiği işler şu şekildedir;

  • Müvekkillerinin tüm hukuki süreçlerinde yanında olmak,
  • Hukuki açıdan danışmanlık hizmeti vermek, 
  • Tazminat tutarını hesaplayarak talep oluşturmak,
  • Sigorta şirketleriyle müvekkilleri adına iletişim kurmak,
  • Dava sürecini yönetmek,
  • Anlaşmazlıkların giderilmesini sağlayarak sorun çözmek. 

Ankara Trafik Kazası Avukatı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ankara trafik kazası avukatı seçerken dikkat edilmesi gerekilen hususlar günümüzde sıklıkla araştırılmaktadır. Oldukça fazla yaşanan kazalar sonucu birçok olumsuz sonuç meydana gelmektedir. Maddi ve manevi hasarın minimum seviyeye inmesi ve hak kaybının önüne geçilmesi için Ankara en iyi trafik kazası avukatı yardımına ihtiyaç duyulur. Avukatınızı seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar şu şekildedir;

  • Ankara trafik kazası avukatı tecrübesi, seçim yaparken dikkat edilmesi gereken durumlardandır. Trafik hususu konusunda hukuki tecrübeye sahip avukat, olumlu sonuçların alınma ihtimalini artırmaktadır. 
  • Ankara en iyi trafik kazası avukatı, referanslarıyla da ön plana çıkmaktadır. Bu alanda daha önceden yürütmüş olduğu süreç, sizler için önemli bir detaydır. 
  • İletişim becerisi de Ankara uzman trafik kazası avukatı özelliklerinden biridir. Müvekkilini bilgilendiren, iletişim koparmayan uzmanlar hukuki desteği verimli şekilde sağlamaktadır. 
  • Ankara trafik kazası avukatı tavsiye durumlarında ön plana çıkan dava takibi konusu da seçim yaparken dikkat edeceğiniz hususlar arasında yer almaktadır. 

Trafik Kazasında Davayı Kim Açar?

Trafik kazasında davayı açan taraflar olaylara göre değişebilmektedir. Kazaya karışmış sürücülerin dava açma hakkı bulunmaktadır. Aynı şekilde trafik kazasında yaralanmış ve zarar görmüş kişiler de dava açabilmektedir. Bu durum tazminat şeklinde ön plana çıkar. Sigorta şirketleri, hasarın tazmin edilmesi için dava açabilmektedir. Trafik kurallarıyla ilgili yetersizlik veya kural ihlali gibi durumlarda kamu kurumları ve emniyet birimleri de kaza ile ilgili dava açabilmektedir. Trafik kazasına uğrayan kişi haklarını korumak ve davayı açmak için Ankara trafik kazası avukatı desteğinden yararlanmaktadır. Bu sayede lehine sonuç alabilmesi daha olanaktır. 

Ankara Uzman Trafik Kazası Avukatı

Ankara uzman trafik kazası avukatı, karayolunda gerçekleşen kazalara detaylı olarak bakan kişidir. Kazadan kaynaklı oluşan zararın giderilmesi için sıkı çalışma gösteren uzman avukat, maddi ve manevi tazminat davalarıyla detaylı olarak ilgilenmektedir. Alanında iyi olan Ankara trafik kazası avukatı tercihinde bulunarak uygun mercilere doğru zamanda başvuru yapabilirsiniz. 

Avukat Görkem Demircan Trafik Kazası Davalarını Nasıl Yürütür?

Alanında uzman olan Ankara avukatı Görkem Demircan, kaza yerinde bulunan delil ve kanıtları bir araya getirerek değerlendirmeler yapmaktadır. Kaza raporlarından tanık ifadelerine kadar her türlü detay bilgiye ulaşarak müvekkil hakkını korur. Aynı zamanda sigorta şirketiyle iletişime geçerek tazminat talepleri hakkında müzakere yapmaktadır. Süreç içerisindeki hukuki belgelerin hazırlanmasında rol oynar. Bu belgeler içerisinde dava ve cevap dilekçesi, talep mektubu gibi bilgilere yer verilir. 

Ankara trafik kazası avukatı Demircan, müvekkilinin dava açmasının gerekliliği halinde mahkeme savunması yaparak müvekkilinin haklarını gözetir. Uzlaşma ve yargı süreçlerinde müvekkil hakkını arayarak tazminat talebinde bulunmaktadır. Ciddi sonuçlar doğuran trafik kazalarında Ankara en iyi trafik kazası avukatı desteğini almakta fayda vardır. 

Trafik Kazası Davalarında Avukatın Önemi

Trafik kazaları sonucunda birçok olumsuz durum meydana gelebilmektedir. Bu sebeple kişiler kendi haklarının farkına varmayıp zarara uğramaktadır. Bu durumda süreci en iyi şekilde yönetecek Ankara trafik kazası avukatı, müvekkillerine rehberlik edecektir. Kazalar sonucu oluşan hukuki süreçlerde müvekkillerine destek olarak haklarını korumaktadır. Tazminat almaya hak kazanmak için en uygun durum ve koşulları değerlendiren kişi, Ankara uzman trafik kazası avukatı olarak ortaya çıkmaktadır. 

Ankara Trafik Kazası Avukatı Ücretleri 2024

Ankara trafik kazası avukatı ücretleri, dava kaynaklı olarak sıklıkla araştırılan konular arasında yer almaktadır. Net olmayan ücretler birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Ankara trafik kazası avukatı ücretleri hususunda notere giderek avukata vekalet verilmesi ve ücret ödenmesi gereklidir. Bununla birlikte vekalet ücretleri gibi detaylar da bilinmelidir. 

Ankara trafik kazası avukatı ücretleri, dava masrafları gibi hususlara orantılı olarak ayarlanmaktadır. Asgari tutardan az olmayacak şekilde belirlenen Ankara trafik kazası avukatı ücretleri, belgenin içeriğine göre de şekillenmektedir. Türkiye Barolar Birliği tarafından yayınlanan ücret tarifesi bu hususta göz önünde bulundurulmalıdır. Trafik kazasının durumuna göre net ücret almak için Ankara trafik kazası avukatı ile iletişime geçebilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular 

Trafik kazası avukatı ile ilgili en çok merak edilen ve araştırılan sorular şunlardır;

Avukat Görkem Demircan Ankara Trafik Kazası Davalarında Nasıl Yardımcı Olur?

Avukat Görkem Demircan, Ankara trafik kazası avukatı olarak müvekkillerinin maddi ve manevi haklarını gözetmektedir. Gerekli dosyaların hazırlanması, evrakların incelenmesi ve gerekli mercilere başvurulması için hareke geçer. Hak kaybının oluşması durumunda kaybın giderilmesi ve maddi manevi taleplerin yerine getirilmesi için aktif şekilde çalışmaktadır. Kamu davası durumlarında mahkeme tarafınca verilmiş olan karara itiraz ve temyiz gibi kanun yollarına başvurabilir. Savcılıkta yürütülen soruşturmanın takibini yaparak müvekkillerini bilgilendirir. Faaliyette olan rücu davalarında da avukatlık hizmetini yerine getirmektedir. Trafik kazası avukatı ihtiyacınız varsa, Ankara en iyi trafik kazası avukatı Görkem Demircan ile iletişime geçebilirsiniz. 

Trafik Kazası Davalarında Ne Kadar Masraf Çıkar?

Trafik kazası davalarında çıkan masraflar tek bir faktöre bağlı olmayıp çeşitli etkenleri de içerisinde barındırır. Ceza hukukunda dava açılması için avukat haricinde farklı bir masraf gerekmez. Fakat tazminat ve sigorta davalarında çeşitli ücretlerin yapılması gerekmektedir. Bu masraflar genel olarak mahkeme harçları, uzman raporları, belge ücretleri ve avukat ücretlerine göre belirlenmektedir. Detaylı bilgi için Ankara uzman trafik kazası avukatı ile iletişime geçebilirsiniz. 

Avukat Görkem Demircan ile Nasıl İletişim Kurabilirim?

Avukat Görkem Demircan, müvekkillerine danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Hukuki açıdan yönetmelik ve kanunlara hakim olup, tecrübesiyle danışanlarına rehberlik etmektedir. Avukat Görkem Demircan ile E-mail ve iletişim numaraları üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Call Now Button