Ankara Sözleşmeli Şirket Avukatlığı

Ankara Sözleşmeli Şirket Avukatlığı, şirket dahilinde bulunan her konuyla ilgili hukuki süreci yürütmek tüm davalarda şirket faydasına işverenin haklarını korumakla mükelleftir. Şirket avukatları şirketin vergi işlemlerini takip ederek hukuksal işlerin düzenli bir şekilde yürütülmesini de sağlamaktadır. Bunlar dışında şirket sermayesinin artması veya azaltılması gibi işlemlerin de en doğru şekilde yürütülmesine destek olmaktadır. 

Şirket avukatları yasalar gereğince uygulanan değişikliklerin tamamında güncel bilgilerden haberdar olmalı ve sürecin en hızlı şekilde çözümlenmesini sağlamaktadır. Ankara uzman sözleşmeli şirket avukatı sorumlulukları ise çok geniş bir kapsamda ele alınabilmektedir.

Sözleşmeli Şirket Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Şirket avukatının pek çok görev ve sorumluluğu bulunmaktadır. Firmaya at tüm hukuksal yükümlülükleri sorumlulukları kapsamında yerin getirmektedir. Şirket avukatları şirketi ilgilendiren tüm davalarda işveren ile ilgili olumlu sonuç alma yolunda ilerlemektedir. 

Tüm sözleşmelerin ve prosedürlerin onayından geçmesi ve güncel düzenlemelere uygun bir şekilde yürütülmesi de oldukça önemlidir. Ankara sözleşmeli şirket avukatı tavsiye edildiğinde alanında tecrübeli ve yetkinliklere sahip kişilerin görev yapması tercih edilmektedir.

Sözleşmeli Şirket Avukatının Sorumlulukları Nelerdir?

Görev tanımı oldukça geniş ve sorumluluk anlamında çok fazla içeriğe sahip olan Ankara Sözleşmeli şirket avukatlığı ile çalışırken tüm hukuki süreç ile ilgilenmesi gerektiği de bilinmektedir. Şirkete ait yaşanan olumlu ya da olumsuz dava süreçlerinin şirket lehine sonuçlanmasını sağlamak ise bu sorumlulukların en başında gelmektedir. Bunlar dışında şirket sermayelerinin artışı kapanması ortakların olması ya da ortaklık sonlandırılması gibi konularda da yetkinlikleri ve bilgi birikimi ile en sağlıklı şekilde sürecin tamamlanmasını sağlamaktadır.

Çalıştıkları firmaların ilk kurulduğu günden itibaren Ankara uzman sözleşmeli şirket avukatı ile çalışmaları kesinlikle doğru bir tercih olmaktadır. Böylece geri dönüşü zor ya da büyük kayıplar olmadan şirketin yönetimi hukuka uygun bir şekilde yürütülmektedir. Bu da şirketin olumlu bir şekilde büyümesine ve zarar etmemesine yol açabilmektedir.

Sözleşmeli Şirket Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Ankara sözleşmeli şirket avukatı ticari ve şirket hukuku dahilinde çalıştığı şirketi ilgilendiren tüm davalar ile ilgilenebilmektedir. Ticaret davaları dışında sözleşmeli çalıştıkları şirketlerin yöneticileri veya çalışanların bireysel davalarında da aktif görev alabilir profesyonel bir şekilde dava süreçleri yürütülebilmektedir. 

Kurulum aşaması itibariyle şirkete karşı açılan davalar veya şirke adına açılan davalar çalışma sürecindeki tüm hukuki işlemler ise geniş bir perspektifte konumlandırılabilmektedir.

Ankara Sözleşmeli Şirket Avukatlığı Vekalet Ücretleri

Ankara sözleşmeli şirket avukatı ücretleri vekalet aldığı şirket ile varılan anlaşmanın içeriğine bağlı olarak değişebilmektedir. Kendi alanın da tecrübeli ve bilgili bir avukatın aldığı ücret avukat ücreti tarifesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu bağlamda şirketin düzenli ve hukuka uygun bir şekilde yönetilmesi ve sürdürülmesi açısından çok önemli bir yer tutmaktadır. Sözleşmeli avukat maaşı ve dava sayısı ve içeriğine göre bir anlaşma yapılarak sağlıklı bir hukuki süreç yolculuğu da elde edilebilmektedir. 

Avukat Görkem Demircan Sözleşmeli Şirket Avukatlığı Hizmetini Nasıl Sunmaktadır?

Tecrübesi ve yetkinlikleri ile bilinen avukat Görkem Demircan Ankara uzman sözleşmeli şirket avukatı olarak en çok tercih edilen avukatlar arasındadır. Hukuki sürece tamamı ile vakıf olan ve güncel gelişmeleri takip eden hizmet sayesinde şirket üzerinde değişkenlik gösteren pek çok hukuk süreç de kolaylıkla çözümlenmesi sağlanmaktadır. Şirket avukatlarının sorumlulukları dahilinde yaptığı pek çok işlemin doğru yönetilmesi açısında da devamlılığının korunması önerilmektedir.

Avukat Görkem Demircan ile Nasıl İletişim Kurabilirim?

Şirket avukatı arayan veya tecrübeli bir avukat ile iş hayatını sürdürmek isteyen firma yetkilileri Ankara sözleşmeli şirket avukatı Görkem Demircan ile kişisel telefonu üzerinde sağlıklı bir iletişim kurabileceği gibi ofis telefonu mail adresleri veya doğrudan ofis adresinden de çok konforlu bir şekilde iletişim kurabilmektedir. 

Hangi Şirketler Avukat Bulundurmak Zorundadır?

Şirket hukuku düzenlemeleri kapsamında verilen karar ile birlikte anonim şirketler de avukat bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır. Fakat bunun yanı sıra Limited şirketler avukat bulundurma zorunluluğu 2002 yılı itibariyle ortadan kaldırılmıştır. Şirket yönetiminin sağlıklı ilerlemesi için zorunluluk bulunmaması halinde dahi işinde profesyonel hizmet veren avukatlarla çalışmak çok önemli ve gerekli bir karar olarak sürekli danışmanlık almak önemli bir tercih olarak görülmektedir. 

Call Now Button