Ankara Şirketler Hukuku Avukatı

Ankara şirketler hukuku avukatı Ankara’da kurulan şirketlere hukuku danışmanlık sağlamaktadır. Şirketler hukuku alanında uzmanlığını gerçekleştiren bu avukat şirket içi sözleşmelerin hazırlanmasında da görev almaktadır. Çünkü şirketler için hazırlanacak sözleşmelerin yasalara uygun olması gerekmektedir. 

Ankara’da kurulan şirketi için avukat arayan müvekkiller Ankara şirketler hukuku avukatını seçmek için Ankara şirketler hukuku avukatı başlıklarından faydalanabilmektedirler. Bu doğrultuda deneyimleri ve başarılarıyla ön plana çıkan Ankara hukuk bürosu vereceği hizmetlere göre Ankara şirketler hukuku avukatı ücretleri hakkında da bilgilendirme yapmaktadır.

Şirketler Hukuku Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir? 

Şirket hukuku avukatı şirketlerin yasal konulardaki en büyük destekçisidir. Şirketlere ait hukuki işlemleri yönetmek ve olası dava anlarında şirketi temsil etmek görevine sahiptir. Bu alan içerisinde birçok konu barındırdığından Ankara şirketler hukuku avukatının görevleri konular neticesinde değişmektedir.

Şirket içerisinde gerçekleşen herhangi bir durumda bu durumun Ankara şirketler hukuku avukatı görevleri çerçevesinde olup olmadığı hakkındaki bilgiyi de ancak avukatın kendisi verebilmektedir. Hizmet çerçevesine giren her durumda avukat durumu yakinen takip etmekte ve yönetmektedir.

Şirketler Hukuku Avukatının Sorumlulukları Nelerdir?

Şirketler hukuku avukatı şirketler hukuku alanındaki uzman avukattır ve şirketler hukuku alanına giren tüm konularda sorumlulukları bulunmaktadır. Ankara uzman şirketler hukuku avukatına ait bu sorumluluklardan bazı şunlardır:

 • Şirketlerin kuruluş sürecinde danışmanlık yapmak
 • Şirket işlemlerinin yasalara uygun olup olmadığını denetleyerek uygun değilse düzenlemek
 • Şirket yöneticileri, çalışanları ve hissedarları arasındaki ilişkileri yönetmek
 • Şirket haklarını korumak
 • Şirket hukuku davalarında müvekkili temsil etmek

Bu sorumluluklar Ankara şirketler hukuku avukatının hizmetleri arasında yer almaktadır. Yani bunlar da Ankara şirketler hukuku avukatı ücretleri neticesinde değerlendirilmektedir. 

Şirketler Hukuku Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Şirketler hukuku avukatı şirketler hukuku alanındaki tüm davalara bakmaktadır. Şirketlerin birleşmesi, şirket içi uyuşmazlıklar, telif hakkı ihlalleri vb. bu davalar arasında yerini almaktadır. Ancak herhangi bir dava durumu söz konusu olduğunda hemen Ankara şirketler hukuku avukatı tavsiye listelerinden bir avukat seçilmeli ve onunla iletişime geçilmelidir. Bu listelerden seçilen avukat davanın baktığı davalar arasında olup olmadığı konusunda bilgi vermektedir.

Şirketler Hukuku Davaları Ne Kadar Sürer?

Şirketler hukuku davaları genellikle 1 yıl içerisinde sonuçlanabilmektedir. Ancak bu süreyi etkileyen birçok husus bulunmaktadır. Bu hususlardan bazıları:

 • Ortak sayısı
 • Şirket türü
 • Uyuşmazlık alanı
 • Deliller
 • Tanık sayısı
 • İlgilenen mahkemenin iş yükü

Bunlara ek olarak dava süresini etkileyen en önemli husus olarak davayla ilgilenen avukatın başarısı ele alınabilmektedir. Çünkü davayla ilgilenen avukatın daha önceki referansları sayesinde Ankara şirketler hukuku avukatı tavsiye listesinde yer alan başarılı avukatlardan olduğu göz önünde bulundurulursa sürecin kısalacağı hakkında da bilgi verilebilmektedir. Ancak şirketler hukuku alanında bilgi birikimleri ve deneyimleri olmayan bir avukat dava süresinin kısalmasının aksine uzamasına dahi sebebiyet vermektedir.

Avukat Görkem Demircan Şirketler Hukuku Avukatlığı Hizmetini Nasıl Sunmaktadır?

Ankara ilinde Ankara uzman şirketler hukuku avukatı olarak hizmet veren avukat Görkem Demircan hizmetini sunarken dürüstlüğü ön planda tutmaktadır. Çünkü müvekkillerinin boşuna zamanının gitmemesini istememektedir. Daha sürecin en başından davayı incelemekte, dava sürecinin ilerleyeceği yollar ve bu alanda yapacağı stratejiler ile ilgili bilgi vermektedir. Bunlara ek olarak müvekkillerinin aklında hiçbir soru kalmaması adına onları sabırla dinlemekte ve en sık sorulan Ankara şirketler hukuku avukatı ücretleri hakkındaki bilgiyi de vermektedir.

Ankara şirketler hukuku avukatı Görkem Demircan sayesinde Ankara’da tüm şirket sorunları çözüm bulmaktadır. Tek yapılması gereken avukatla iletişime geçmektir. İletişime geçmek için randevu almak yeterli olacaktır. Randevu saatinde yapılan görüşmelerde anlaşma sağlandığı taktirde çözümsüz en ufak sorun dahi kalmayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara şirketler hukuku avukatı hakkında en çok aratılan soruların cevaplarına aşağıda yer verilmiştir.

Avukat Görkem Demircan ile nasıl iletişim kurabilirim?

Ankara uzman şirketler hukuku avukatı Görkem Demircan ile iletişim kurmak için iletişim bilgilerinin bulunduğu kategoriden yararlanabilir ve telefonla arayarak yüz yüze görüşme talebinde bulunabilirsiniz.

Şirketler hukuku davalarında avukat tutmak şart mıdır?

Şirketler hukuku davalarında bazı şirket şartlarına göre avukat tutmak zorunludur. Örneğin şirkete ait sermaye 250 binin üzerindeyse bu durumdan söz edilebilmektedir.

Call Now Button