Ankara Sağlık ve Malpraktis Avukatı

Ankara sağlık ve malpraktis avukatlığı, tıp ile ilgili olan konularda sağlık hizmet sunucusu tarafından sebep olunan hasta haklarının ihlali ile ilgili her türlü tazminat ve sorumlulukların karşılanmasında, tıbbi süreçler sonucunda adli ve ticari süreçlerin takip edilmesinde aktif görev alan hukuk danışmanına verilen isim olarak belirtilmektedir.

Sağlık hukuku ve tıp hukukunu inceleyen ve alanında tecrübe sahibi olmuş avukatların çok farklı davalarla karşılaşması sonucunda görevleri konusunda alanda ihtisas sahibi olmaları sağlanmaktadır. Tıp alanında görev alan farklı kişilerden de destek alarak çalışmalarını sürdüren uzman avukatlar özellikle sürecin de doğru bir şekilde sonuçlanması için sürekli araştırma yaparak sürdürmektedir.

Sağlık ve Malpraktis Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar?

Sağlık alanında veya tıp müdahaleleri ile ilgili yaşanan her davada yer alabilmekte olan Ankara uzman sağlık ve malpraktis avukatı sağlık hukuku konusunda özel eğitimler almış meslek erbapları olarak tanımlanmaktadır. Hasta hakları, hastane ve hekimlerle ilgili vekillik hizmetini yürütmektedir. Dava süreçlerinin de doğru ve adil bir şekilde sonuçlanması için çalışmaktadır. Sağlık hukuku alanında hizmet veren ve sağlık hukukunu bilen avukatların dahil olduğu iş akdi ise şöyledir;

 • Sağlık kamu hizmetleri ve sağlık hakkı davaları
 • Estetik ameliyat davaları
 • Hekimlik suçları
 • İlaç davaları
 • Estetik klinikleri davaları 
 • Tüp bebek merkezi davaları
 • Doktor-hasta davaları
 • Sağlık çalışanları hakları ile ilgili hukuki düzenlemeler
 • Hasta hakları ve mağduriyet davaları
 • Aydınlatılmış onam alınması ve düzenlemesi

Sağlık ve Malpraktis Avukatının Sorumlulukları Nelerdir?

Sağlık hukuku konusunda kendini geliştirmeyi seçmiş tıp hukuku alanında uzmanlaşmış avukatlardır hukuk fakültelerinde verilmeyen derslerden olan sağlık hukuku alanında yüksek lisans alarak Ankara en iyi malpraktis avukatı olarak görev yapmaktadır. 

Malpraktis davalarının sonuçlarında maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü olacağı için en iyi şekilde savunma yapmak ve özel dava takibi yapma sorumluluğunu da taşımaktadır. Bu yüzden dava sürecinde iyi araştırma yapmak komplikasyon sonucu olup olmadığı hakkında bilgi edinilmelidir. Haksız fiilin oluşmaması için uzman görüşleri dahilinde hareket edilmelidir. Böylece daha güçlü bir vekillik hizmeti de verilmiş ve süreç olumlu ilerlemiş olmaktadır.

Sağlık ve Malpraktis Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Tıp alanında ve sağlık hukuku alanında tecrübeli olan Ankara sağlık ve malpraktis avukatı tavsiye edilen en iyi avukatlardan oluşan ekipler bulundurmaktadır. Hasta ve hasta yakınlarına hukuki yardımlarda bulunan ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerin ve girilen davalar ise şu şekilde sıralanabilir;

 1. Hekime yönelik tazminat ve ceza davaları
 2. Özel hastane ve hasta arasındaki uyuşmazlık davaları
 3. İhlal edilen hasta hakları davaları
 4. Sağlık çalışanlarına karşı uygunsuz ve şiddet eylemi davaları
 5. Tedavi nedeniyle hasta doktor arasında oluşan anlaşmazlık davaları
 6. Hatalı tedavinin suç sayıldığı davalar
 7. Devlet hastanelerinde yapılan hatalı işlemlerin geçtiği davalar

Ankara Sağlık ve Malpraktis Avukatlığı Vekalet Ücretleri

Hukuk fakültesi mezunu her avukat birçok farklı konudaki davada görev alabilir. Fakat sağlık hukuku bilmeden eğitimleri ve tıp alanındaki güncel gelişmeleri takip etmeden Ankara sağlık ve malpraktis avukatlığı yapmak mümkün olmamaktadır avukatlık asgari ücret talebi avukatın tecrübesi bilgisi ve birikimi ile davanın sürecine bağlı olarak değişebilmektedir. 

Ankara sağlık ve malpraktis avukatı ücreti davanın seyri ve sonuçlarının ağır olması gibi nedenlerden ötürü kesinlikle ikinci planda bırakılması gereken bir konu olarak bilinmelidir.  Müvekkil lehine sonuçlanan ve en az ceza ile biten davaların süreçleri tecrübeli avukatlardan danışmanlık alınarak sürdürülmelidir.

Avukat Görkem Demircan Sağlık Malpraktis Avukatlığı Hizmetini Nasıl Sunmaktadır?

Ankara sağlık ve malpraktis avukatı tavsiye edilenler arasında Görkem Demircan tecrübeli ve aldığı eğitimlerle ön plana çıkmaktadır. Dava süreçlerinin müvekkil lehine çevrilmesi için fazlasıyla çaba gösteren ve profesyonel hizmet vermektedir.

Avukat Görkem Demircan ile Nasıl İletişim Kurabilirim?

Görkem Demircan profesyonel hizmet veren bir avukat ya da hukuk danışanıdır. Ankara sağlık ve malpraktis avukatlığı alanında güvenilir ve kolay ulaşılabilir görünmektedir. Kendi iletişim numaraları veya mail adreslei ile iletişim kurabilmektedir. 

Sağlık ve Malpraktis Davasında Tazminatı Kim Öder?

Kurulun bu tarz davalarda iddiayı malpraktis olarak kabul etmesi halinde çıkacak olan tazminat cezasını hastane yönetimi ya da tamamı ile devlet tarafında üstlenilmektedir.

Call Now Button