Ankara Muvazaa Avukatı

Ankara muvazaa avukatı,  iki taraf arasında üçüncü kişileri anlaşma dışında tutarak yaptıkları ve gerçek durumu gizlemeleri haline verilen kendi iradelerine uymadığı taktirde iptal olan anlaşmalarda süreci hukuksal anlamda yöneten kişilerdir.  Vasiyet ve miras sözleşmelerinin düzenlenmesi, veraset ve intikal işlemleri, miras reddi gibi davalarda da önemli rol oynamaktır. 

Miras hukukuna uygun düzenlemeler 4721 sayılı kanunda açıklanması itibariyle herhangi bir uyuşmazlığın çıktığı durumlarda yargıtayın durumu analiz etmesi ve içhatlarına bakması gerekmektedir.

Muvazaa Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Bir diğer adıyla Ankara uzman miras hukuku avukatı birçok noktada görev alanı değişmekle ve genişlemektedir. Vasiyetnamenin düzenlenmesi veya iptal edilmesi, mirastan feragat etme sözleşmelerinin hazırlanması, ölünceye kadar bakma sözleşmesi düzenlenmesi ve incelenmesi gibi pek çok dava da hukuki danışmanlık ve dava takibini yürütmektedir.

 Muvazaa avukatı mirastan mal kaçırma gibi tapu iptali veya tescil davalarında da kendisini göstermektedir. Mirasçının miras reddi davaları da konu içerisinde yer almakta hileli devir işlemleri farkına varıldığında mağdur tarafından dava açılmaktadır. 

Muvazaa Davası Ne Kadar Sürer?

Muvazaa davaları mirasta mal kaçırma davalarının ortaya çıkması ile açılan davalardır. Muris davaları en temel miras davalarından olarak görülmektedir. Bu davaların yargıtay süreci dahil edildiğinde 4 yıl ile 6 yıl arasında sürdürüldüğü bilinmektedir. Süreç davanın delillerinin toplanması bazı hukuki sorguların yapılması ve belgelerin ortaya konulmasıyla birlikte farklı zaman dilimleri de göstermiş olabilmektedir. Bu davaların kısa bir zaman da çözülmesi için işinde tecrübeli Ankara muvazaa avukatı tavsiyeleri arasında hukuk danışmanlığı almak en hızlı yöntem olabilmektedir. 

Sağlıklı bir hukuk süreci elde edebilmek için tecrübeli avukatların yönetiminde bir dava süreci almak da tercihlerin en doğrusu olabilmektedir.

Avukat Görkem Demircan Muvazaa Avukatlığı Hizmetini Nasıl Sunmaktadır?

Ankara en iyi muvazaa avukatı tercihleri arasında Ankara Avukat Görkem Demircan sağlıklı bir hukuk danışmanlığı alabilecek en iyi seçenekler arasında yer almaktadır. Tecrübesini mesleki yetenekleri ile birleştiren avukatın müvekkillerinin en iyi şekilde savunulmasını sağlamaktadır. Pek çok dava da hizmet veren ve işinin ehli bir avukat tarafından savunmasını yürüttüğü davalardan müvekkil lehine sonuç almak da olabildiğince kolay bir yöntem olmaktadır. 

Ankara Muvazaa Avukatı Vekalet Ücreti

Hukuk fakültesi mezunu olan her avukat hemen her alan da çalışabilmektedir. Fakat kendi ilgilendiği alanlarda gelişim sağlayan avukatların yöneldiği ve üstlendiği davalar kapsamın da bölünmektedirler. Ankara muvazaa avukatı ücreti davanın boyutları içeriğinde geçen süreç ve masraflar dahilinde değişiklik gösterebilmektedir. Avukatlık ücret tarifesi ile başlayan ve avukatın tecrübeleri ile ücretin değişebileceği e bilinmektedir.

Avukat Görkem Demircan ile Nasıl İletişim Kurabilirim?

Ankara muvazaa avukatı tavsiye edildiğinde avukat Görkem Demircan en çok tercih edilen avukatlar arasında yer almaktadır. Tecrübeleri ile eşsiz bir hukuk danışmanlığı sağlayan avukat ile kendi kişisel telefon numarası üzerinde ofis telefonları ya da mail adresleri üzerinden iletişim kurabilmek mümkün görünmektedir. Ayrıca birebir yüz yüze danışmanlık almak istenildiğinde randevu alınarak ofis görüşmesi sağlanabilir danışmanlık alınabilmektedir. Yoğun çalışma temposunun yanı sıra sağlıklı bir hizmet verebilmek adına pek çok alanda kendisini ön plana çıkararak Ankara muvazaa avukatı ihtiyacı da karşılanabilmektedir.

Muvazaalı Satış Nasıl İspat Edilir?

Muvazaalı satış işleminin tespit edilmesi kural gereğince iddiayı yazılı bir şekilde ispat etmesini gerektirmektedir. Üçüncü kişilerin tanık olması ise yine delil niteliği taşımakta ve ispat sayılmaktadır. Tecrübeli ve işinde profesyonel anlamda hizmet veren bir Ankara muvazaa avukatı ile çalışmak tüm hukuki sürecin hızlı ve daha doğru bir şekilde sürdürülmesini de beraberinde getirmektedir. Bu şekilde hem dava süresi daha kısa olacak hem de pek çok işlem hukuka uygun bir şekilde gerçekleştirilmiş olabilecektir. Bu bağlamda seçilen avukatın güncel bilgilere ve yeterli delilin toplanması adına pek çok noktada yeterli ve tecrübeli olması beklenmektedir. 

Yazılı bir delil elde edebilmek için evrakların tek tek incelenmesi ve araştırılması gerekmektedir. Ankara muvazaa avukatı ücretinin artması ve değişmesi de anlaşılabilir bir durum olmaktadır. Avukatın verdiği bilgiler doğrultusunda mahkeme hakim tarafından anlaşılır ve daha çözülebilir bir halde süreceği bilinmektedir. En sağlıklı çalışma için bakılması gereken de avukatın yetkinlikleri olabilecektir. 

Call Now Button