Ankara Marka Patent Avukatı

Ankara marka patent avukatı Ankara’da marka kuran kişilerin hukuki hakları konusunda bilgilenmesinde, patent alımı için başvuruda bulunmasında ve marka patentine karşı işlenen suçlarda davaların yönetilmesinde görev almaktadır. 

Bunların yanı sıra Ankara uzman marka patent avukatının hizmet verdiği geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Çünkü bu süreç sadece dava süreçlerindeki hizmetleri değil dava öncesi ve sonrası hizmetleri de kapsamaktadır. Bu alanda Ankara uzman marka patent avukatı olarak hizmet veren avukat Görkem Demircan süreç boyunca müvekkillerine destek sağlayarak süreç öncesinde onları Ankara marka patent avukatı ücretleri hakkında bilgilendirmektedir.

Marka Patent Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Marka patent avukatı markalar için patent alınması ve bunun çevresinde diğer markayla alakalı işlemlerde hukuki destek sağlamaktadır. Bu avukatın en büyük görevi olası marka adına tecavüz durumlarında marka hakkını korumak için davalarda müvekkilini temsil etmektir. Ancak bu temsil sürecinde davanın müvekkilinin lehine ilerlemesi için dava öncesinde müvekkille iş birliği içerisinde stratejik yollar planlaması gerekmektedir. 

Marka adına tecavüz gibi hukuka aykırı durumlarla karşılaşan müvekkillerin Ankara marka patent avukatı tavsiye listelerinden hemen bir avukat seçerek görüşme yapmaları önem arz etmektedir. Çünkü bu süreçler alanda bilgili olan kişiler tarafından en sağlıklı şekilde yürütülebilmektedir. Ankara marka patent avukatı tavsiye listelerinden seçilen Ankara en iyi marka patent avukatı ile iletişime geçildiği taktirde dava süreci hakkında tüm bilgilere ulaşılabilmektedir. Buna ek olarak Ankara marka patent avukatı ücretleri hakkındaki bilgilere bu avukatla ulaşılabilmektedir. 

Marka Patent Avukatının Sorumlulukları Nelerdir?

Marka patent avukatı marka ve patent hukukunun alanına giren tüm davalarda müvekkillerine hizmet sunma sorumluluğuna sahiptir. Bu sorumluluklar detaylı incelendiğinde şunlardan söz edilebilmektedir:

  • Müvekkillerine marka ve patent başvurularında danışmanlık sağlamak
  • Marka patent başvurularını hazırlamak ve süreci yakından takip etmek
  • Marka ve patentin ihlali gibi durumlarla karşılaşıldığında açılan davalarda müvekkillerini temsil etmek
  • Marka ve patent alanındaki güncel yasal düzenlemeleri takip ederek müvekkilini bunlar hakkında bilgilendirmek.

Marka Patent Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Marka patent avukatı marka ve patent hukukunun ilgilendiği alanlar içerisinde olan davalara bakmaktadır. Bu davalar arasında hükümsüzlük davası, coğrafi işaret davaları, delil tespit davaları ve marka hakkına tecavüz davaları yer almaktadır. Bu davaların her biri ayrı ayrı mahkemelerde yürütülmektedir. Ancak her biriyle Ankara en iyi marka patent avukatı ilgilenebilmektedir. 

Marka Patent Davaları Ne Kadar Sürer?

Marka patent davaları süresi dava ile ilgilenen mahkemenin iş yoğunluğu, dava sürecinde ortaya çıkacak karmaşık durumlar ve dava için görevlendirilen avukatın özelliklerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ancak bu süreç hakkında süre olarak 2 ila 4 yıl arasında bir zamanda söz edilebilmektedir. 

Marka patent davası olan müvekkiller dava başvurusu yapabilmek ve bu başvurularda sunulması gereken belgeleri hazırlamak için Ankara marka patent avukatı tavsiye listelerinden avukat seçimi yapmalıdır. Bu durum her ne kadar şart gibi görünmese de sürecin hızlanmasında rol oynamaktadır. Çünkü avukatın deneyimleri belgelerin hazırlanmasını hızla ilerlemesini sağlayacaktır. 

Avukat Görkem Demircan Marka Patent Avukatlığı Hizmetini Nasıl Sunmaktadır?

Ankara avukatı olarak adından sıkça söz ettiren avukat Görkem Demircan diğer hukuk alanlarında olduğu gibi marka ve patent hukuku alanında da deneyimlere sahiptir. Bu deneyimlerin neticesinde hizmetlerini sunarken son derece sabırlı hareket etmekte ve süreci büyük bir profesyonellikle yönetmektedir. 

Ankara marka patent avukatının sahip olduğu bu özelliklerin yanı sıra hizmetleri müvekkillere sunabilmesi için müvekkillerin birebir başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Müvekkiller başvuruda bulunduktan sonra avukat dava dosyalarını incelemekte ve süreçte nasıl ilerleneceği konusunda bilgi vermektedir. Aynı zamanda bu doğrultuda doğacak olan Ankara marka patent avukatı ücretleri hakkındaki en güvenilir bilgi de bu avukattan alınmaktadır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara marka patent avukatı hakkında en çok merak edilen sorular aşağıda cevaplanmıştır.

Avukat Görkem Demircan ile nasıl iletişim kurabilirim?

Ankara uzman marka patent avukatı olarak hizmet veren avukat Görkem Demircan’a ait iletişim bilgilerini web sitesinde yer alan iletişim kategorisi üzerinden ulaşılabilmektedir.

Marka patent davalarında avukat tutmak şart mıdır? 

Marka patent davaları için avukat tutmak şart değildir. Ancak dava sürecinin olumlu olarak ilerlemesinde Ankara uzman marka patent avukatları önemli rol oynamaktadır.

Call Now Button