Ankara Limited Şirket Avukatlığı

Ankara Limited şirket avukatlığı, Limited şirketlere hukuk danışmanlığı sağlamakta olan şirketlerin hukuki açıdan hak ve menfaatlerinden de herhangi bir kayıp olmasına engel olmak adına görev yapan kişilerin aldığı sorumluluğa verilen isimdir. Şirket faaliyetlerinin hukuk kuralları çerçevesinde yürütülmesini sağlamaktadır. 

Anonim şirketlerin durumu Limited şirketlerden farklı olduğundan süreç de farklı işlemektedir. Telafisinin zor olacağı kayıpların olmaması için hukuki denetimlere hükmedebilen tecrübeli avukatlarla çalışmak en sağlıklı süreç olacaktır. 

Limited Şirket Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar?

Ticaret hukuku ve iş hukuku ile ilgili gerekli tecrübeye sahip Ankara en iyi Limited şirket avukatı hukuk disiplini ile çalışabilmelidir ve çalıştığı Limited şirketin ticari kimliğini ve özellikle itibarını korumakla yükümlüdür. Önleyici hukuk düzenine uygun hareket etmek adına uygun faaliyet göstermesini de sağlamalıdır. 

Bu şekilde sıkıntısız bir şirket danışmanlığı yapmak da mümkün olabilmektedir. Şirket kapsamında ticari faaliyetlerin sürdürülmesi için Ankara Limited şirket avukatı görevleri dahilinde yapmması gereken en önemli işlemler şunlardır;

 1. Alım- satım işlemleri ve sözleşmeleri
 2. Ticari ilişkiler
 3. Danışmanlık sözleşmelerinin hazırlanması ve yürütülmesi
 4. Şirketin iş ve işlemleri
 5. Marka sözleşmeleri ve işlemleri

Limited Şirket Avukatının Sorumlulukları Nelerdir?

Şirket adına olan tüm hukuki sürecin yürütülmesi kapsamında Ankara Limited şirket avukatı sorumlulukları olabildiğince geniş bir yelpazede ele alınabilmektedir. Şirketin adına açılan davalarda aktif görev almak, şirket adına davalar açmak ve yürütebilmek bunların en başında yer almaktadır. Hukuksal tüm süreçlerde yer almakta olan avukatın şirket adına açılmış icra davalarını da takip etmesi önemli bir detaydır. Şirketin tüm süreçleri yöneten ve tüm sözleşmelerde aktif rol oynayan şirket avukatları son kontrolleri de yapar ve onaylanmalarını sağlamaktadır. 

Limited Şirket Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Şirkete gelen ihbarname ve ihtarname gibi evrakların takibi ve gerekli şekilde cevap verilmesi çok önemlidir. Ankara uzman Limited Şirket avukatı işveren ile işçi arasındaki iş hukukunun yürütülmesinde önemli rol oynamaktadır. Şirketin vergi süreçleri de aynı şekilde yine avukat tarafından takip edilmesi gereken süreçlerden olarak görülmektedir. Fakat şirket avukatının baktığı davalar net olarak ele alındığında şu şekilde sıralanabillmektedir;

 • Tüzel kişiliği olan  tacirliğe ilişkin davalar
 • Adi ortaklıklara ilişkin uyuşmazlık davaları
 • Oda borsa üyelikleri davaları
 • İflas davaları
 • Finansal kiralamalara ilişkin davalar
 • Kooperatif davaları
 • Yolcu ve eşya taşımayla ilgili davalar
 • Poliçe, bono, çek davaları
 • Limited şirket davaları
 • Mutlak ticari davalar

Ankara Limited Şirket Avukatlığı Vekalet Ücretleri

Avukatlık asgari ücret tarifesi baz alınarak tecrübe bilgi ve yetkinlikler gibi birçok değişik nokta üzerinden Ankara Limited şirket avukatı ücreti de değişkenlik göstermektedir. Bu tutarın avukatın işleyişteki aktif duruşu ve davalar dışında şirket avukatı maaşı olarak da artış gösterebilmektedir. Fakat zorunlu veya ihtiyaç dahilinde vekalet ücreti kararlaştırmak dosya ile ilgili danışmanlık alındığında daha sağlıklı bir yol olmaktadır.

Avukat Görkem Demircan Limited Şirket Avukatlığı Hizmetini Nasıl Sunmaktadır?

Deneyimli bir avukat olan Görkem Demircan Ankara Uzman Limited şirket avukatı olarak en faydalı şekilde hizmet vermektedir. Şirketlerin üzerinden yürütülen hukuki sürecin müvekkillerin lehine sonuçlanması için araştırma yapmayı seven ve hukukun üstünlüğü ilkesi çerçevesinde hareket eden bir hizmet anlayışına sahip olduğu bilinmektedir.

Hukuk danışmanlığı konusunda tecrübeli ve akademik mesleki deneyime de sahip olan avukat Görkem Demircan ile beklene hukuki destek de sağlanabilmektedir.

Avukat Görkem Demircan ile Nasıl İletişim Kurabilirim?

Ankara en iyi Limited şirket avukatı Görkem Demircan ile kişisel telefon numarası üzerinden, ofis telefonu veya mail adresi üzerinden iletişim kurabilir çok kısa süre içerisinde yanıt alınabilmektedir. Danışmanlık almak istediğiniz konu üzerinden mail atabilir ve bunun dışında ofis ortamında randevu talep edilebilmektedir.

Limited Şirketlerde Avukat Bulundurma Zorunluluğu Var Mıdır?

Avukat kanununda bulundurulması zorunlu kavramı anonim şirketler için geçerli olsa da Limited şirketlerde böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Fakat süreçlerin ve davaların doğru yürütülmesi açısından Ankara Limited şirket avukatı önemli bir yer korumaktadır ve sürecin sağlıklı bir şekilde devamlılığını sağlamak içinde danışmanlık almak çok önemli bir detay olarak görünmektedir. Kanun hükmünde bir açık olmaması için doğru bir avukatla çalışılması önerilmektedir.

Call Now Button