Ankara İnşaat Avukatı

Ankara inşaat avukatı Ankara’da gerçekleştirilen inşaat sektörleri işlemlerinde hukuku danışmanlık sağlayan ve uyuşmazlıklara karşı dava sürecinde temsil hizmeti veren avukattır. Bu avukat uyuşmazlıklarda arabuluculuk yapmak adına taraflar arasında görüşmeler de düzenlemektedir. Ancak görüşme esnasında doğabilecek huzursuzluklara karşı önden hazırlık yapmaktadır.

Ankara ilinde inşaat hukuku alanında hizmet veren bu avukatların sorumlulukları oldukça fazladır çünkü bu alandaki hakların paylaşımı konusunda birçok detay bulunmaktadır. Tüm bunlardan dolayı alanda hizmet veren Ankara Avukat Görkem Demircan dava ile ilgili dosyaları detayla incelemekte ve bu dava türüne uygun olarak hareket yolları belirlemektedir.

İnşaat Avukatı Hangi Davalara Bakar? 

İnşaat avukatı inşaat sektöründe hizmet verdiği için bu alanda gerçekleşen olumsuzluklarla ilgili tüm davalarda hizmet vermektedir. Buna örnek olarak taşınmaz mallarla ilgili anlaşmazlıklardan doğan taşınmaz davaları verilebilmektedir. Elbette bunun dışında müdahalenin meni olarak nitelendirilen ve mülkiyet hakkına yapılan haksız müdahaleleri belirten davalarda Ankara en iyi inşaat avukatının hizmet verdiği alana girmektedir.

Ankara en iyi inşaat avukatı verdiği tüm hizmetlerde göstermiş olduğu başarılar, inşaat hukuku alanındaki engin tecrübeleriyle bu alanda öne çıkaktadır. Bu avukatla iletişime geçmek için iletişim kategorisinde yer alan telefon numarası üzerinden randevu almak yeterli olmaktadır. 

İnşaat Hukuku Nedir ve Neleri Kapsar?

İnşaat hukuku inşaat sektörü içerisinde karşılaşılacak durumların önlenmesi ve düzenlenmesinde görevli hukuk dalıdır. Bu alanın kapsadığı geniş konular bulunmaktadır ancak temel olarak şunlardan bahsedilebilmektedir:

  • İnşaat sürecinde yapılan işlemler
  • Proje ile ilgili izinler ve ruhsat 
  • İnşaat içerisinde oluşturulan sözleşmeler
  • İş sağlığı ve güvenliği
  • İnşaat sektöründe çalışanların hakları
  • Malzeme seçimi ve kalite standartlarının belirlenmesi

Tüm bunların yanında inşaat sektörü geniş bir sektör olduğu için inşaat hukuku kapsamında değerlendirilen çokça konu bulunmaktadır. İnşaat sektörü içerisinde olan durumların bu alandaki yeri vb. hakkında bilgilere ulaşmak için Ankara inşaat avukatı tavsiye listesinden avukat seçmek yeterli olacaktır. Çünkü bu listelerde Ankara en iyi inşaat avukatı isimleri yer almaktadır.

Avukat Görkem Demircan İnşaat Avukatlığı Hizmetini Nasıl Sunmaktadır?

Avukat Görkem Demircan inşaat hukuku alanında Ankara en iyi inşaat avukatı olarak bilinmektedir. Avukatın bu alanda adıyla öne çıkmasındaki en büyük etken Ankara inşaat avukatı tavsiye listelerinde referanslarının vermiş olduğu olumlu geri dönütlerdir. 

İnşaat hukuku alanında son derece bilgi ve yeterlilik sahibi olan bu avukat hizmetini sunarken müvekkillerinin bütçelerine uygun olmasına özen göstermektedir. Dava süreciyle de yakinen ilgilenerek sunduğu hizmette davanın müvekkilinin lehine sonuçlanması amacına yönelik hareket etmektedir. 

Ankara İnşaat Avukatı Vekalet Ücreti

Ankara inşaat avukatı inşaat hukuku davalarında sağladığı vekalet hizmetine karşılık belirli bir ücret ödemesi almak durumundadır. Bu ücret Ankara inşaat avukatı ücretleri adı altında bilinmektedir çünkü avukatın verdiği tüm hizmetler bu ücretin kapsamına girmektedir. Ancak bu konu hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Ankara inşaat avukatı ücretleri hakkında süreç öncesinde bilgi almak isteyen müvekkillerin Ankara uzman inşaat avukatıyla iletişime geçmesi gerekmektedir. Çünkü her alanda olduğu gibi bu alandaki Ankara inşaat avukatı ücretlerinin direkt hizmet veren kişi tarafından belirtilmesi sağlıklı olmaktadır.

İnşaat Sözleşmelerinin Çeşitleri Nelerdir?

İnşaat sözleşmeleri kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Bunlardan sıkça kullanılanlar kamu ihalesi sözleşmeleri, kat karşılığı sözleşmeler, ücret karşılığı yapılan sözleşmeler ve gelir paylaşımı karşılığı yapılan sözleşmelerdir. Bu alanda sözleşme hazırlamak veya diğer sözleşme türlerini öğrenmek için inşaat hukuku alanında uzman Ankara inşaat avukatıyla iletişime geçmek gerekmektedir. 

Ankara uzman inşaat avukatı isimlerinin yer aldığı Ankara inşaat avukatı tavsiye listelerinden bu konuda fayda sağlanabilmektedir. Bu listeden seçilerek iletişime geçilen avukat süreçte karşılaşılacak her konuda bilgilendirme sağlamakta ve süreci yakından takibe almaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara inşaat avukatı ve bu alanda görev yapan avukat Görkem Demircan’ın iletişim bilgilerine dair sıkça sorulan soruların cevaplarına aşağıda yer verilmiştir.

Avukat Görkem Demircan ile nasıl iletişim kurabilirim?

Ankara uzman inşaat avukatı olarak hizmet veren avukat Görkem Demircan ile iletişime geçmek için web sitesinde yer alan telefon numarasını kullanabilirsiniz.

İnşaat hukukuna göre sözleşme sorumlulukları nelerdir?

İnşaat hukukuna göre sözleşme sorumlulukları işi bizzat yapma, sadakat ve özenle yapma vb. unsurlardır.

Call Now Button