Ankara Araç Değer Kaybı Avukatı

Ankara araç değer kaybı avukatı araçların karışmış olduğu kazalarda ortaya çıkan olası değer kayıpları alanında araç sahiplerine hukuki destek sağlayan avukattır. Bu avukat danışmanlık veya vekalet hizmeti vermektedir. Hizmet verdiği araçta değer kaybı durumu aracın onarım gördükten sonra satış değerindeki düşüşü ifade etmektedir. Bu düşüş oranı açılan dava ile kusurlu taraftan temin edilmektedir. 

Ankara ili içerisinde kaza geçiren araç sahiplerinin Ankara uzman araç değer kaybı avukatı ile iletişime geçmeleri tavsiye edilmektedir. Buradaki kaybın net olarak belirlenebilmesi için alanda bilgili insanlardan yardım almak gerekmektedir. Bu noktada Ankara uzman araç değer kaybı avukatına ulaşmak için Ankara araç değer kaybı avukatı tavsiye listelerinden yararlanılabilmektedir. İletişime geçildiği taktirde bu avukatlar Ankara araç değer kaybı avukatı ücretleri hakkında net bir bilgi de vermektedir.

Araç Değer Kaybı Avukatının Görevleri Nelerdir?

Araç değer kaybı avukatının geniş bir görev yelpazesi bulunmaktadır. Bu avukatın görevlerinden bazıları şunlardır:

  • Müvekkilin hakkını koruyarak adil bir tazminat almasını sağlamak
  • Dava sürecinde gerekli belgeleri hazırlamak ve delilleri toplamak
  • Taraflar arasında oluşacak müzakerelerde müvekkilini temsil etmek
  • Davaya gitmeyen durumlar için gerekirse müvekkili dava açmaya yönlendirmek
  • Dava içerisinde müvekkilin vekili olmak
  • Araç değer kaybı konusunda yeni yasal düzenlemeleri takip etmek ve müvekkili bu konuda bilgilendirmek.

Araç Değer kaybı Davaları Ne Kadar Sürer?

Araç değer kaybı davaları genellikle birkaç ay içerisinde sonlanmaktadır. Bu süreç içerisinde maksimum geçecek zaman 2 yıldır. Ancak araç değer kaybı davası için suçlu belirlendikten en geç 2 yıl sonra mahkemeye başvurmak gerekmektedir. Başvurulmadığı takdirde bu süre zarfından sonra dava açılamamaktadır. Suçlunun belirlenemediği davalarda bu süreç 10 yıla kadar uzayabilmektedir. 

Araç değer kaybı davaları süresi hakkında net bilgi almak isteyen müvekkiller Ankara araç değer kaybı avukatı tavsiyeleri arasından Ankara en iyi araç değer kaybı avukatı olarak hizmet veren Ankara Avukat Görkem Demircan ile iletişime geçmelidirler.

Araç Değer Kaybı Tazminat Davası

Araç değer kaybı tazminat davası Ankara en iyi araç değer kaybı avukatı desteğiyle olumlu yönde ilerlemektedir. Araç değer kaybı tazminat davasında yatacak olan tazminat belli bir kurala göre hesaplanmaktadır. Ancak araç değer kaybı için dava açabilmenin iki tane şartı bulunmaktadır. Bunlar:

  • Değer kaybı başvurusu yapılan aracın pert olmaması gerekmektedir.
  • Değer kaybı için başvuran kişi tamamen kusurlu olmamalıdır.

Araç Değer Kaybı Yetkili Mahkeme ve Dava Zaman Aşımı Süresi

Araç değer kaybı davalarına bakmakla yükümlü mahkeme Asliye Ticaret Mahkemesidir. Ancak yetkili mahkeme olarak davalının ve sigorta şirketinin bulunduğu konumda yer alan yerel mahkemeler görev yapmaktadır. Bu davalarda zaman aşımı şartlara göre değişkenlik göstermektedir. Kazanın gerçekleştiği andan itibaren suçlu net olduğu takdirde süreç iki yıldır. Suçlu belli değilse 10 yıla kadar dava açılabilmektedir. Bu konu hakkında müvekkile en güvenilir bilgiyi Ankara uzman araç değer kaybı avukatı vermektedir.

Araç Değer Kaybı Avukatı Vekalet Ücreti

Araç değer kaybı avukatı vekalet hizmeti veren Ankara en iyi araç değer kaybı avukatı ile iletişime geçildiği takdirde Ankara araç değer kaybı avukatı ücretleri hakkında net bir bilgiye ulaşılabilmektedir. Bu avukatların verdiği hizmetler ve ücret politikaları Ankara araç değer kaybı avukatı ücretlerinde değişkenliğe sebep olmaktadır.

Ücretler hakkında bilgi almak için avukat bulmak isteyen müvekkillerin Ankara araç değer kaybı avukatı tavsiyelerinden avukat seçmeleri önerilmektedir.

Avukat Görkem Demircan ile Nasıl İletişime Geçebilirim?

Ankara uzman araç değer kaybı avukatı olarak hizmet veren avukat Görkem Demircan ile iletişime geçebilmek için avukata ait web sitesinde yer alan iletişim bilgileri kullanılabilmektedir. Burada yer alan telefon numarası üzerinden randevu alınabilmekte ve adres bilgisine gidilerek yüz yüze görüşme sağlanabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara araç değer kaybı avukatı ve araç değer kaybı hakkında sıkça aratılan soruların cevapları aşağıda yer almaktadır.

Araçtaki değer kaybı nasıl alınır?

Araçtaki değer kaybını almak için ilk olarak sigorta şirketine başvurmak gerekmektedir. Sonraki süreçlerde Asliye Ticaret mahkemelerine dava başvurusu vb. de gerekebilmektedir.

Araçta oluşan değer kaybını kim öder?

Araçta oluşan değer kaybını kusurlu sayılan taraf ödemektedir. Burada kusurlu tarafın sigortası da devreye girebilmektedir.

Değer kaybı kaç yıla kadar?

Değer kaybı için kazaya sebep olan tarafın belli olmasından itibaren 2 yıl içerisinde davaya başvurmak gerekmektedir. Kazaya sebep olanın belli olmaması halindeyse kaza gerçekleştiği günden itibaren aşım süresi olarak 10 yıl süre verilmektedir.

Call Now Button