Ankara Emlak Avukatı

Ankara emlak avukatı, müvekkillerin haklarını ve menfaatlerini savunmaktadır. Hukuki meselelerde danışmanlık hizmeti veren Ankara emlak avukatı, vekâleten duruşmalara katılmaktadır. Emlak hukuku, eşya hukukunun bir alt dalı olarak arazi, ev, daire, bina ve arsa gibi taşınmazlar hakkında malikler, kiracılar, kurumlar ve yapı kuruluşları arasında olan ilişkileri ve bu ilişkilerden doğan davaları konu almaktadır. 

Gayrimenkul hukuku 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’nun ilgili maddelerinde olmak suretiyle düzenlenmiştir. Gayrimenkulün değeri bir para miktarı ile ölçülmektedir. Ayrıca kıymetli bir mal eğer taşınabiliyor durumdaysa menkul, taşınamıyor durumdaysa gayrimenkul sınıfına girmektedir. Parasal bir değeri olmakta olan gayrimenkulün kapsamlı bir alanı bulunmaktadır. 

Kira sözleşmeleri kamulaştırma gibi konular gayrimenkul hukukunu ilgilendirmektedir. Yani bir diğer adıyla taşınmaz hukuku ilgilendirmektedir. Avukat Görkem Demircan, gayrimenkul hukuku dalında hukuksal danışmanlık hizmeti vermektedir. Ankara emlak avukatı, mevcut piyasa ve gayrimenkul sektöründeki gelişmeleri ve hukuki değişimleri ayrıntılı şekilde bilen kişidir.

Emlak Avukatlığı Nedir? 

Davalara konu olan her hukuk dalında uzmanlaşmış avukatlar bulunmaktadır. Bu durum belli bir hukuk dalında uzmanlaşmaya itebilmektedir. Avukatın şahsi kararı doğrultusunda belli bir hukuk dalı üzerinde uzmanlık kazanması mümkündür. Ankara emlak avukatı şeklinde geçen tanımlama gayrimenkul ve emlak hukuku konusunda uzmanlaşmış avukatı temsil etmektedir. Bu hukuk dalı üzerinde dava dosyalarına bakarak bilgi ve birikimini kullanmaktadır. 

Her davanın hukuku süreci ve kapsamı farklı olmaktadır. Hukuki süreçlerde o davanın konusunu ilgilendiren avukat ile çalışmak doğru bir sonuç getirmektedir. Ülkemizde sıklıkla görülmekte olan davalar gayrimenkul davaları olarak geçmektedir. Ankara emlak avukatı tavsiye arayışına giren kişilerde bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgi aramak istemektedir. 

Avukat Görkem Demircan, davalarda çözülmesini sağlamakta ve satın alma anlaşmaları gibi taşınmaza konu olan mal ile ilgili belgeleri hazırlamaktadır. Ayrıca tapu belgeleri ve devir belgeleri gibi yine taşınmaza konu olan mal ile ilgili bütün belgeleri hazırlayarak, inceleme altına almaktadır.

Emlak Avukatları Hangi Davalara Bakar?

Gayrimenkul veya emlak alanında sıkıntısı olan kişiler iyi bir hizmet almak için arayışa girmektedir. Tam da bu noktada Ankara emlak avukatı tavsiye araştırmaları yapılmaktadır. Avukat seçimi konusunda dava dosyası ile ilgili avukatın sorunu en iyi şekilde anlaması gerekmektedir. Ayrıca tapu ve gayrimenkul üzerinde sorununuz ile alakalı çözüm sunabilmesi gerekmektedir. 

Emlak hukuku konusunda uzmanlaşmış Avukat Görkem Demircan, hukuki hizmet vermektedir. Ankara emlak avukatı olarak dava sürecinde bütün hatlarıyla müvekkilin haklarını koruyucu adımlar atmaktadır. Bu süreçte emlak hukuku avukatlarının ilgilendiği davalar ve işlemler; tapu iptali ve tescil davalarının açılarak takibinin yapılması, yerli ve yabancılar için gayrimenkul bağışlama, satış ve kiralama işlemleri ile taşınmazlar üzerinde ve şahsi hak tesisi işlemlerini takip etmek şeklindedir.  

Emlak Davaları Kaç Sene Sürer?

Tapu iptal ve tescil davaları Asliye Hukuk Mahkemesinde görülerek yaklaşık olarak 1,5 yıl sürmektedir. İstinaf aşaması yaklaşık olarak 1,5 yıl sürebilirken, temiz aşaması yaklaşık olarak 2 yıl olarak geçmektedir. Tapu davasındaki sonuçlanma süreci genel itibarıyla tarafların arasındaki anlaşmaya bağlı olmaktadır. 

Dolayısıyla taraflar arasında bir anlaşmazlık durumu olduğunda dava sürecinin uzamasına neden olmaktadır. Bu durumda da dava süreci 3 ila 4 yıl arasında görülebilmektedir. Ankara emlak avukatı ile bu sürecin haklarınızın korunduğu bir şekilde yönetilmesi mümkündür. Tüm gayrimenkul sorunları Ankara uzman emlak avukatı ile çözülebilmektedir.

Ankara Emlak Avukatları Dava Ücretleri Nedir?

Gayrimenkul avukat ücretleri dava dosyasına göre değişiklik göstermektedir. Dava sürecine girecek olan kişiler Ankara emlak avukatı ücretleri gibi pek çok soruyu da beraberinde sormaktadır. Sürecin yönetiminin iyi bir şekilde yapılması için muhakkak bir avukat ile çalışılması gerekmektedir. Ankara hukuk bürosu, olaylar karşısında tedbirli bir şekilde ilerlediği için sağlam adım atmaktadır. 

Türkiye Barolar Birliği tarafından her sene için avukat ücretleri konusunda asgari ücret tarifesi belirtilmektedir. Avukatların belirlenen asgari ücret altında bir ücret sunmaması gerekmektedir. Dolayısıyla Ankara emlak avukatı ücretleri konusunda net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için Avukat Görkem Demircan ile görüşme sağlanabilmektedir. Merak ettiğiniz Ankara emlak avukatı ücretleri ve diğer tüm sorular için irtibat numarası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ankara En İyi Emlak Avukatı

Ankara en iyi emlak avukatı sizlere emlak hukuku konusunda avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bütün detayları göz önünde bulunduran avukatınız, dosyanız ile ilgili titiz çalışma yürütmektedir. 

Emlak avukatının bakmış olduğu davalar; kar irtifakı süreçleri, tescil itirazları, haksız kira yükseltme davaları, miras gayrimenkullarının paylaşımı, el atmanın önlenmesi davası, ipotek ve rehin davaları, ecri misil davaları, zilyetliğin korunması davaları, kira bedeli tespit davaları, taşınmazların yönetimi, geçit Hakkı davaları, tahliye davaları, ayıplı gayrimenkul davaları, kamulaştırma davaları ve İzale-i Şuyu davası şeklindedir.

Ankara Emlak Avukatı Seçimi Nasıl Yapılır?

Avukat seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken şey gayrimenkul ve emlak hukuku konusunda uzman bir avukat olması gerektiğidir. Ankara emlak avukatı, yalnızca emlak hukuku konusunda uzmanlaşmış olması yetmemektedir. 

Bunun dışında vekaletini aldığı müvekkiline dava süreci boyunca danışmanlık hizmeti de vermektedir. Müvekkilini olası durumlar konusunda bilgilendirerek, en iyi şekilde dosyasının takibini yapmaktadır. 

Emlak Avukatları Müvekkilinin Haklarını Nasıl Korur?

Ankara en iyi emlak avukatı, anlaşmazlık konusunda ilişkin bilgileri ve delilleri toplamaktadır. Kurum, şirketler, kuruluşlar ve bireyler arasındaki emlak ve emlakçılık davalarının en iyi şekilde hukuka uygun bir biçimde çözülmesini sağlamaktadır. Eşya hukuku ve gayrimenkul konuları ile alakalı yasalar, tebliğler ve mevzuatlar Ankara emlak avukatı ile yakından takip edilmektedir. 

Ankara’da Emlak avukatlığı Hizmetini Avukat Görkem Demircan Nasıl Vermektedir?

Avukat Görkem Demircan, eşya hukuku ve gayrimenkul konularındaki davalarda uzmanlaşmış bir avukattır. Emlak avukatı olarak hizmet vererek, müvekkili adına bir dilekçe yazarak gerekli mahkemelere başvuruda bulunmaktadır. Mahkeme tarafından verilecek duruşma tarihi beklenerek dava süreci başlamaktadır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara emlak avukatı olarak hizmet veren Görkem Demircan’a sıkça sorulan sorular şöyledir:

Gayrimenkul Davalarına Hangi Avukat Bakar?

Gayrimenkul ve emlak davalarına, emlak avukatı veya gayrimenkul avukatı bakmaktadır. Ankara emlak avukatı, gayrimenkul konularında anlaşmazlık yaşayan kişilerin yasal süreci boyunca yanlarında olarak haklarını savunmaktadır. 

Gayrimenkul Davalarına Hangi Mahkeme Bakar?

Gayrimenkul mülkiyeti ve üzerindeki kısıtlamalar konusundaki davalarda görevli olan mahkeme asliye hukuk mahkemeleridir. Ankara uzman emlak avukatı, deneyim ve becerisini birlikte yöneterek dava sürecini ve müvekkilini en iyi şekilde temsil etmektedir. 

Gayrimenkul Davaları Ne Kadar Sürer?

Adalet Bakanlığı tarafından 2019 senesinde çeşitli mahkemelerde yürütülmekte olan özel dava türleri adına bir zaman dilimi belirlenmiştir. Emlak ve gayrimenkul davaları için bu özel dava türleri arasında yer almaktadır. Kira davaları 1 yıl ve üstü, tapu tescil ve tapu iptal davaları 2,5 yıl ve tahliye davaları 300 gündür. 

Gayrimenkul Dava Çeşitleri Nelerdir?

Ankara uzman emlak avukatı vekilliğinde görülen gayrimenkul dava çeşitleri şöyledir:

  • İzale-i Şuyu davası,
  • Kamulaştırma davaları,
  • İstihkak davaları,
  • Kira davaları,
  • Tapu davaları.
Call Now Button