Ankara Uyuşturucu Avukatı

Ankara uyuşturucu avukatı, Türk Ceza Kanunu’nda m. 188 ile m. 191’de yer alan uyuşturucu suçları konusunda görülen davalara bakmaktadır. Uyuşturucu suçlarında görülen davalarda etkili bir savunma yapılması gerekmektedir. Uyuşturucu suçlarında savunma yapılırken içtihat kararları ile desteklenmesi gerekmektedir. Bu konularda yazılı savunma yapılırken delillerle destekleyen Ankara uyuşturucu avukatı, etkili bir savunma stratejisi geliştirmektedir. 

Özellikle uyuşturucu suçlarında usulüne uygun arama veya el koyma tedbirleri uygulanmadığı durumlarda, bu durumu avukatlar müvekkilinin rehine olacak şekilde işleyebilmektedir. Yapılan usulüne uygun arama veya el koyma tedbirlerinin uygulanmadığında, hukuka ve usule aykırı olarak gerçekleştirildiğini öne sürerek savunmasını hazırlamaktadır. 

Uyuşturucu Suçuna Hangi Avukat Bakar?

Uyuşturucu madde imal etme, uyuşturucu madde ihraç etme, uyuşturucu madde ithal etme, uyuşturucu madde kabul etme ve bulundurma suçu, uyuşturucu madde sevk veya nakletme suçu, uyuşturucu madde satma, satışa vesile olma ve satın alma ve uyuşturucu madde başkasına verme, sağlama suçları, uyuşturucu madde ticareti suçunun kapsamı içerisinde değerlendirilmektedir. 

Uyuşturucu suçlarına ilişkin soruşturma ve kovuşturma aşamalarına Ankara uyuşturucu avukatı bakmaktadır. Uyuşturucu suçları alanında uzmanlaşmış olduğu için, hukuki bilgisini kullanarak teknik bilgisini de üzerine eklemektedir. Soruşturma ve kovuşturma gibi aşamalarda müvekkilinin yanında olan avukat, gerekli incelemelerini sağlayarak delillerin tespitini de yapmaktadır.

Ankara Uyuşturucu Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar?

Ankara uzman uyuşturucu avukatı, yargılama öncesi alınan ifadelerden ceza yargılama aşamasına kadar müvekkillerine destek sağlamaktadır. Yargılama öncesi kolluk kuvvetleri ve savcılık tarafından alınan ifadelerin eksik veya hatalı olarak yapılmasının önüne geçmektedir. Bu sebeple uyuşturucu suçlarından yargılanan kişilerin muhakkak uzman bir ağır ceza avukatından destek alması gerekmektedir. 

Yargılama sürecinin iyi bir şekilde ilerleyebilmesi adına, uyuşturucu suçu davalarında uzmanlığını gerçekleştirmiş avukat etkili bir savunma yapabilmektedir. Yargılama sonucu mahkeme tarafından verilecek olan karar konusunda Ankara uyuşturucu avukatı önemli bir yere sahiptir.

Uyuşturucu Davaları Ne Kadar Sürer?

Uyuşturucu suçu davalarında merak edilen sorulardan birisi de davaların ne kadar sürede sonuçlandığıdır. Yürütülen dava süreleri, birtakım faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Davanın görülmüş olduğu mahkemenin iş yükü, yoğunluğu ve somut dosyanın özellikleri gibi konular süre üzerinde doğrudan etki etmektedir. 

Ankara uyuşturucu avukatı, sürecin iyi bir biçimde takibini yaparak suçunuzun hafifletilmesi konusunda etkin bir rol oynamaktadır. Uyuşturucu suçunun konusuna göre temel ceza ve nitelikli ceza durumları da belirlenmektedir. Uyuşturucu ticareti davaları ortalama olarak 2 ila 3 yıl arasında sonuçlanmaktadır. Ayrıntılı bilgileri vekâletinizi vereceğiniz Ankara hukuk bürosu ile görüşerek öğrenebilirsiniz.

Uyuşturucu Davaları Hangi Mahkemede Görülür?

Türk Ceza Kanunu m. 188 kapsam itibarıyla uyuşturucu suçu davalarında görevli olan mahkeme Ağır Ceza Mahkemeleridir. Uyuşturucu madde bulunduran ve kullanan kişinin alabileceği ceza ise en az iki, en fazla 5 yıl hapis cezası olarak geçmektedir. 

Uyuşturucu maddenin türüne göre suçun daha ağır bir cezayla sonuçlanması gibi bir durum olabilmektedir. Dolayısıyla suçun niteliği ile ilgili görüşmeleri Ankara uzman uyuşturucu avukatı ile görüşmekte yarar bulunmaktadır.

Kaç Gram Üstü Uyuşturucu Satıcı Olur?

20 gram uyuşturucu bulundurmak ticareti girmektedir. Uyuşturucu türlerinden biri olan haplarda ise bahsedilen sınır 50 gram olarak belirlenmiştir. Eroin ve kokainde kullanım miktarı ise 20 gram ile belirtilmiştir. 

Uyuşturucu Madde Cezası Paraya Çevrilir Mi?

Ceza süresinin en fazla 1 yıl olarak belirlenen suçlarda, hapis cezasının adli para cezasına çevrilmesi gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Ancak uyuşturucu maddeyi kullanmak suretiyle bulundurma suçlarında, ilgili kanunda belirlenen ceza miktarı 2 yıldan başlamaktadır. Dolayısıyla hapis cezasının adli para cezasına çevrilmesi mümkün değildir.

Avukat Görkem Demircan Uyuşturucu Davası Avukatlığı Hizmetini Nasıl Verir?

Ankara uyuşturucu avukatı Görkem Demircan, uyuşturucu suçlarına ilişkin görülen davalara bakmaktadır. Uzmanlık alanı uyuşturucu suçları davalarıyla ilgili olduğu için halk arasında bu alanda uzmanlık gösteren avukatlara, uyuşturucu avukatı denmektedir. Bu suçlar ile ilgili görülen davaların neticesi ağır ceza yaptırımlarıyla sonuçlanmaktadır. 

Uyuşturucu Davalarında Avukatın Önemi?

Uyuşturucu ve uyarıcı maddeleri bulundurmak, son derece tehlikeli ve zararlı olarak görülmektedir. Bu sebeple uyuşturucu madde bulundurma, kullanma ve satma gibi uyuşturucu suçlarından oluşan davaların sonucu ağır ceza yaptırımları ile sonuçlanmaktadır. Uyuşturucu suçları davalarında Ankara en iyi uyuşturucu avukatı ile hukuki destek alınmasında yarar bulunmaktadır. 

Dava süreçleri ile ilgili yapılacak olan, etkin pişmanlıktan yararlanma, ve ağırlaştırıcı nedenlerin uygulanması gibi hafifletici etkenlerden faydalanan Ankara uyuşturucu avukatı, davayı bu yönde etkilemektedir. Sonuç itibarıyla hafifletici hükümlerden faydalanılması sonucu beraat alınması, cezada indirime gidilmesi veya takipsizlik kararının verilmesi mümkün olmaktadır. Uyuşturucu suçlarına bakan uzman bir Ankara uyuşturucu avukatı ile çalışmakta yarar bulunmaktadır.

Ankara Uyuşturucu Avukatı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ankara uyuşturucu avukatı tavsiye arayışına giren kişilerin avukat seçiminde dikkat etmesi gerekenler olmaktadır. Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen uyuşturucu suçu davaları sonucunda ağır ceza yaptırımları uygulanmaktadır. Bu sebeple müvekkillerinin haklarını mahkemede en iyi şekilde koruyan Ankara uyuşturucu avukatı, savunmasını da bu yönde hazırlayarak çalışmaktadır. 

Uyuşturucu Testi Sicile İşler mi?

Uyuşturucu ile yakalanma sonucu sicile doğrudan işlemezken, kişinin bu suçtan kaynaklı ceza alması durumunda siciline işlemektedir.

Uyuşturucu Satıcısı Kaç Yıl Ceza Alır?

Uyuşturucu suçu davaları genel itibariyle 10 yıldan aşağıya olmayacak şekilde hapis cezası ile sonuçlanmaktadır.

Uyuşturucu Madde Kullanımıyla Ticareti Arasındaki Fark

Uyuşturucu madde kullanımı ile ticareti arasındaki fark, şüphelinin yakalanmış olduğu uyuşturucu maddenin türü ve miktarıyla alakalıdır.

Uyuşturucu Ticareti Davasında Beraat

Ankara uyuşturucu avukatı, hafifletici hükümlerden faydalanarak cezada indirime gidilmesi, takipsizlik veya beraat kararı alınması hususunda savunma yapmaktadır.

Ankara Uyuşturucu Avukatı Vekalet Ücreti

En çok sorulan sorulardan birisi de Ankara uyuşturucu avukatı ücretleri konusunda olmaktadır. Ankara uyuşturucu avukatı ücretleri, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen asgari ücret tarifesine göre şekillenmektedir. Türkiye Barolar Birliği, avukatlar için bir alt limit belirlemektedir. Dolayısıyla avukatlar bu alt limitin altında olmayacak şekilde Ankara uyuşturucu avukatı ücretleri belirlenmesini sağlamaktadır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara uyuşturucu avukatı Görkem Demircan sıkça sorulan sorular şöyledir:

Ankara Uyuşturucu Avukatı Müvekkilinin haklarını nasıl korur?

Uyuşturucu suçları, ceza yargılamasında görülen davalar arasında yer almaktadır. Ağır Ceza Mahkemeleri ve Asliye Ceza Mahkemelerinde uyuşturucu suçları ile ilgili davalar görülmektedir. Bu suçlarla yargılanan kişilerin dava sonucunda ağır yaptırımlarla karşılaşması oldukça olasıdır. Davanın süreçlerini iyi bilen bir Ankara uyuşturucu avukatı ile çalışmakta yarar bulunmaktadır. Avukat Görkem Demircan, teknik bilgisi ile dosya sürecini yürütmektedir. Ankara uyuşturucu avukatı tavsiye arayışına giren kişilerde bu yönde uyum içerisinde çalışabilecekleri bir avukat aramaktadır. 

Avukat Görkem Demircan ile Nasıl İletişim Kurabilirim?

Uyuşturucu avukatları, işlenen uyuşturucu suçları ile alakalı mesleki bilgilerini ve tecrübelerini harmanlayarak müvekkillerini savunmaktadır. Ankara uyuşturucu avukatı Görkem Demircan ama e-mail adresi üzerinden veya telefon numarası üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Call Now Button