Ankara Kesinleşmiş Hapis Cezasını Bozan Avukatlar

Ankara kesinleşmiş hapis cezası bozan avukatlar, kesinleşmiş bir hapis cezasının bozulması durumu oldukça zor bir durumdur. Hükmün infazını kapsamakta olan bu durum karşısında itiraz etme hakkı bulunmaktadır. İtiraz güçlü bir şekilde hukuka uygun ifadelerle yapılırsa itirazın karşılığını alması mümkün olabilmektedir. Bu sebeple Ankara kesinleşmiş hapis cezası bozan avukat ile çalışmak mantıklı bir karar olmaktadır.

Kesinleşmiş Hapis Cezasını Bozan Avukat ile Nasıl İletişim Kurabilirim?

Ankara hapis cezasını bozan avukat ile kendi iletişim numaraları üzerinden veya ofis telefonları üzerinden iletişim kurulabilmektedir. Ayrıca kendi kişisel mail adresleri veya iş mailleri üzerinden de iletişim kurmak mümkün olabilmektedir. Birebir görüşme yapmak isteyen müvekkiller veya müvekkil yakınları için ise randevu alınarak ofis görüşmesi yapmak sağlıklı bir iletişim kurulmasını destekleyebilmektedir.

Hapis Cezası Kesinleşen Davalar Ne Kadar Sürer?

Ceza zamanının belirlenmesi görülen davanın içeriğine suçun oranı baz alınarak karar verilmektedir. Bu tür davalar çok farklı seviyelerden geçtikten sonra delillerin toplanması tanıkların dinlenmesi gibi pek çok hüküm gerçekleştikten sonra itiraz süresi dahilinde 1 ile 10 yıl arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Ankara hukuk bürosu ile çalışıldığında davaların süresi yürütüldüğü seviyeler hakkında detaylı bilgi alabilmek de mümkün görünmektedir.

Cezası Kesinleşmiş Davalara Hangi Mahkeme Bakar?

Cezası kesinleşmiş davalara Ceza mahkemeleri tarafından hüküm verilmektedir. Fakat davanın hangi konu üzerinden incelendiği bu anlamda çok büyük önem taşımaktadır. Davanın niteliği gereği farklı bir mahkeme de bu davalarda görev üstlenebilmektedir. Davaların hangi mahkemede ne seviyede bakılacağı ise Ankara ceza avukatı ile görüşüldükten sonra net bir şekilde anlaşılmaktadır. 

Kesinleşmiş Hapis Cezası Nasıl Paraya Çevrilir?

Mahkeme görüldükten ve ceza hükmü kesinleştikten sonra karar çevrilememektedir. Hakimin verdiği karar sonrası kesinleşen ceza ancak istisnai durumlarda veya çok önemli bir sebep kabul edildiği takdirde paraya çevrilebilmektedir. Ayrıntıları öğrenebilmek için Ankara en iyi hapis cezası bozan avukat ile hukuki danışmanlık alınmaya çalışılmalıdır. Bu durumlar ise şu şekilde belirtilebilmektedir;

  1. Hükmedilen ceza 30 günden az olan failin daha önce de herhangi bir hapis cezası yok ise paraya çevrilebilmesi,
  2. 65 yaşından büyük olan ya da reşit olmayan failin daha önce hapis cezası almamış olması koşulu ile cezası paraya çevrilebilmektedir.

Ankara Kesinleşmiş Hapis Cezasını Bozan Avukatlar Vekalet Ücretleri

Kapsamlı ve çok araştırma gerektiren bu tarz davalarda güçlü bir avukat ile çalışmak çok kıymetli bir detay olarak kabul edilir. Bu yüzden Ankara hapis cezası bozan avukat ücretleri ele alındığında davanın zorluğu ve sonuçlarının ağırlığı göz önüne alınarak ücret ikinci plana atılmalıdır. Asgari avukat ücret tarifesi kapsamında belirlenen miktarın en fazla 3 katı olacak şekilde bir ücret ile anlaşma sağlanabilmektedir. Fakat önemli olan kısmın ücret değil avukatın dava üzerindeki etkisi olduğu da unutulmamalıdır. 

Ankara Kesinleşmiş Hapis Cezasını Bozan Avukatlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dava sonucunda ağır ve yorucu bir süreç olduğu gözlemlenen hapis cezalarının kesinleşmesi ile ilgili davalarda hukuki süreçlerin Ankara uzman hapis cezası bozan avukatlar tarafından takip edilmesi önemlidir. Avukatlara sorulan sorulardan bazılar ise şu şekildedir;

Kesinleşmiş Hapis Cezasına Ne Yapılabilir?

Hapis cezası kesinleştikten sonra 30 gün içerisinde belirli şartlar kapsamında itiraz edilebilir. Yapılacak itirazın güçlü bir şekilde olması ise cezanın kaldırılması ve infaz kararının da iptaline karar verilebilmektedir. Fakat bunun için güçlü ve kendinden emin işinin ehli Ankara en uzman kesinleşmiş hapis cezası bozan avukat ile çalışmak çok iyi bir tercih olarak görünmektedir.

Kesinleşmiş Mahkumiyet Hükmünü Kim Yerine Getirir?

Cumhuriyet baş savcılığı kesinleşmiş mahkumiyet hükmünü yerine getiren kurum olarak bilinmektedir. Denetimini yapar ve itiraz var ise incelemelerini takip etmektedir. Sürecin hızlanması için Ankara hapis cezası bozan avukat tavsiye  ile çalışarak sağlıklı ve müvekkil lehine bir sonuç çıkması için doğru bir adım atılmış sayılmaktadır. 

Call Now Button