Ankara FETÖ Davalarına Bakan Avukatlar

Ankara FETÖ davası avukatı, FETÖ ceza yargılamaları alanında savunma yapmaktadır. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davaları ceza ve ağır ceza hukuku alanlarına girmektedir. Toplumun refah içinde yaşayabilmesi için ceza hukuku tarafından konulan kurallara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple ceza hukukunun önemi büyüktür. 

Ceza hukuku kapsam itibarıyla, kabahat içeren fiilleri gerçekleştiren kişiye hangi yaptırımların uygulanacağını içermektedir. FETÖ davalarına bakan avukatları ise ceza hukukunun mevzuat ve detaylarına hâkim olmak durumundadır. 

Ankara FETÖ davası avukatı, Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemeleri Kanunu bağlamında FETÖ davalarına bakmaktadır. FETÖ davaları, emsal dava kararlarını ve müvekkillerinin davalarının dosyalarını iyi bir şekilde incelemektedir. Bu sebeple verilen hukuki danışmanlık hizmeti de müvekkilin yararına olmaktadır.

FETÖ Davalarına Hangi Avukat Bakar?

Sulh Ceza, Asliye Ceza ve Ağır Ceza süreçlerini takip eden avukatlar, ceza hukuku alanında uzmanlaşmıştır. Ankara FETÖ davası avukatı, zaman içerisinde edindiği bilgi birikimi ve tecrübesi ile müvekkillerinin savunmalarını hazırlamaktadır. Edilmiş oldukları bilgi birikimi ve tecrübeler müvekkillerin yararına olacak şekilde kullanılmaktadır. 

Ankara FETÖ davası avukatı tavsiye arayan kişilerin zaman kaybı yaşamadan hukuki destek hizmeti alması gerekmektedir. Avukat Görkem Demircan, FETÖ davalarına ilişkin konuları içeren davalarla ilgilenmektedir. Dolayısıyla hak, menfaat ve zamandan kaybın yaşanmaması için olabildiğince hızlı şekilde avukat desteği alınmasında yarar bulunmaktadır. Ankara FETÖ davası avukatı Görkem Demircan, sorgu, gözaltı ve tutuklama aşamasına kadar dava sürecinin takibini yapmaktadır. 

FETÖ Davalarına Hangi Mahkeme Bakar?

FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması olarak görülen davalar, Ağır Ceza Mahkemesinde görülmektedir. Silahlı terör örgütü tarafından gerçekleştirilen bu yapılanma sonucu görülen davalara, Asliye Ceza veya Ağır Ceza Mahkemeleri tarafından bakılmaktadır. 

Ankara FETÖ davası avukatı, vekâletini aldıkları müvekkillerinin dosyalarını iyi bir şekilde incelemektedir. Bu kapsamda görülecek olan dosyalar ciddi bir inceleme ve savunma gücü gerektirmektedir. Çok yönlü bir çalışma sayesinde müvekkili hukuki destek sağlanabilmektedir. Sürecin yönetiminin iyi bir şekilde yapılabilmesi adına Ankara uzman FETÖ davası avukatı ile çalışmakta yarar bulunmaktadır.

FETÖ Davaları Ne Kadar Sürer?

FETÖ / PYD silahlı terör örgütü üyeliği suçu sebebiyle görülen davalar Asliye Ceza Mahkemesi veya Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülmektedir. Ağır ceza mahkemesi, ciddi suçlarla ilgilenen ve geniş bir yetkiye sahip olan mahkemelerdir. Ciddi suçlarla suçlanmakta olan kişilerin yargılandığı mahkemelerde öngörülen bir dava süresi bulunmamaktadır. 

FETÖ / PYD terör örgütü üyeliği suçu sebebiyle yürütülen soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde en iyi bilgilendirmeyi avukatınızın kendisi yapacaktır. Ankara avukat, bu tür davalarla ilgilendiği için alanında uzmanlık kazanmıştır. Ceza hukuku kapsamında yürütülen tüm davaları hâkim olduğundan, haklarınızın savunulmasını da yapmaktadır.

FETÖ Davalarında Etkin Pişmanlıktan Faydalanılabilir mi?

FETÖ / PYD terör örgütü üyeliğinden cezaya hükmolunmamasının bazı unsurları bulunmaktadır. Bu unsurlar içinde kişinin hakkında hazırda bir soruşturma veya kovuşturma bulunmaması, soruşturma veya kovuşturmanın bulunduğu halde kişinin bilgisi olmaması, kişinin kendi rızasıyla teslim olması ve terör örgütüne ilişkin faydalı bilgiler vermesi şeklindedir. 

FETÖ/ PYD terör örgütü kapsamında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalardaki kişilerin isimlerinin verilmesi durumunda da etkin pişmanlık hükümleri uygulanmaktadır. Ankara FETÖ davası avukatı, dosyanızla ilgili ayrıntılı inceleme yaparak soruşturma veya kovuşturma esnasında ifadelerinizde nelere değineceğiniz hakkında bilgi vermektedir.

Ankara En İyi FETÖ Davaları Avukatı

Ankara uzman FETÖ davası avukatı, Ankara ilinde müdafilik ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Avukat Görkem Demircan, müvekkillerini bilgi birikimi ve tecrübesi ile destek sağlamaktadır. Dosyanın incelenmesi, şüpheli veya sanık konumundaki kişiyle görüşme, kanun yoluyla hak aramaya gitme, ifade ve sorgu işlemlerinin hukuka uygun biçimde yapılması konularında Ankara ağır ceza avukatı hizmet vermektedir. 

Ayrıca FETÖ yayın organlarına üye olma, FETÖ ile iltisaklı olduğu kabul edilmiş vakıf, dernek veya sendikalara üye olan kişiler hakkında yürütülen soruşturma veya kovuşturma davaları hakkında hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ankara FETÖ Davası Avukat Ücreti Nedir?

Hakkında soruşturma başlatılan veya kovuşturma geçiren kişiler pek çok soruyu araştırmaktadır. Bu soruların başında Ankara FETÖ davası avukatı ücretleri konusu yer almaktadır. Avukatlık ücretleri, her sene Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen asgari ücret tarifesine göre ayarlanmaktadır. 

Ankara FETÖ davası avukatı ücretleri, belirlenmiş olan ücretin alt limitinden aşağıya olmayacak şekilde belirlemektedir. Aklınıza takılan ve sormak istediğiniz; Ankara FETÖ davası avukatı ücretleri gibi konuları avukatınız ile görüşebilirsiniz. 

Ankara FETÖ Dava Avukatı Tavsiye

Ceza hukuku dava dosyaları titizlikle incelenmeyi ve alanında uzmanlaşmayı gerektirmektedir. Bu tür davalarla ilgilenen daha avukatlar, Türk Ceza Kanunu alanında deneyim kazanmış kişilerdir. 

Ankara FETÖ davası avukatı tavsiye arayışına giren kişiler haklarının korunmasını, menfaatleri dâhilinde savunulma yapılmasını istemektedir. Sizlere özel detaylı bilgi için Avukat Görkem Demircan ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara FETÖ Dava Avukatı İletişim Bilgileri

Ankara FETÖ davası avukatı, ceza hukuku ve ağır ceza hukuku alanlarında uzmanlaşmış avukatlardır. FETÖ / PYD suçlarından haklarında soruşturma veya kovuşturma açılan kişiler pek çok soruyu da beraberinde sormaktadır. Ankara FETÖ davası avukatı tavsiye önerisi de bu konulardan birisidir. 

Avukatlarla bir an önce görüşme sağlamak isteyen kişiler, iletişim bilgilerine nasıl ulaşacaklarını merak etmektedir. Ankara FETÖ davası avukatı olarak hizmet veren Görkem Demircan’a irtibat numarası üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca açık adres üzerinden yüz yüze görüşme talebinde de bulunabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara FETÖ davası avukatı Görkem Demircan’a yöneltilen sıkça sorulan sorular şöyledir;

FETÖ Davası Avukatları Müvekkilinin Haklarını Nasıl Korur?

Ankara FETÖ davası avukatı, ceza hukuku kapsamında görülen davalarda bilgi birikimini ve tecrübesini harmanlayarak hukuki destek vermektedir. Verilen hukuki danışmanlık hizmeti arasında; etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen tanık anlatımı, Bylock kullanımı, FETÖ ile iltifatlı olduğu kabul edilmiş vakıf, dernek ve sendikalara üyelik, Bank Asya hesabı ve hesap hareketleri, FETÖ okullarında eğitim görmek ve yurtlarında kalmak, mahrem imamlardan ele geçirilen FETÖ listeleri, FETÖ yayın organlarına üyelik, kripto/mahrem üyelik, ankesörlü telefon üzerinden seri ve ardışık arama/aranma hareketleri yer almaktadır. Bu konularda haklarında soruşturma başlatılmış veya kovuşturma geçiren kişiler için müdafilik ve hukuki destek hizmeti Ankara en iyi FETÖ davası avukatı tarafından verilmektedir. Bu kapsamda avukat tarafından önce dosyanın incelenerek, örneği alınmaktadır. Şüpheli veya sanık konumundaki kişiyle görüşme veya yazışma yapılmaktadır. İfade ve sorgu işlemlerinin hukuka uygun biçimde gerçekleşmesi için soruşturma ve kovuşturma aşamalarında müvekkilin yanında olunmaktadır. Koruma tedbirlerine karşı başvurular yapılarak, yakalama, gözaltı ve tutuklama konularında hukuk dışı müdahalelere karşı itiraz başvuruları yapılmaktadır. Ankara uzman FETÖ davası avukatı, olağanüstü kanun yollarına başvuru ve işlemlerin yerine getirmektedir.

FETÖ Davası Avukatı Nedir? FETÖ Davalarında Hangi Uzmanlık Alanına Sahip Avukatlar Seçilmelidir?

FETÖ / PYD terör örgütü suçu ile ilgili davalara ceza hukuku ve ağır ceza hukuku alanlarında uzman avukatlar bakmaktadır. Halk arasında Ankara FETÖ davası avukatı şeklinde ifade etmek daha yerleşmiş bir tabirdir. Avukatlık mesleğinde ihtisaslaşma gibi bir durum yoktur. Yani her avukat, FETÖ terör örgütüne ilişkin yürütülen davalara bakabilmektedir. Ancak ceza hukuku ve ağır ceza hukuku alanlarında görülen davalara, Ankara uzman FETÖ davası avukatı daha kapsamlı bir şekilde bakmaktadır. 

Ankara FETÖ Avukatı Cezanın Hafiflemesine Yardımcı Olabilir mi?

Ankara FETÖ davası avukatı, FETÖ terör örgütüne ilişkin yürütülen soruşturma ve kovuşturma aşamasındaki şüpheli ya da sanığın ceza yargılamasında savunmasını yapmaktadır. Avukatınız, sizleri etkin pişmanlıktan yararlanma hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirecektir. Etkin pişmanlıktan yararlanma hususlarından birini karşılamanız durumunda cezanızın hafifleme ihtimali bulunabilmektedir. Ancak en ayrıntılı bilgiyi Ankara en iyi FETÖ davası avukatı sizlere vermektedir.

FETÖ Davası Yargıtay Süreci Ne Kadar Sürer? 

Silahlı terör örgütü üyeliği suçu sebebiyle sanık hakkında 7,5 yıl ila 15 yıl arasında hapis cezası hükmolunur. Silahlı örgüt kuran ya da yöneten kişi hakkında 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası da istenmektedir. Yargıtay aşamasındaki davalarla ilgili net bir bilgi vermek doğru olmamaktadır. Bu sebeple Yargıtay süreci hakkında ve dava sürecine ilişkin bilgiler için Ankara uzman FETÖ davası avukatı ile görüşme talep edebilirsiniz.

FETÖ Davası İstinaf Süreci Ne Kadar Sürer?

FETÖ davası istinaf sürecinin yaklaşık olarak 1 ay içinde tamamlandığı söylenebilir. Ortalama bir rakam olarak belirtilse de bu süreç içerisinde sizlere en iyi bilgilendirmeyi Ankara FETÖ davası avukatı yapmaktadır. Dosyanızın takibini, hukuki desteği ve gerekli kanun yollarına başvuru ve işlemlerini Ankara uzman FETÖ davası avukatı yapmaktadır. Dava sürecine ilişkin bilgileri avukatınızdan isteyebilirsiniz. Soruşturma ve kovuşturma aşamasında vekâletini verdiğiniz Ankara FETÖ davası avukatı, sizlere danışmanlık hizmeti de vermektedir. Aklınıza takılan tüm soruların cevaplanması için Ankara en iyi FETÖ davası avukatı Görkem Demircan ile görüşme talep edebilirsiniz.

Call Now Button