Ankara Cinsel Suçlara Bakan Avukatlar

Ankara cinsel suçlara bakan avukat tabiri, ceza hukuku alanında uzmanlaşmış avukatlar için kullanılan bir tabirdir. Cinsel suçlar olarak kabul edilen suçlar; cinsel saldırı suçu, cinsel istismar suçu, cinsel taciz suçu, sarkıntılık suçu, müstehcenlik suçu, cinsel ilişki suçu, reşit olmayanla cinsel ilişki suçu, hayasızca hareket suçu ve fuhuş suçu olarak geçmektedir. 

Cinsel suçlar alanı kapsam itibarıyla alanında uzmanlık ve deneyim gerektirmektedir. Dolayısıyla Ankara en iyi cinsel suçlara bakan avukat bu hususlarda görülen davalarda uzmanlaşmıştır. Cinsel suçlar davasından sanık olarak yargılandığınız takdirde savunmanızın önemi bir o kadar artmaktadır. 

Ankara cinsel suçlara bakan avukat, dosyanın bütününe hâkim olarak delillerin toplanması hususunda çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca avukatın görevleri içerisinde benzer yargı kararlarını bulmak ve mahkemede usulü uygulamak da bulunmaktadır.

Avukat Görkem Demircan Cinsel Suç Davalarında Nasıl Hizmet Verir?

Ceza ve Ağır Ceza davalarında deneyimli olan Ankara cinsel suçlara bakan avukat Görkem Demircan, Türk Ceza Kanunu mevzuatına hâkimdir. Cinsel suçlardan kaynaklı mağdur olan müvekkillerine hukuki desteği sağlamaktadır. Müvekkilinin savunmalarını gerçekleştirerek, dava süreci boyunca yanlarında olmaktadır. Mağdur olan kişinin öncelikli olarak kolluk kuvvetlerine veya savcılığa şikâyette bulunması gerekmektedir. 

Kolluk kuvvetleri tarafından veya savcılık tarafından araştırılma istenmektedir. Savcı tarafından iddianamenin hazırlanması ile birlikte mahkeme aşaması başlamaktadır. Bu süreç içerisinde Ankara uzman cinsel suçlara bakan avukat, müvekkilinin savunması için gerekli savunma stratejisini yapmaktadır. Kolluk kuvvetleri tarafından veya savcılık tarafından sorgulama işlemleri gerçekleşmektedir. 

Sorgulama esnasında uzman ve deneyimli olan Ankara ağır ceza avukatı yanınızda olmaktadır. Hukukun usulüne uygun işlenmesi için avukatınız gerekli olan hukuki desteği sağlamaktadır. Mağdur olan müvekkiller için mağduriyetlerini giderebilmek adına bilgi birikimi ve uzmanlık kullanılmaktadır. 

Ankara Cinsel Suçlara Bakan Avukatlar ile Cinsel Suç Davası Nasıl Açılır?

Ankara en iyi cinsel suçlara bakan avukat, cinsel suç sonucu mağdur olan kimseyi süreç hakkında bilgilendirmektedir. Bu mağdur olan kişinin, ilk olarak kolluk kuvvetlerini ya da savcılığa giderek şikâyette bulunması gerekmektedir. 

Avukatların dava açma yetkisi bulunmadığı için savcılık tarafından iddianamenin hazırlanarak dosyanın mahkemeye intikal etmesi gerekmektedir. Bu süreç sonrası hakların savunma bilmesi adına Ankara hukuk bürosu ile çalışılması gerekmektedir. Müvekkillerinin ifade alınması süreçlerinde gerekli koşulların sağlandığından ve ifadelerinin eksiksiz verildiğinden emin olmaktadır. 

Cinsel Suç Davaları Ne Kadar Sürer?

Cinsel suç dosyaları, mahkeme tarafından mağdur olan ve mağdur eden olmak üzere iki şekilde incelenebilmektedir. Bu iki ayrı konu dava dosyasının incelenmesi ve karar verilmesi konusunda süreci etki etmektedir. Her dava dosyasının niteliği farklı şekilde görülmektedir. Mağdur vekilliği yapılacağında da sanık müdafiliği yapılacağında da davaların Ankara en iyi cinsel suçlara bakan avukat tarafından görülmesi gerekmektedir. 

Dosyanın takibi yalnızca ceza hukuku avukatı tarafından kapsamlı bir şekilde anlaşılarak, savunulabilmektedir. Cinsel suçlar hususunda görülen davalar, 1 ile 2 yıl arasında neticelenmektedir. Ancak dava dosyasının temyiz aşamasına intikal ettiği durumlarda ise 4 ila 5 yıl arasında sonuçlandığı da görülmektedir. Dosya içerisinde bulunan etkenler, dava dosyası üzerindeki süreyi de doğrudan etkilemektedir. Cinsel suçlarla ilgili görülmekte olan tüm davalar Ceza ve Ağır Ceza ile ilgili olmaktadır. 

Cinsel Suç Davalarında Yetkili ve Görevli Mahkeme Hangisidir?

Cinsel suçlar, ceza hukuku ve ağır ceza hukukunun kapsamı içerisine girmektedir. Cinsel suç davalarının görevli olduğu mahkemeler ise, başlıca Ağır Ceza Mahkemesi olmak üzere, Asliye Ceza Mahkemesi ve Sulh Ceza mahkemesidir. 

Ankara cinsel suçlara bakan avukat tavsiye arayışına giren kişiler için pek çok farklı arama sonucu karşılarına çıkmaktadır. Ankara cinsel suçlara bakan avukat Görkem Demircan, hukuki danışmanlık ve temsil hizmeti vermektedir. Ayrıca cinsel suçlar konusundaki davalar hakkında sanık müdafi ve mağdur vekilliği sıfatı da Ankara uzman cinsel suçlara bakan avukat tarafından verilmektedir. 

Cinsel Suçlarda Avukat Tutmazsam Ceza Alır mıyım?

Herhangi bir davada, kanun tarafından zorunluluk durumu belirtilmedikçe avukat tutma zorunluluğu bulunmamaktadır. Dolayısıyla cinsel suçlarda görülen davada da suçun failinin avukat tutması zorunlu değildir. Cinsel suçlar davasında avukat tutmama gibi bir durumda ceza alınmamaktadır. Önemli olan davanın takibi açısından dosyadaki konumunuzun mağdur veya fail konumunda olması ile ilgilidir. 

Cinsel suçlar davasında mağdur olmanız durumlarında, Ankara uzman cinsel suçlara bakan avukat, mağdurluğunuz konusunda savunma stratejisi göstermektedir. Ayrıca sanığın cezalandırılması için mahkemede talepte bulunan Ankara cinsel suçlara bakan avukat, mahkemede temsilinizi üstlenmektedir. 

Ankara En İyi Cinsel Suçlara Bakan Avukat

Cinsel suçlarda görülen davalar hassasiyet ve titizlik içerisinde incelenmesi gereken davalardır. Cinsel suçlarda mağdur vekilliği yapılırken sürece hâkim olmanın ne kadar önemi varsa, şüpheli veya sanık müdafiliği yaparken de dosyanın iyi bir şekilde incelenmesi son derece önemlidir. Dosyadaki ifadelerin birbirleriyle tutarlı olup olmaması savunma hazırlayan Ankara cinsel suçlara bakan avukat için son derece önemlidir.

Ceza hukuku dalı içerisinde yer alan cinsel suçlar dosyaları iyi bir savunma stratejisi hazırlamayı gerektirmektedir. Bu sebeple öncesinde avukat ve müvekkil arasında bir sırrın bulunmaması gerekmektedir. Dava dosyasına yön verebilecek her türlü bilginin avukat ile paylaşılmasında yarar bulunmaktadır.

Savunma stratejisi içerisinde en önemli olan şey verilen beyanların net ve istikrarlı yönde olmasıdır. Ankara cinsel suçlarla bakan avukat tavsiye arayışına giren kişiler, savunmalarını sağlayacak bir avukat istemektedir. Avukatlar cinsel suç dosyalarında mahkeme tarafından iyi bir şekilde karşılanabilecek savunmayı geliştirmektedir.

Ankara Cinsel Suçlara Bakan Avukat Ücretleri

Cinsel suçlardan suçun mağduru veya faili olma durumlarında en çok araştırılan sorulardan birisi de Ankara cinsel suçlara bakan avukat ücretleri konusundadır. Avukatlık ücretleri, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen asgari ücret tarifesinin alt limitine göre belirlenmektedir. Ankara cinsel suçlara bakan avukat ücretleri belirleme hususu da bu ücretlerin altında olmayacak şekilde belirlenmektedir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Cinsel suçlara bakan avukat Görkem Demircan’a yöneltilen sıkça sorulan sorular şöyledir;

Cinsel Suçlar Hangi Cezaevinde Yatar?

L tipi cezaevlerinde belli suçlara karışmış olan mahkûmlar yatmaktadır. Terör suçuna karışmış, teröre yardım edenler, bebek ve çocuklara yönelik taciz suçuna karışmış olanlar ve cinsel taciz ve tecavüz suçuna karışmış olanlar L tipi cezaevine girmektedir.

Cinsel Suçlarda Denetimli Serbestlik Kaç Yıl?

Suçun işlendiği tarihte 18 yaşından küçük olanlar için tüm cinsel suçların infaz oranı 2/3 olarak belirlenmiştir. Ayrıca tüm cinsel suçların denetimli serbestlik süresi 1 yıl şeklinde geçmektedir. 

Avukat Görkem Demircan ile Nasıl İletişime Geçebilirim?

Ankara cinsel suçlara bakan avukat Görkem Demircan’a irtibat numarası ve e-mail üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca büronun açık adresi üzerinden yüz yüze görüşme talebinde bulunarak, hukuki danışmanlık hizmeti için ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. 

Cinsel Tacizin Nitelikli Halleri Nelerdir?

Cinsel tacizin veya saldırının nitelikli halleri için kişinin vücuduna organ veya sair cisim sokulması şeklindeki fiilin cinsel arzunun tatminini sağlamak amacıyla yapılmış olmasının şart olmadığı konusu açık bir şekilde belirtilmiştir. Nitelikli cinsel saldırı suçu, mağdura rızası olmaksızın ırzına geçme veya tecavüz edilmesi durumudur.

Call Now Button