Ankara Askeri Ceza Avukatı

Ankara askeri ceza avukatı askeri suçlarla yargılanan kişilere hukuki destek sağlayan avukattır. Askeri suçlar önem arz ettiği için bu suçlarla yargılanan kişilerin askeri ceza avukatından hizmet alması gerekmektedir.

Bir avukatın Ankara askeri ceza avukatı tavsiye listelerinde isminin ilk sıralarda olması alanda mesleki birikimleri ve başarılarının bulunduğunu ifade etmektedir. Bu doğrultuda hizmet veren Ankara avukatı Görkem Demircan’la iş birliği içerisinde olmak dava sonucunun müvekkil lehine olmasında önemli rol oynamaktadır.

Askeri Ceza Avukatı Nedir ve Görevleri Nelerdir?

Askeri ceza avukatı askeri personellere her anlamda hukuki destek sağlamaktadır. Bundan kaynaklı olarak görev yelpazesi oldukça geniş çaplıdır. Ancak Ankara uzman askeri ceza avukatının görevlerinden bazıları şunlardır:

  • Askeri mahkemelerde müvekkili savunmak
  • Askeri disiplin mevzuatları ve kanunlar hakkında müvekkilini bilgilendirmek
  • Müvekkiline sahip olduğu hakları öğretmek ve bu doğrultuda yapabileceklerini hatırlatmak
  • Askeri hukuk ve ceza hukuku alanında uzmanlaşmış olmak

Bunların yanı sıra askeri ceza avukatının vermiş olduğu en önemli hizmet vekalet hizmetidir. Çünkü herhangi bir duruşma anında müvekkiller, haklarının askeri hukuk ve ceza hukuku alanında bilgili avukatlar tarafından savunulmasını istemektedir.

Askeri Suçlar Nelerdir?

Askeri suçlar en genel anlamda askeri personelin yasalara ve askeri disiplinlere karşı işlediği suçlardır. İsyan, firar, askeri sırları ifşa etmek, itaatsizlik, askeri malzemeleri kötüye kullanmak ve casusluk bunlardan bazılarıdır. Bu alanda yapılan kanuna aykırı hareketlerin her biri suç olarak göz önünde bulundurulmaktadır. 

Askeri suçlarla yargılanan müvekkillerin alandaki bilgiler ve yasal yükümlülükler hakkında bilgi almak için Ankara askeri ceza avukatın başvurması yeterli olmaktadır. Çünkü Ankara askeri ceza avukatı bu bilgiler ve Ankara askeri ceza avukatı ücretleri hakkındaki bilgileri müvekkillerine iletmektedir.

Askeri Davalara Hangi Mahkeme Bakar?

Askeri davalarla ilgilenen mahkemeler şüpheli olarak görülen kişilerin bulundukları konumlardaki il ve ilçe mahkemeleridir. Ancak en genel anlamda yetkili olarak görülen mahkemeler Asliye Mahkemeleri ve Ağır Ceza Mahkemeleridir.

Dava türüne göre değişiklik gösteren mahkemeler ve davanın hangi mahkeme tarafınca görüleceği hakkında bilgi almak için Ankara askeri ceza avukatı tavsiye listesinde yer alan avukatlara başvurmak gerekmektedir. Bu listelerde ismine yer verilen askeri hukuk alanında başarılı avukat Görkem Demircan, Ankara uzman askeri ceza avukatı olarak hizmet vermektedir.

Askeri Davalar Ne Kadar Sürer?

Askeri davaların süreçleri birçok etkene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Çünkü askeri suçlar olarak nitelendirilen birçok suç bulunmaktadır. Ancak bu süreçte asıl etken davanın hangi mahkeme tarafından görüldüğüdür. Çünkü suçun türüne göre davada yetkili mahkeme belirlenmektedir ve bu mahkemenin iş yükü de dava süresinde önemli role sahiptir.

Askeri dava süreci içerisinde olan müvekkile danışmanlık ve temsil hizmeti veren Ankara uzman askeri ceza avukatı görüşmelerin başında dava dosyasına göre tahmini bir süre belirtecek ve bu süre boyunca müvekkilinin fazla yıpranmaması adına süreci hızlandırmak için çabalayacaktır.

Ankara Askeri Ceza Davaları Vekalet Ücreti

Ankara askeri ceza avukatı askeri hukuk alanında müvekkillerine birçok hizmet sunmaktadır. Ancak en çok başvurulan hizmet vekalet hizmetidir. Bu da dava süresince avukat müvekkilini temsil etmesini kapsamaktadır. Verdiği hizmet sonrasında ortaya çıkacak olan Ankara askeri ceza avukatı ücretleri hakkındaki en net bilgiye davayla ilgilenen avukatla iletişime geçilerek ulaşılabilmektedir.

Ankara askeri ceza avukatı olarak adından sıkça söz ettiren avukat Görkem Demircan ile iletişim bilgileri aracığıyla iletişime geçildiği taktirde Ankara askeri ceza avukatı ücretleri hakkında bilgi alınabilecek ve anlaşma sağlandığı taktirde askeri dava süreci bu avukat tarafından yönetilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara askeri ceza avukatı ve askeri ceza hukukuna dair sıkça sorulan soruların cevapları aşağıda yer almaktadır.

Askeri ceza hukuku nedir?

Askeri ceza hukuku, askeri personellerin uyması gereken kuralları düzenleyen hukuk dalıdır.

Askeri suçlar nelerdir?

Askeri suçlar, askeri ceza hukuku alanında personellerin bu hukuka aykırı hareket etmeleridir.

Avukat Görkem Demircan ile nasıl iletişim kurabilirim?

Ankara uzman askeri ceza avukatı olarak hizmet veren avukat Görkem Demircan ile iletişim kurmak için iletişim seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Call Now Button