Ankara Borçlar Hukuku Avukatı

Ankara borçlar hukuku avukatı Ankara’da borçlar hukuku alanında gerçekleşen davalarda hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu avukat borçlar hukuku alanında mesleki yeterliliğe sahiptir ve süreç içerisinde davanın müvekkilin lehine sonuçlanması için delil toplama, stratejik yollar geliştirme, yasal haklarla ilgili bilgilendirmeler yapma vb. konularda hizmet vermektedir.

Borç davası açmak isteyen veya aktif davası bulunan müvekkillerin de ilk olarak Ankara borçlar hukuku avukatına başvurması tavsiye edilmektedir. Bu avukatların isimlerine ulaşmak içinse Ankara borçlar hukuku avukatı tavsiye listeleri incelenmelidir. Sonrasındaysa Ankara borçlar hukuku avukatı tavsiye listesinde belirtilen isimlerden avukat seçilip bu avukatla iletişime geçilmelidir. Ankara avukatı iletişim esnasında dava hakkında vereceği hizmeti belirterek bu hizmet doğrultusunda doğacak Ankara borçlar hukuku avukatı ücretleri hakkında da bilgi verecektir.

Borçlar Hukuku Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar?

Borçlar hukuku avukatı bireylerin veya şirketlerin borçlarını yönetmek, borç ilişkilerini düzenlemek veya dava süreçlerinde bu kişi ve kurumları temsil etmekle görevlidir. Kısaca borçlar hukuku alanında uzmanlaşmış Ankara en iyi borçlar hukuku avukatının işi hukukun bu dalı içerisindeki tüm süreçlerle yakinen ilgilenmektir. Çünkü bu alandaki davalarda süreçteki en ufak detaylar bile gözden kaçırılmamalıdır.

Borçlar hukukunun yanı sıra sözleşme hukuku alanında da bilgi birikimine sahip olan Ankara borçlar hukuku avukatı sözleşmelerin incelenmesi ve sözleşmeden doğan anlaşmazlıklarla da ilgilenmektedir. Bu alanda olası olumsuz durumlar ve anlaşmazlıklara karşı alacaklı ve borçlu arasında müzakere planlamaları yapmakta bu avukatın işleri arasında yer almaktadır. 

Borçlar Hukuku Avukatının Sorumlulukları Nelerdir?

Borçlar hukuku avukatının sorumlukları tüm avukatlar gibi danışmanlık sağlamak ve mahkemede müvekkilini temsil etmektir. Ancak bu sorumluluklar detaylı olarak incelendiğinde şunlarla karşılaşılmaktadır:

 • Müvekkilinin borç davalarında haklarını korumak
 • Müvekkilini borçlar hukuku alanında sahip olduğu haklar ve olası yönetmelik değişkenlikleri hakkında bilgilendirmek
 • Müvekkil tarafından kolayca ulaşılabilir olmak ve iletişimde kopukluk olmaması
 • Müvekkil ile dava öncesi ve dava içerisinde işbirliği halinde olmak
 • Mesleki etik kurallarına uygun olarak davranmak
 • Davayla ilgili tüm belgeleri incelemek
 • Gereklilik halinde alacaklı ve borçlu arasında müzakereler düzenlemek ve arabuluculuk yapmak

Bu sorumlulukların dışında Ankara borçlar hukuku avukatının birçok sorumluluğu daha bulunmaktadır. Bu sorumluluklar avukatın verdiği hizmetler çerçevesinde değerlendirilmektedir ve Ankara borçlar hukuku avukatı ücretleri kapsamında ücretlendirilmektedir. 

Borçlar Hukuku Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Borçlar hukuku avukatının ilgilendiği davalar genellikle sözleşme hukuku kapsamındaki davalardır. Bunlardan bazıları:

 • Hizmet sözleşmeleri kaynaklı alacak davaları
 • İş akdi kaynaklı alacak davaları
 • Miras kaynaklı alacak davaları
 • Kira kaynaklı alacak davaları
 • Sigorta sözleşmesinden doğan alacak davaları

Borç- Alacak Davaları Ne Kadar Sürer?

Borç-alacak davaları genellikle 7-9 ay sürmektedir. Ancak bu süre net değildir. Çünkü süreç içerisine sonradan dahil olan anlaşmazlıklar vb. süreci karmaşıklaştıracak durumlar sürenin uzamasına sebebiyet vermektedir. Tüm bunların yanı sıra davayla ilgilenen mahkemenin iş yükü de oldukça önemlidir.

Borç davası olan müvekkil süreç hakkında en güvenli bilgiye Ankara borçlar hukuku avukatı aracılığıyla ulaşabilmektedir. Çünkü bu avukatlar borçlar hukuku ve sözleşme hukuku alanında uzmanlığa sahiptirler. Bu alanda meydana gelecek değişmeleri yakinen takip ederek davasını üstlendiği müvekkili ile paylaşmaktadırlar.

Avukat Görkem Demircan Borçlar Hukuku Avukatlığı Hizmetini Nasıl Sunmaktadır?

Ankara uzman borçlar hukuku avukatı olarak hizmet veren avukat Görkem Demircan alandaki başarılarıyla Ankara borçlar hukuku avukatı tavsiye isteklerinde akla gelen ilk isimdir. Bu alanda hizmetini profesyonelliğini bozmadan sunmaktadır. 

Tüm bunların yanı sıra avukat Görkem Demircan iletişim noktasında da kolay ulaşılabilirliğiyle ön plana çıkmaktadır. Dava süreci boyunca geliştirdiği stratejik yolları ve planladığı tüm durumları müvekkiline ileterek hareket etmektedir. Sürece başlamadan önce de dava içerisinde ve kendi hizmetleri kapsamında doğacak Ankara borçlar hukuku avukatı ücretleri hakkında bilgilendirme yapmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara borçlar hukuku avukatı ve borç davalarıyla ilgili en çok aratılan soruların cevapları aşağıda yer almaktadır.

Avukat Görkem Demircan ile nasıl iletişim kurabilirim?

Ankara uzman borçlar hukuku avukatı olarak hizmet veren avukat Görkem Demircan ile iletişime geçmek için web sitesinde yer alan iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Borç davasında avukat tutmak şart mıdır? 

Borç davasında avukat tutmak şart değildir ancak sürecin sağlamlığı için Ankara uzman borçlar hukuku avukatından hizmet alınması tavsiye edilmektedir.

Call Now Button