Ankara Sosyal Medya Avukatı

Ankara sosyal medya avukatı Ankara’da sosyal medya platformu kullanıcılarının en büyük destekçisidir. Çünkü bu avukat sadece sosyal medyada karşılaşılan sorunlarla değil sosyal medya kullanımı hakkında da bilgilendirme yapmaktadır. Hatta müvekkillerine sahip olduğu haklar doğrultusunda yapabilecekleri işlemler konusunda destek vermektedir. 

Bu avukatlar sosyal medya gibi dijital platformların hepsi hakkında bilgi birikimlerine sahiptirler. Bu bilgi birikimleri doğrultusunda bilişim hukukuna ait tüm konularda bilgilendirme yapabilmekte ve ortaya çıkabilecek sorunlarla ilgili önlem alınmasını sağlayabilmektedir. Bu alandaki bilgi birikimleriyle Ankara avukatı Görkem Demircan öne çıkmaktadır.

Sosyal Medya Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Sosyal medya avukatı bilişim hukuku alanında hukuki destek ve danışmanlık sağlayan avukattır. Bu avukat sosyal medya içerisinde ortaya çıkan suçlarda davanın açılmasından davanın bitimine kadar müvekkiline hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda bu süreçteki başvuruların takibini ve müvekkilin vekaletini üstlenmektedir. 

Sosyal medya avukatına ihtiyaç duyan müvekkiller Ankara sosyal medya avukatı tavsiyelerinden kendine uygun Ankara uzman sosyal medya avukatı seçimini yapmaktadır. Bu doğrultuda tavsiyelere başvurmasındaki en önemli etken bu başlık altında avukata ait referans yorumlarının bulunmasıdır. Avukat seçimi yapıldıktan sonra hemen bu avukatla iletişime geçen müvekkiller Ankara sosyal medya avukatı ücretleri hakkında da bilgi sahibi olabilmektedir.

Sosyal Medya Avukatının Sorumlulukları Nelerdir?

Sosyal medya avukatının sorumlulukları dijital platformların yaygınlaşmasıyla birlikte artış göstermiştir. Yine de Ankara sosyal medya avukatı sorumlulukları şöyle sıralanabilmektedir:

  • Sosyal medya hesaplarının yönetimi esnasında ortaya çıkabilecek riskleri hukuki açıdan değerlendirmek ve önlem almak
  • Sosyal medya hesaplarının oluşturulması ve yönetilmesi sürecinde bu hesabın korunması için destek sağlamak
  • Sosyal medya hesap ve paylaşımlarının yasal olarak incelenmesi ve düzenlenmesinde danışmanlık yapmak
  • Gizlilik politikaları ve verilerin korunması hakkında müvekkillerini bilgilendirmek ve sahip olduğu hakları doğrultusunda yapabilecekleri işlemleri anlatmak

Sosyal Medya Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Sosyal medya avukatı en genel anlamda bilişim hukuku alanındaki davalarla ilgilenmektedir. Bu hukuk alanında yasalara aykırı yapılan işlemler sonucunda iftira ve hakaret davaları, siber zorbalık, telif hakkının ihlali vb. davalar ortaya çıkmaktadır. Bu alanların her birinde hizmet veren Ankara sosyal medya avukatı aynı zamanda bilişim hukuku avukatı olarak da nitelendirilmektedir. 

Bu bilgiler doğrultusunda dijital ortamlarda gerçekleştirilen tüm suçlar sosyal medya avukatının ilgilendiği davaların konusu olmaktadır. Platformların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte bu davalar artış göstermekte ve Ankara en iyi sosyal medya avukatı ihtiyacı doğmaktadır. İhtiyaçlar dahilinde avukat seçerken Ankara sosyal medya avukatı ücretlerine de dikkat edilmektedir.

Sosyal Medya Davaları Ne Kadar Sürer?

Sosyal medya davalarının süresi sosyal medya içerisinde işlenen suçun türüne göre değişiklik göstermektedir. Sosyal medya suçu olarak nitelendirilen suçlar şunlardır:

  • Hakaret
  • Özel hayatının gizliliğinin ihlal edilmesi
  • Kişilere ait verilerin kaydedilmesi
  • Hırsızlık
  • Dolandırıcılık
  • Cinsel taciz

Bu suçlar gibi dava süresini etkileyen bir çok farklı unsur bulunmaktadır. Bu unsurlar hakkındaki en güvenilir bilgi Ankara sosyal medya avukatı tavsiyelerinde yer alan Ankara en iyi sosyal medya avukatı tarafında verilmektedir. Aynı zamanda bu avukat yargılanan suça göre sosyal medya davalarının süresi hakkında da müvekkilini bilgilendirmektedir.

Avukat Görkem Demircan Sosyal Medya Avukatlığı Hizmetini Nasıl Sunmaktadır?

Ankara uzman sosyal medya avukatı Görkem Demircan müvekkillerine sosyal medya gibi dijital platformlarda hukuki danışman olarak hizmet sunmaktadır. Bu alanda hizmet sunarken hukuki konularda bilgi paylaşımı yapmakta ve süreci profesyonel olarak yönetmektedir. 

Ankara sosyal medya avukatı tavsiyelerinde ilk sırada yer alan bu avukat sosyal medya platformlarında etkin bir şekilde varlık göstermek isteyen müvekkillerine süreç öncesinde yapacakları başvurular hakkında bilgi vermekte ve süreç içerisinde karşılaştıkları hukuki sorunların çözümü için destek sağlamaktadır. Vermiş olduğu bu hizmetler Ankara sosyal medya avukatı ücretlerine tabii tutulmaktadır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara sosyal medya avukatı ve iletişim bilgileri hakkında merak edilen soruların cevabına aşağıdan ulaşılmaktadır.

Avukat Görkem Demircan ile nasıl iletişim kurabilirim?

Ankara uzman sosyal medya avukatı olarak öne çıkan avukat Görkem Demircan’ın iletişim bilgileri iletişim kategorisinde yer almaktadır.

Sosyal medya davalarında avukat tutmak şart mıdır? 

Sosyal medya davalarında avukat tutma zorunluluğu yoktur. Ancak her davada olduğu gibi bu davada avukat tutmak sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için önemlidir.

Call Now Button