Ankara KVVK (Kişisel Verilerin Korunması) Avukatı

Ankara KVVK (kişisel verilerin korunması) avukatı, siber güvenlik ve kişisel veri güvenliği günümüz koşullarında çok önemli bir yer tutması itibariyle iş akışlarını düzenlemek ve profesyonel anlamda koruma sağlayabilmek adına verilen hukuk danışmanları olarak tanımlanmaktadır. Özel hayatın gizliliğini esas alarak kişinin en temel hakkının mahremiyetinin korunmasının da sağlandığı bilinmektedir.

KVVK (Kişisel Verilerin Korunması) Avukatı Nedir ve Görevleri Nelerdir?

Müvekkillerinin hak ve mahremiyetlerini korumak amacıyla hukuki destek sağlayan Ankara KVVK (kişisel verilerin korunması) avukatı kişisel veri hükmü özellikle reklam ve pazarlama sektöründe kendini göstermekte olup şirketlerinde bu kanun kapsamında hukuki çözümlerden yararlanması sağlanmaktadır. Kişisel olarak hukuki görevleri ise şu şekilde bildirilmektedir;

  1. Gizlilik sözleşmesi düzenlemek
  2. Veri güvenliği sağlamak ve teknik sistemi düzenlemek
  3. Yaşanan hak ihlallerine ait ceza davalarını ve idari davaları yürütmek
  4. Firma denetimlerini sağlamak
  5. Kamera kayıtlarının hukuka uygunluğunu kontrol etmek
  6. Firmaların KVVK kapsamında işlevlerini tespit etmek

KVVK (Kişisel Verilerin Korunması) Davaları Ne Kadar Sürer?

Ankara avukat, yasalar çerçevesinde davanın açılışı dosyanın düzenlenmesi ve her aşamasının yürütülen dava süresi ile birlikte 30 gün ile 1 yıl arasında hukuki bir düzende yürütülmektedir. Şikayet ile başlayan bu sürecin sonuçlanması ve değerlendirmesi bu hukuki süreyi kapsamaktadır. 15 gün içerisinde hazırlanması gereken bu dosyanın en son aşaması hakimin kararı ve sonucun açıklanması olmaktadır. Bu sürecin kısa sürmesi ve çözüme ulaşması için Ankara KVVK(Kişisel Verilerin korunması) avukatı ile çalışmak sürekli ve doğru bir hukuki sürece ulaşmayı kolaylaştırmaktadır.

KVVK( Kişisel Verilerin Korunması) Davalarına Hangi Mahkeme Bakar?

Yetkili mahkeme olarak Sulh ceza mahkemesi gösterilen kişisel verilerin korunması davalarında veri aktarımının koşulları ve devamlılığı verinin delil olarak sunulması gibi pek çok aşamadan geçmesi de gerekmektedir. Ankara uzman KVVK (Kişisel Verilerin Korunması) avukatı bu bağlamda dilekçenin hazırlanması ve dosyanın mahkemeye sunulmasını sürecin yürütülmesini sağlamaktadır.

KVVK(Kişisel Verilerin Korunması) Davalarında Masrafları Kim Karşılar?

Yoğun dava süreci gerektiren ve araştırma yapılması gereken kişisel verilerin korunması davalarında masrafları davayı kaybeden taraf ödemek yükümlüdür. KVVK (Kişisel Verilerin Korunması) avukatı tavsiye ile tutulduğunda özel bir borç ilişkisini de kabul etmiş sayılmakta olunmaktadır. Bu da vekalet ücretinin karşı taraftan yani kaybeden taraftan alınmasını sağlamaktadır.

KVVK (Kişisel Verilerin Korunması) Avukatı Vekalet Ücreti

Kişisel veriler kişilerin özeli olarak kabul edilmektedir. Seçilen avukatın belirlenen asgari avukat ücreti tarifesi kapsamında en fazla 3 katı olabilecek şekilde bir ücret tarifesi belirlenmektedir. Fakat belirlenen ücretin en kısa süre içerisinde davayı sonuçlandırabilecek nitelikte Ankara en iyi KVVK(kişisel verilerin korunması) avukatı ücretleri çalışmak istendiğinde tecrübesi ve bilgi akışı dahilinde mutlaka artış göstermektedir. 

KVVK(Kişisel Verilerin Korunması) Avukatlığı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

KVVK kapsamında araştırmalar yapıldığında dava süreci ve danışmanlıkla ilgili pek çok soru ortaya çıkmaktadır. Bu sorulardan bazıları şu şekilde ifade edilmektedir;

Ankara KVVK (Kişisel Verilerin Korunması) Avukatının Önemi

Kişisel verilerin korunması ve gizliliğinin ihlali çok büyük bir suç niteliği taşımakta ve mahremiyete zarar verilmesi olarak kabul edilmektedir. Teknolojinin ilerlemesi gibi pek çok konu ile ilgili işlem yapılması da mümkün görünmektedir. KVVK (Kişisel verilerin korunması) avukatı ücretleri dahilinde vakaletini yürüttüğü şahısların pek çok alanda savunmasını yapmakta savunmanın sonucunda dava sürecinde etkilemektedir.

Avukat Görkem Demircan ile KVVK (Kişisel Verilerin Korunması) Avukatlığı Hakkında Nasıl İletişim Kurabilirim?

Ankara KVVK (kişisel verilerin korunması) avukatı ile ilgili bilgi alabilmek için Görkem Demircan ile kendi kişisel numarası üzerinden veya ofis telefonu ya da adresi üzerinden iletişime geçilebilmektedir. Bununla birlikte mail adresleri üzerinden de iletişime geçmek hem de yüz yüze konuşma şansı yakalamak da iyi bir seçenek olarak kabul edilmektedir. Ofis telefon numaraları üzerinden randevu oluşturarak görüşme sağlanmaktadır.

Call Now Button