Ankara Bilişim Suçları Avukatı

Ankara bilişim avukatı, internet üstünden işlenen suçlar ve bilişim sistemlerinin kullanıldığı uyuşmazlıklarla ilgilenmektedir. Bilişim avukatları, bilişim sistemine girme suçu, banka ve kredi kartlarının kötüye kullanılması gibi suçlarla ilgilenmektedir. 

Bir diğer adıyla siber suç olarak bilinen bilişim avukatı, bilişim araçları vasıtasıyla işlenmiş olan suçlarla karşılaşan tarafların, bu suç tipine karışmış olan faillerinde hukuki yardımını sağlamaktadır. Kısaca söylemek gerekirse Ankara bilişim avukatı, siber suçlar olarak tanımlanan bilişim suçları ile ilgilenmektedir.

Bilişim Avukatı Ne İş Yapar ve Hangi Davalara Bakar?

5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun onuncu bölümünde bilişim suçları düzenlenmiştir. Bilişim alanında meydana gelen haksız fiillerin suç teşkil etmesi durumunda failler bu kanundaki düzenlemeler gereği cezalandırılmaktadır. Ankara bilişim avukatı, yaptığı eylemler sonucu suça karışan faillere ve suçlar sebebiyle mağdur olan taraflara hukuki destek vermektedir. 

5237 sayılı Türk Ceza kanununun onuncu bölümünde bilişim suçları; bilişim sistemine girme suçu, banka veya Kredi kartlarının kötüye kullanılması suçu, yasak cihaz veya programlar, bilişim sistemini engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme suçu şeklinde geçmektedir. 

İnternet üstünden işlenen ve bilişim sistemine girme suçu olarak tanımlanan banka ve kredi kartlarının kötüye kullanımı, hesaptan rıza dışı para aktarılması gibi suçlar, Ankara bilişim avukatı görevleri arasında yer almaktadır. Bahsi geçen suçlar sebebiyle mağdur olan taraf veya suça karışan failler, Ankara bilişim avukatı tavsiye arayışına girmektedir. Bu konuda ortaya çıkan ihtiyaçlarda bilişim avukatı devreye girmektedir. 

Bilişim Suçları Davalarında Süreç Nasıl İlerler?

Bilişim suçlarını kapsayan konularda bir şikâyet oluşturulmak istendiğinde, suçun işlendiği tarihten itibaren 6 ay içinde şikâyet etme hakkı bulunmaktadır. Şikâyetin detaylarını içeren dilekçe ile Cumhuriyet Başsavcılığına başvurma ya da Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne gidilip başvurma imkânı bulunmaktadır. 

Bir diğer seçenek içerisinde Cimer üzerinden şikâyeti iletme hakkı bulunmaktadır. Siber suçlar konusu oldukça kapsamlı olduğu için, alanında uzman bir avukat ile çalışmak yararlı olacaktır. Ankara uzman bilişim avukatı, hukuki danışmanlığınızı yaparak, dilekçenizi doğru ve kurallara uygun şekilde iletmenizi sağlamaktadır.

Bilişim Suçları Davalarında Mahkeme Masrafı Ne kadar?

Ankara bilişim avukatı, internet üzerinden işlenen suçlara karşı tarafları korumaktadır. Dava sürecinin takibini yaparak, haklarını savunmaktadır. İnternet kullanıcıları tarafından sıklıkla araştırılan konulardan birisi de Ankara bilişim avukatı ücretleri konusunda olmaktadır. 

Mahkeme masrafları ve avukat ücretleri konusunda net bir rakam ifade etmek doğru olmamaktadır. Çalışmak istediğiniz hukuk bürosu veya avukat ile iletişime geçerek Ankara bilişim avukatı ücretleri konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avukat Görkem Demircan Bilişim Suçları Dava Sürecini Nasıl Yönetir?

Ankara bilişim avukatı Görkem Demircan, bilişim suçları konusunda ayrıntılı bir bilgilendirme sağlamaktadır. Sürekli olarak teknolojik gelişmelerle kişisel haklarınızın teknolojik boyutta da koruma imkânı mümkün olmaktadır. 

Bilişim hukukunun son dönemlerde sıklıkla anılmasıyla birlikte bu hukuk dalına olan önem seviyesi de artmış bulunmaktadır. Hakların korunması ve muhafaza edilmesi için Ankara uzman bilişim avukatı ile çalışmakta yarar bulunmaktadır. 

Alanında uzman avukat Görkem Demircan, davaların açılmasına gerekli olan delillerin toplanmasına kadar sizlere yardımcı olmaktadır. Bilişim suçları alanında sizleri mahkemede temsil ederek, haklarınızın korunmasını sağlamaktadır.

Bilişim Suçu Davalarında Avukat Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ankara bilişim avukatı seçmeye karar vermeden önce bilişim suçları konusunu iyi bir şekilde kavramak gerekmektedir. Bilişim suçları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Bilişim sistemine izin olmadan ve yetkilendirilmeden giriş yapılması,
  • Bilişim sistemine diğer kullanıcıların giriş yapmasının engeli,
  • Bilişim sisteminin işlem sunmasını engellemek,
  • Bilişim sisteminde verilerin izinsiz olarak incelenmesi, değiştirilmesi veya yok edilmesi,
  • Kredi kartının veya banka kartının kötüye kullanımı,
  • Kanun tarafından yasaklanmış olan cihazların ya da programların kullanılması.

Bilişim hukuku, alan itibariyle mevzuatı ve güncel mahkeme kararlarını iyi takip etmeyi gerektirmektedir. Ankara en iyi bilişim avukatı bu konuların takibini yaparak profesyonel bir hukuki destek imkânı sunmaktadır.

Bilişim Davaları Ne kadar Sürer?

Adalet Bakanlığı tarafından bilişim suçlarında davanın sonuçlanma süresi belirtilmiştir. Genel itibarıyla yaklaşık süre vermek gerekirse 300 ila 390 gün aralığında değişmektedir. Ceza davaları ve tazminat davaları, görevli ve yetkili mahkemelerde ikili bir ayrıma gitmek gerekmektedir. 

Bilişim sistemleri kullanılarak işlenmekte olan diğer suçlardan dolayı uğranan zarar tazminatları konusunda genel görevli mahkeme Asliye Hukuk Mahkemesidir. Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenmiş bilişim suçları konusunda genel görevli mahkeme ise Asliye Ceza mahkemeleridir.

Bilişim Suçlarına Dair Verdiğimiz Hizmetler

Ankara uzman bilişim avukatı ile çalışmaya karar veren kişi, açılacak olan davanın türü, görevli ve yetkili mahkeme konusunda ayrıntılı bilgi alabilmektedir. Bilişim hukuku davalarında ayrıntılı bilgiler elde etmek için Ankara avukatı Görkem Demircan ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Ankara Bilişim Suçları Avukatı Tavsiye

Ankara bilişim avukatı tavsiye arayışına giren kişiler için pek çok isim sorgusu karşılarına çıkmaktadır. Avukat seçme aşamasında ayrıca dikkatli olunmasında yarar vardır. Yalnızca alanında uzman isim ile çalışmak yeterli olmamaktadır. Avukat Görkem Demircan bu alanda haklarınızın korunması ve hak ihlallerinin minimum seviyeye düşürülmesi için gerekli olan işlemleri tamamlamaktadır.

Ankara’da En İyi Bilişim Suçu Avukatı Kimdir?

Avukatın tecrübeli ve yetkin olması haklarınızın korunması anlamında yeterli donanıma sahip olduğu anlamına gelmektedir. Ankara en iyi bilişim avukatı, yaşanabilecek hak ihlallerinin en az seviyede tutulmasını sağlamaktadır. 

Bilişim Suçu Zaman Aşımı Nedir?

Türk Medeni Kanunlarında her dava ile ilgili bir zaman aşımı süresi bulunmaktadır. Kanun koyucu tarafından belirlenmiş olan zaman aşımı süresi, hak düşürücü süre olmaktadır. 5 yıla kadar olan hapis cezalarında zaman aşımı 10 yıl iken, üst sınırı 5 yıldan fazla olan hapis cezalarında zaman aşımı 20 yıldır. 244/4 maddesinde bulunan suçlarda zaman aşımı süresi 20 yıldır. 

Alanında Uzman Ankara Bilişim Suçları Avukatlarımızla Tanışın!

Siber saldırıların mahkeme boyutuna bilişim davaları denmektedir. Ankara bilişim avukatı tavsiye arayışına giren kişilerin sayısı son zamanlarda oldukça artmaktadır. Bir çeşit zorbalığa veya siber saldırıya maruz kalmış olan ve bu saldırıdan zarar görmüş kişinin yapması gereken şey polise başvurarak, alanında uzman Ankara en iyi bilişim avukatı ile çalışmak olacaktır. 

Bilişim Suçu Davası Nasıl Açılır? Davalar Ne Kadar Sürer?

Siber suçlar konusunda bir saldırıya maruz kalmış kişi, Ankara bilişim avukatı ile dava açabilmektedir. Dava süreleri 300 ila 390 gün arasında sonuçlanmaktadır. 

Ankara Bilişim Suçu Avukat Ücretleri

Avukatlık ücretleri konusunda bilgi almak için Ankara bilişim avukatı Görkem Demircan ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara bilişim avukatı Görkem Demircan’a sıkça sorulan sorular şöyledir; 

Bilişim Avukatı Müvekkilinin Hangi Haklarını Korur?

Bilişim suçları ve İnternet ortamında yaşanabilecek tüm suç ve uyuşmazlıklar için müvekkillerin hakları ve hak ihlalleri korunmaması için çalışılmaktadır.

Bilişim Suçu Davalarında Avukatlık Ücretleri Ne Kadar?

Ankara bilişim avukatı ücretleri merak edilen konular arasında yerini almaktadır. Türkiye Barolar Birliği tarafından her sene asgari ücret tarifesine göre rakam belirlenmektedir. Avukatlar ise Ankara bilişim avukatı ücretleri belirleme konusunda bu hususa dikkat etmektedir.

Ankara Bilişim Avukatları Hangi Hizmetleri Sunar?

Bilişim hukuku alanında uzman bir isim, Avukat Görkem Demircan ile görüşme sağladığınızda yaşamış olduğunuz sorun için bir çözüm önerisi sağlanacaktır. 

Ankara Bilişim Avukatları ile Nasıl İletişim Kurabilirim?

Ankara bilişim avukatı olarak hizmet veren Görkem Demircan’a web sitesinde bulunan irtibat numarası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Call Now Button