Ankara Boşanma Avukatı

Ankara boşanma avukatı çiftler arasında yaşanılan uyuşmazlıklar sonucunda çiftlerin yaşadığı boşanma süreciyle ilgilenen avukattır. Bu avukatlar mal paylaşımı, çocuk velayeti vb. konularda adil bir sonuç ortaya çıkması için müvekkilini temsil etmekle yükümlüdür. Bu noktada boşanma davası sürecinde çocukların zarar almaması için bir pedagogla da görüşmek gerekmektedir.

Ankara’da boşanma avukatı ihtiyacı doğduğunda Ankara boşanma avukatı tavsiyelerinde isminden sıkça söz ettiren Avukat Görkem Demircan’a başvurmak sürecin olumlu ilerlemesi için yapılması gerekenler arasında ilk sırayı çekmektedir. Ankara boşanma avukatı olarak görev yapmakta olan Görkem Demircan süreç içerisinde müvekkilini bir an olsun yalnız bırakmamakta ve müvekkili ile iş birliği içinde olarak süreci en iyi şekilde yönetmektedir.

Ankara Boşanma Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar?

Ankara boşanma avukatı evliliğini sonlandırmak isteyen bireyin bu süreçte hukuki yardım talep ettiği avukattır. Bu avukat dava öncesi ve dava içerisinde birçok alanda hizmet vermektedir. Verdiği hizmetlerden bazıları şunlardır:

 • Müvekkili boşanma sürecinde sahip olduğu haklarla ilgili bilgilendirmek
 • Müvekkili boşanma sürecinin nasıl ilerleyeceği hakkında bilgilendirmek
 • Boşanma için gerekli dilekçeyi hazırlama
 • Boşanmada müvekkilin mal paylaşımı konusunda istekleri doğrultusunda anlaşmalar hazırlamak
 • Çiftlerin çocuğu varsa  çocuğun velayeti hakkında plan yapmak ve çocuk haklarının da korunmasını sağlamak
 • Çiftler arasında uzlaşmayı sağlamak için müzakereler düzenlemek
 • Müvekkilini davada temsil etmek 

Tüm bunların yanında Ankara boşanma avukatının büyük sorumlulukları bulunmaktadır. Çünkü bir ailenin yıkılması hususu sadece çiftleri değil çocukları da etkilemektedir. Ortada bir çocuk olmasa bile boşanma davası duygusal olarak yıpratıcı bir süreç olduğu için müvekkilin de bu konuda desteğe ihtiyacı olmaktadır. Bu konuda da en büyük desteği yine Ankara boşanma avukatı Görkem Demircan sağlamaktadır.

Boşanma Davası Mahkeme Masrafı Ne Kadar?

Boşanma davası mahkeme masrafı her yıl düzenlenen kanuna göre belirlenmektedir. Bu masraflar içerisinde başvurma harcı, vekalet harcı, vekalet pulu, peşin harç ve gider avansı bulunmaktadır. Tüm bunlar dava içeriğine göre değişkenlik göstereceğinden boşanma davası mahkeme masrafı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Örneğin çiftlerin çocuklarının bulunmaması hallinde vekalet harcı vb. tutarlar ortadan kalkabilmektedir.

Boşanma davası mahkeme masrafları hakkında en güvenilir bilgiye ulaşmak için Ankara boşanma avukatıyla iletişime geçilmesi gerekmektedir. Ankara boşanma avukatı dosyaları inceleyerek hem dava sürecinde ne gibi masraflar ortaya çıkabileceği hem de Ankara boşanma avukatı ücretleri hakkında bilgi verecektir.

Boşanma Davalarına Avukat Görkem Demircan Nasıl Bakmaktadır?

Ankara boşanma avukatı olarak hizmet vermekte olan Görkem Demircan boşanma davalarına karşı profesyonel bir gözle bakmaktadır. Bu süreçte müvekkilin duygularının esiri olmaması adına onu hakları konusunda bilgilendirmekte ve mantık çerçevesinde hareket etmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda müvekkillerinin bu süreçte yaşadığı duygusal süreçlere karşı duyarlı bir avukat olduğu için bu konuda da desteğini esirgememektedir.

Boşanma davası sürecinde sabrıyla da adından sıkça söz ettiren Ankara uzman boşanma avukatı Görkem Demircan müvekkillerinin süreç içerisindeki tüm sorularına yanıt vermekte ve her daim iletişime geçilebilecek konumda bulunmaktadır. 

Boşanma Davalarında Avukat Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Boşanma davalarında avukat seçerken öncelikle müvekkilin boşanma konusunda kararlı olup olmaması önemlidir. Bu süreçte sadece avukat seçmek değil psikolojik olarak sürece hazır olmak da önemlidir. Ancak avukat seçilirken dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları şunlardır:

 • Avukat boşanma ve aile hukuku alanında uzman olmalıdır
 • Avukat müzakere yeteneğine sahip olmalıdır
 • Dava için ayrılan bütçe göz önünde bulundurulmalıdır
 • Avukat güvenilir olmalıdır
 • Avukat soğukkanlı olmalı ve duygusal süreci yönetmeyi iyi bilmelidir
 • Avukat ulaşılabilir olmalıdır

Boşanma davası karmaşık ve yorucu bir dava olduğu için bahsi geçen hususlar arasında en önemlisi avukatın ulaşılabilirliğidir. Çünkü süreçte her an farklı bir gelişme kaydedilebilmektedir. Örneğin taraflardan biri diğeri ile mal paylaşımı, çocuk velayeti konusunda iletişime geçmek isteyebilmektedir. Bu doğrultuda avukata ulaşılamaması halinde dava gidişatı dahi olumsuz etkilenebilmektedir. Ancak Ankara en iyi boşanma avukatı Görkem Demircan süreçte her an ulaşılabilir olduğundan taraflar arasında müzakerelerin düzenlenmesi konusuyla da kendisi ilgilenmekte ve müvekkilini yalnız bırakmamaktadır.

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Boşanma davalarının süresi içerisinde barındırdıkları unsurlara göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin anlaşmalı boşanma davası 3 ila 5 ay arasında sürebilirken, çekişmeli boşanma davalarında bu süreç 2.5 yılı bile bulabilmektedir. Çekişmeli boşanma davalarında sürecin uzamasını etkileyen en önemli faktör kararın istinaf süreci hatta istinaf sonrası temyiz süreci bulunmasıdır.

Boşanma davalarının süresini davanın içeriği dışında da etkileyen bazı unsurlarda bulunmaktadır. Bunlar:

 • Avukat
 • Mahkemenin iş yükü
 • Mahkeme sırası
 • Çocuk varlığı

Ankara Boşanma Avukatı Olarak Verdiğimiz Hizmetler

Ankara boşanma avukatı olarak Görkem Demircan’ın verdiği hizmetler oldukça geniş yelpazeye sahiptir. Sadece Ankara ili içerisinde değil birçok ilde boşanma avukatı olarak hizmet vermektedir. Tüm boşanma avukatları gibi boşanma sürecinde danışmanlık sağlamanın yanı sıra bu süreçte bir destekçi gözüyle profesyonel olarak hareket etmektedir. 

Ankara boşanma avukatlarımız aynı zamanda müvekkillerinin süreçte çok yıpranmaması için davada müvekkillerini temsil etmektedir. Bu doğrultuda müvekkillerini en küçük detayda bile bilgilendirmekte ve onların istekleri doğrultusunda hareket etmektedir. Dava süreci içerisinde hazırlanması gereken belgeler de avukatlarımız tarafından hazırlanmaktadır. Ortaya çıkacak anlaşmazlıklarda diğer tarafın avukatı ile görüşme sağlanmakta ve süreçte tarafların birebir husumet içerine girmesinin önüne geçilmektedir.

Ankara Boşanma Avukatı Tavsiye

Ankara boşanma avukatı tavsiye adı altında birçok avukatın ismi bulunmaktadır. Ancak bu avukatlar arasında alanındaki başarıyla Ankara uzman boşanma avukatı olarak hizmet veren Görkem Demircan ilk sırayı çekmektedir. Listenin başında yer alan avukatla iletişime geçilmesi halinde süreçte karşılaşılacak her sorun önden değerlendirilmekte ve sürece planlı bir giriş yapılmaktadır.

Ankara boşanma avukatı tavsiyeleri müvekkillerin Ankara boşanma avukatı ihtiyacı doğrultusunda en sık araştırdığı başlıktır. Ancak müvekkiller tavsiyeleri inceledikten sonra seçimi kolaylıkla yapamamaktadır. Çünkü Ankara boşanma avukatı ücretleri konusunda da bilgi edinmek istemektedirler. Ücret hakkında net bir bilgiye ulaşamayan müvekkillerin en doğru bilgi için bir avukat seçimi yaparak onunla iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Ankara En İyi Boşanma Avukatı

Ankara en iyi boşanma avukatı boşanma davası ve öncesi sürecin profesyonellikle yönetilmesini sağlayan avukattır. Boşanma davası süreci yorucu bir süreç olduğu için avukatın profesyonel olması önemlidir. Avukat alanında ne kadar deneyime sahipse süreç daha hızlı ilerleyecek ve taraflar daha az yıpranacaktır.

Ankara en iyi boşanma avukatı olarak hizmet veren Görkem Demircan süreçte çiftlerin çocuklarının da durumdan etkileneceği hususunu göz önünde bulundurarak hareket etmekte ve çocuğun haklarının korunması huşunda da hizmet vermektedir. Bu noktalarda soğukkanlılığını koruyup duygularını asla işine dahil etmemektedir.

Boşanma Protokolü 

Boşanma protokolü çiftlerin boşanma sürecinde verdiği anlaşmalı kararların olduğu protokoldür. Bu protokoller yazılı veya sözlü olarak verilebilmektedir. Protokol içerisinde iki tarafında mutabık kaldığı kararlar bulunmaktadır ve bu kararlar hakime sunulmalıdır. Hakim sunulan protokolü inceleyerek dava sürecini yönetmektedir.

Boşanma protokolü sayesinde dava süreci daha kolay ilerlemektedir. Çünkü çiftlerin arasında yeniden bir anlaşma sağlanması gerekmeyecektir. Bunların yanı sıra boşanma protokolünün sağladığı faylar şunlardır:

 • Duygusal rahatlama
 • Dava masrafları ve avukat ücretlerinde azalma
 • Boşanma sonrası yaşanılacakların ön görülmesi
 • Çocukların arada kalmaması
 • Hukuki dayanak
 • Boşanma sonrası karşılaşılacak sorunların çözülmesi

Ankara Boşanma Uzmanı Avukatlarımızla Tanışın!

Ankara uzman boşanma avukatı duygusal olarak son derece yıpratıcı olan boşanma sürecinde profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Bünyemizde hizmet veren Ankara uzman boşanma avukatına başvurulması dahilinde süreç daha anlaşılır bir hale gelecek ve yorulmadan halledilebilecektir. Tarafların yıpranmasının yanı sıra avukat için de yıpratıcı bir süreç olan boşanma süreci Ankara uzman boşanma avukatı tarafından sağlıkla yönetilecektir.

Boşanma davaları için Ankara uzman boşanma avukatımızın seçilmesi dahilinde avukatımıza süreç içerisinde her konuda kolaylıkla ulaşılabilmekte ve müvekkiller bütçelerine uygun hizmetlerden faydalanabilmektedir. Bu doğrultuda Ankara boşanma avukatı ücretlerinin bütçeye uygunluğu hakkında bilgi almak için iletişim kategorisindeki bilgiler kullanılabilmektedir.

Boşanma Davası Nasıl Açılır? Süreç Nasıl İlerler?

Boşanma davası açılmasındaki ilk husus boşanma kararının alınmasıdır. Karardan emin olunması dahilinde süreç başlar ve bu süreç içerisinde gerçekleşenler şunlardır:

 • Aile hukuku alanında uzman bir boşanma avukatına başvurmak
 • Avukatın müvekkilini bilgilendirmesi ve başvuru dilekçesini hazırlaması
 • Hazırlanan dilekçenin ilgili mahkemeye sunulması
 • Mahkemenin dilekçeyi incelemek için süre vermesi ve bu süreçte tarafların avukatlarının yazışmalar gerçekleştirmesi
 • Mahkemenin inceleme sonrası duruşma talep etmesi
 • Duruşmada tarafların dinlenmesi
 • Taraflar arasında anlaşma sağlanırsa anlaşmalı boşanmanın gerçekleştirilmesi
 • Taraflar arasında anlaşma sağlanamazsa mahkemenin karar vermesi
 • Mahkeme kararının kesinleşmesi ile boşanmanın gerçekleşmesi

Boşanma dava sürecinin ilerlemesinde bu durumlar dışında başka durumlarda gerçekleşebilmektedir. Eğer boşanma davası sonucunda verilen karardan memnun olunmazsa bu karar için istinaf da talep edilebilmektedir. İstinaf süreci hakkındaki en doğru bilgi boşanma konusunda hukuki destek alınan Ankara boşanma avukatı tarafından verilmektedir. 

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri

Ankara boşanma avukatı ücretleri net değildir. Ücretler davanın gidişatına dayalı olarak değişkenlik göstermektedir. Çünkü dava içerisinde verilecek olan hizmetler de değişmektedir. Ancak bazı avukatlar bu doğrultuda net bir ücretle ilerleyiş gösterebilmektedir. Bu durumdan dolayı en iyi bilgiyi seçilen Ankara boşanma avukatı verecektir.

Ankara en iyi boşanma avukatı denildiğinde akla gelen ilk isim olan Görkem Demircan, boşanma davasını inceledikten sonra davada verecek olduğu hizmetleri ve dava süreci içerisinde çıkabilecek ücretleri de göz önünde bulundurarak Ankara boşanma avukatı ücretleri hakkında bilgi verecektir. Uzmanımızdan bilgi almak için telefonla ulaşarak müsaitlik durumunu öğrenmeniz gerekmektedir. Müsait olduğu gün içerisinde birebir bir görüşme gerçekleştirilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Ankara boşanma avukatı müvekkilinin haklarını nasıl korur?

Ankara boşanma avukatı ilk önce müvekkiline yasal haklarını anlatmakta ve bu doğrultuda davanın müvekkilinin istekleri doğrultusunda ilerlemesini sağlayarak müvekkilinin haklarını korumaktadır.

Ankara’da boşanma davalarında avukatlık ücretleri ne kadar?

Boşanma davalarıyla ilgilenen Ankara boşanma avukatı ücretleri dava sürecine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Net bir ücret belirtmek mümkün değildir.

Ankara boşanma avukatı boşanma süreçlerinde nasıl yardımcı olur?

Ankara boşanma avukatı boşanma sürecinde olan çiftlere hukuki destek sağlayarak yardımcı olmaktadır.

Ankara boşanma avukatları hangi hizmetleri sunar?

Ankara boşanma avukatları boşanma sürecinde davayla ilgileri belgeleri hazırlama, danışmanlık yapma ve temsil etme hizmetleri sunmaktadır.

Ankara boşanma avukatları ile nasıl iletişim kurabilirim?

Ankara boşanma avukatı ile iletişime geçmek için iletişimde yer alan numaraları veya yüz yüze görüşme için adres bilgisini kullanabilirsiniz. 

Call Now Button