Ankara Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Ankara anlaşmalı boşanma avukatı boşanma sürecinde olup anlaşma içerisinde bu süreci sonlandırmak isteyen çiftlere hukuki destek sağlayan avukattır. Bu avukat boşanma sürecindeki çiftleri bu süreç içerisindeki hakları konusunda bilgilendirerek sürecin daha kısa bir zamanda tamamlanmasını hedeflemektedir.

Ankara anlaşmalı boşanma avukatı arayışı içerisinde olan çiftler Ankara anlaşmalı boşanma avukatı tavsiye başlığından yararlanabilmektedirler. Avukatlarının isimlerini altında bulunduran bu başlık avukatların referanslarından gelen dönütlere göre düzenlenmektedir. Bu başlık doğrultusunda seçim yapıldığı taktirde Ankara uzman anlaşmalı boşanma avukatına ulaşılabilmektedir. 

Ankara Anlaşmalı Boşanma Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar?

Ankara anlaşmalı boşanma avukatı en genel anlamda aile hukuku alanında Ankara ilinde hizmet veren avukattır. Bu avukatların boşanma davaları içerisinde ve dava öncesi süreçte belli görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. Bu görev ve sorumluluklardan bazıları şunlardır:

 • Çiftlerin hazırlayacağı boşanma protokolünün incelenmesi ve yeniden hazırlanması
 • Dava dilekçesinin hazırlanması
 • Mal paylaşımı, varsa çocuğun velayeti ve nafaka tutarı hakkında müzakerelerin düzenlenmesi

Tüm bunların yanında çiftlerin borçlarının olması durumunda borçlar arasında da bir paylaşım yapılması hususuyla da ilgilenmektedir. 

Ankara anlaşmalı boşanma avukatı ihtiyacı biz zaten anlaştık diyerek göz ardı edilmektedir. Ancak hazırlanacak protokolde hak ihlali olmaması ve protokolün yasalara uygun olarak hazırlanması için bir Ankara en iyi anlaşmalı boşanma avukatına başvurulması gerekmektedir. Başvuru yapıldığı taktirde avukat en kısa sürede çiftlerin istekleri doğrultusunda protokolü ve mahkemeye başvuru dilekçesini hazırlamaktadır. İki belgenin de hazır olması dahilinde süreç hızlı bir şekilde ilerleyecektir.

Avukat Görkem Demircan Anlaşmalı Boşanma Avukatlığı Hizmetini Nasıl Verir?

Avukat Görkem Demircan Ankara anlaşmalı boşanma avukatı olarak hizmet vermektedir. Hizmetini verirken tarafların haklarının korunması konusunu ön planda tutmaktadır. Bu doğrultuda hazırlanacak olan boşanma protokolünü her aşamada müvekkilini bilgilendirerek onun istekleri doğrultusunda hazırlamaktadır.

Anlaşmalı boşanma davalarının vazgeçilmez avukatlarından biri olan Ankara anlaşmalı boşanma avukatı Görkem Demircan profesyonelliğinden hiçbir dava sürecinde ödün vermemektedir. Boşanma davalarının tüm yoruculuğunun en alt seviyeye inmesi için mal, borç, velayet fark etmeksizin her konuda taraflar için müzakereler düzenlemekte ve bu hizmetlerde en çok sorulan Ankara anlaşmalı boşanma avukatı ücretleri konusunda da yardımcı olmaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Davalarında Avukat Nasıl Seçilir?

Anlaşmalı boşanma avukatı seçilirken en çok dikkat edilmesi gereken anlaşmalı boşanmaların ana unsuru olan boşanma protokolü konusunda avukatın bilgi ve birikimleridir. Çünkü bu protokol doğru olarak hazırlanmazsa dava sekteye uğrayabilmekte hatta tekrardan dava için başvuru yapılması gerekebilmektedir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için anlaşmalı boşanma avukatının Ankara anlaşmalı boşanma avukatı tavsiyelerinde yer alan Ankara uzman anlaşmalı boşanma avukatı olmasına özen gösterilmelidir.

Avukatın seçimi yapıldıktan sonra süreç içerisinde de dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususların başında anlaşma maddelerinin süreç içerisinde bozulmaması gelmektedir. Çünkü anlaşma durumunun içerisine herhangi bir uyuşmazlık girerse süreç olumsuz olarak etkilenecek ve iki tarafta bu durumdan zararlı çıkabilecektir.

Anlaşmalı Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Anlaşmalı boşanma davalarında iki tarafta anlaşma halinde olduğu için bu davalar genellikle kısa bir süre içerisinde sonlanır. Ancak anlaşmalı boşanma davası açabilmekten için bazı durumların gerekliliği söz konusudur. Bu durumlar anlaşmalı boşanma şartları olarak adlandırılmaktadır. Bu şartların var olmaması halinde taraflar anlaşmalı boşanmaya tabii tutulmamaktadır.

Anlaşmalı boşanma davalarının süresi konusunda her ne kadar kısa bir süreçten bahsedilse de süreç içerisinde ortaya çıkabilecek sorunlar veya farklı durumlar dava süresinin uzamasına sebep olabilmektedir. Dava sürecinin uzamasına sebep olacak durumlardan bazıları şunlardır:

 • Başvurulan mahkemenin iş yükünün fazla olması
 • Tarafların iletişim sorunları yaşaması
 • Boşanma protokolünde eksik unsurların bulunması
 • Anlaşmaya varılan kararda değişikliğe gidilmek istenmesi

Ankara Anlaşmalı Boşanma Avukatı Olarak Verdiğimiz Hizmetler

Ankara anlaşmalı boşanma avukatı olarak verdiğimiz hizmetler arasında danışmanlık hizmetleri yer almaktadır. Anlaşmalı boşanma sürecinde çiftler daha çok yasalara uygun belge hazırlığı, hak ve sorumluluklarını öğrenebilmek ve bu doğrultuda hareket edebilmek için anlaşmalı boşanma avukatına başvurmaktadır. Çünkü belgeleri hukuka uygun olarak en iyi şekilde ancak Ankara uzman anlaşmalı boşanma avukatı hazırlayabilmektedir.

Ankara avukatı olarak hizmet veren avukat Görkem Demircan süreç içerisinde bir boşanma avukatından çok destekçi olarak hizmet sunmaktadır. Çünkü anlaşma içerisinde olan çiftlerin hukuki yardıma ihtiyacı bulunmaktadır. Burada söz konusu olan stratejik yolların takip edilmesi değil anlaşma doğrultusunda davanın sağlıklı bir şekilde sonlandırılabilmesidir. Aynı zamanda süreç içerisinde anlaşmazlıklar doğması halinde bu avukat arabuluculuk hizmeti de vermektedir.

Ankara Anlaşmalı Boşanma Avukatı Tavsiye

Ankara anlaşmalı boşanma avukatı tavsiye konusu çiftlerin en çok araştırdığı konudur. Çünkü anlaşma içerisinde olan çiftler anlaşmalı boşanma protokolü hazırlamak için bir avukat seçimine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu konuda tavsiyeler arasından avukatın seçilmesindeki en büyük etken tavsiyelerin avukatların daha önceki müvekkilleri tarafından verilmiş olmasıdır. Tavsiyelerde yer alan olumlu referanslar avukatın seçilmesini sağlamaktadır.

Alanında profesyonel bakış açısıyla hizmet veren Ankara en iyi anlaşmalı boşanma avukatı Görkem Demircan tavsiyeler arasında ismi bulunan avukatlardandr. Anlaşmalı boşanmayı gerçekleştirmek isteyen müvekkillerinin belgelerini hazırlayarak onlara süreç içerisinde son derece sabırlı davranarak yardımcı olmaktadır. Bu hizmetleri karşılığında ortaya çıkan Ankara anlaşmalı boşanma avukatı ücretleri konusunda da desteğini esirgememekte ve sürecin kolaylıkla halledilerek sonuca varmasında önemli rol oynamaktadır.

Ankara En İyi Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Ankara en iyi anlaşmalı boşanma avukatı aile hukuku konusunda mesleki bilgi ve birikimleri öne çıkan avukattır. Aile hukukunda son derece profesyonel bir hizmet sunan bu avukat anlaşmalı boşanmanın temeli olan boşanma protokolünü de yasalara uygun olarak hazırlamaktadır. Boşanma protokolünün yasalara uygun olması ve içerisinde herhangi bir hak ihlali bulunmaması dava sürecinin ilerleyişi açısından büyük önem arz etmektedir.

Ankara en iyi anlaşmalı boşanma avukatı aynı zamanda süreç içerisinde çiftler arasında oluşabilecek gerginliklerin çözülmesinde de rol oynamaktadır. Bu sürecin sağlıkla yönetilmesi en önemli huşulardandır. Bu noktada davanın çekişmeli boşanma davasına dönerek sürecin uzamaması için çiftler arasında gerginliklerin oluşması halinde çiftlerin bir araya getirilerek anlaşmazlık çıkılan konularda avukat tarafından bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bilgilendirme sağlandıktan sonra iki tarafın istekleri dinlenerek ortak karara varılması için çabalanmaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Protokolü 

Anlaşmalı boşanma protokolü anlaşmalı boşanma sürecinde olan çiftlerin anlaştıkları hususları belirttikleri protokoldür. Bu protokoller dava sürecinin her anında taraflar arasında yaşanabilecek anlaşmazlıkların önüne geçilmesinde önemli rol oynamaktadır. Çünkü anlaşmalı boşanma protokolü çiftlerin hakları, mal paylaşımları, çocuk varsa velayeti ve nafaka konularındaki ortak kararı belirtmektedir.

Anlaşmalı boşanma protokolünün en iyi şekilde hazırlanabilmesi için Ankara anlaşmalı boşanma avukatına başvurmak gerekmektedir. Bu protokollerin sadece çiftlerin verdiği karar doğrultusunda hazırlanması doğru olmayacaktır. Çünkü çiftler bazı hak ve sorumluluklarının farkında olmadan isteklerde bulunabilmektedir. Bu gibi sorunların önüne geçilebilmesi için süreç içerisine giren çiftlerin hemen Ankara anlaşmalı boşanma avukatı tavsiyeleri arasından bir avukat seçmesi germektedir.

Ankara Anlaşmalı Boşanma Uzmanı Avukatlarımızla Tanışın!

Ankara uzman anlaşmalı boşanma avukatı anlaşmalı boşanma davalarının vazgeçilmezi olan avukattır. Çünkü avukat hakkında bulunan olumlu yorumlar ve daha önceki anlaşmalı boşanma davalarında göstermiş olduğu başarılar dikkat çekmektedir. Bir avukatın alanında uzman olarak nitelendirilmesinde bunların yanı sıra birçok husus görev almaktadır. Bu hususlar arasında müvekkiller ile iletişiminin iyi olması, müvekkillerle işbirliğinin sağlanması ve arabuluculuk yapabilmesi bulunmaktadır.

Arabuluculuğun bu denli önemli olmasındaki en büyük etken dava her ne kadar anlaşmalı boşanma olarak nitelendirilse de süreç içerisinde oluşabilecek anlaşmazlıklar doğrultusunda davanın çekişmeli boşanmaya dönebilecek olmasıdır. Bu noktada uzman anlaşmalı boşanma avukatı olan Görkem Demircan anlaşmalı boşanmanın çekişmeli boşanmaya dönmemesi için arabuluculuk yapabilmekte ancak davanın çekişmeli boşanmaya dönmesi halinde çekişmeli boşanma sürecini de yönetebilmektedir. Bu doğrultuda avukatın verdiği hizmetler hakkında en güvenilir bilgi avukat tarafından verilmektedir. Avukattan bilgi almak için iletişimde yer alınan iletişim bilgilerine başvurulması yeterli olmaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Şartları Nelerdir?

Anlaşmalı boşanma boşanmaya birlikte karar vermiş çiftlerin en çok başvurduğu boşanma türüdür. Ancak bu boşanmaya başvurabilmek için belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şunlardır:

 • Çiftlerin evliliğinin üzerinden en az 1yl geçmiş olması
 • Çiftlerin dava için birlikte başvurması
 • Anlaşmalı boşanma protokolünün yasalara uygun hazırlanmış olması
 • Hakim tarafından çiftlerin tek tek dinlenmesi

Bu şartları taşımayan çiftler anlaşmalı boşanma davasına başvuramamaktadır. Şartların sağlanması halinde başvuruda bulunan çiftler süreç içerisinde belirttikleri protokol konusunda farklı uyumsuzluklar içerisine girerlerse dava çekişmeli boşanma davası olarak değerlendirilecektir. Süreç içerisinde uyumsuzluk vb. durumların oluşmaması için Ankara anlaşmalı boşanma avukatından hukuki destek alınması son derece önemlidir.  Çünkü çiftler protokolleri hazırlarken fark edilmeyen hak ihlallerinde bulunabilmektedir. Bu doğrultuda aile hukuku alanında son derece bilgili olan Ankara en iyi anlaşmalı boşanma avukatı destek sağlayabilmektedir.

Ankara Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ücretleri

Ankara anlaşmalı boşanma avukatı ücretleri süreç kısa olacağı için büyük meblağlara ulaşmamaktadır. Ancak sürecin içerisinde taraflardan birinin protokole aykırı davranması halinde dava süreci büyük ölçüde değişeceğinden avukat ücretleri de değişebilecektir. Çünkü bu gibi durumlar sonucunda dava anlaşmalı dava olmaktan çıkabilmektedir.

Çiftler ortak olarak bir karara vardıklarında direkt bir Ankara anlaşmalı boşanma avukatına başvurmalıdır. Çünkü dava içerisinde çıkabilecek ücretler hakkında en iyi bilgiyi davlarıyla ilgilenecek olan bu avukat verecektir. Bu noktada Ankara uzman anlaşmalı boşanma avukatı Görkem Demircan ile kolaylıkla iletişime geçilerek bilgi alınabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Ankara anlaşmalı boşanma avukatı müvekkilinin haklarını nasıl korur?

Ankara anlaşmalı boşanma avukatı müvekkilinin hakkını önce müvekkilini bilgilendirerek sonrasındaysa sürecin her alanında müvekkilinin yanında olup hukuki destek sağlayarak korumaktadır.

Ankara’da anlaşmalı boşanma davalarında avukatlık ücretleri ne kadar?

Ankara’daki anlaşmalı boşanma davalarında ortaya çıkan Ankara anlaşmalı boşanma avukatı ücretleri sürece göre değişmektedir. Bundan dolayı ücretler hakkında net bir bilgi yoktur.

Ankara anlaşmalı boşanma avukatı boşanma süreçlerinde nasıl yardımcı olur?

Ankara anlaşmalı boşanma avukatı boşanma süreçlerinde çiftlerin istekleri doğrultusunda belgeleri hazırlayarak olası hak ihlallerinin önüne geçerek yardımcı olmaktadır.

Ankara anlaşmalı boşanma avukatları hangi hizmetleri sunar?

Ankara anlaşmalı boşanma avukatları boşanma sürecin için gerekli dilekçe ve protokolleri hazırlamakta bunların yanı sıra boşanma sürecindeki çiftlere hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Ankara anlaşmalı boşanma avukatları ile nasıl iletişim kurabilirim?

Ankara anlaşmalı boşanma avukatı ile iletişime geçmek için kategoriler arasında yer alan iletişim kısmındaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Call Now Button